Single Player RPGs

• 1766 Replies
  • 44108 Views

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

*

Cercaphus

• Hardcore
  • 1782
  • Hardcore Modder
    • View Profile
Re: Single Player RPGs
« Reply #1665 on: June 05, 2017, 01:55:06 »
Επειδή έχει περάσει καιρός από το τελευταίο μου playthrough του Witcher 3, θα έλεγα στον Cercaphus να επιχειρήσει να το παίξει με απενεργοποιημένο το GPS απλά για να τσεκάρει αν είναι βιώσιμο το playthrough με αυτόν τον τρόπο, αν δίδονται δηλαδή στις περιγραφές των διαλόγων επαρκείς πληροφορίες για να δεις έστω που πρέπει να πας για το εκάστοτε quest.

Το παραπάνω βέβαια δεδομένου πως θα ξεκινήσει το παιχνίδι πριν τον Οκτώβρη και δεν θα tweakάρει mods ως τότε :Ρ Λογικά τέλη του καλοκαιριού θα το ξαναξεκινήσω κι εγώ.

:PP :silly:

Όλο λέω ότι θα το ξεκινήσω, αλλά και εγώ το βλέπω να με προλαβαίνεις εσύ. Έχω ξεσκιστεί λίγο, μέχρι και Blender και 3dsmax έχω αρχίσει να μαθαίνω προκειμένου να κάνω ένα remodelage στη Τρις τώρα. Η Γιένεφερ αντιθέτως είναι τέλεια και δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα!  :P Αν δεν το ξεκινήσω σύντομα, πριν ξεκινήσει να φεύγει το καλοκαίρι και έρθουν οι διακοπές, τότε ο επόμενος στόχος θα είναι τα Χριστούγεννα!

Με την αφορμή της συζήτησης και το άρθρο του rpgcodex, δεν θα διαφωνήσω, η αντιπαράθεση Morrowind-Oblivion εξάλλου δεν θα ήταν συγκλονιστική μόνο για μένα...Τα Witcher επέλεξαν αυτόν τον δρόμο και το Witcher3 το πήγε και λίγο παραπέρα, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ σου δίνει τη δυνατότητα να απενεργοποίησεις αρκετά πράγματα. Δεν ξέρω πως θα μου φανεί χωρίς όλα αυτά τα βοηθήματα καθότι όλα τα RPG της γενιάς μου που έχω παίξει (πλην Morrowind) είχαν αυτά τα χαρακτηριστικά, αλλά σκοπεύω να το πάω και εγώ ένα βήμα παραπέρα και να βασίζομαι αποκλειστικά στο main map. Υπάρχουν mods που βγάζουν minimap, βηματομετρητές και τα πάντα όλα, σκοπεύω να συνδυάσω κάποια από αυτά ώστε να πετύχω το αποτέλεσμα που θέλω. Ίδωμεν...Άμα θέλεις όταν έχω κάτι έτοιμο σου στέλνω λινκ  ;)  Τώρα προέχει η Triss!  :lol:

P.S. Morrowind που χανόσουν ψάχνοντας το quest το γούσταρα, αλλά όταν το ξεκίνησα ήμουν μικρός ακόμα, δεν είχα και πολλά παιχνίδια, οπότε να το παίζω για σχεδόν 5 χρόνια μέχρι να το ολοκληρώσω μαζί με το σχολείο γινόταν. Τώρα πολύ δύσκολο....
"Η ελευθερία είναι μόνο για τους αντιφρονούντες" - Rosa Luxemburg

"You cannot buy the revolution. You cannot make the revolution. You can only be the revolution. It is in your spirit, or it is nowhere" - Ursula K. Le Guin

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5219
  • Priest in the Church of Bruce
    • View Profile
« Reply #1666 on: June 27, 2017, 11:06:46 »
το θηφ συναντα το κλικι κλικι σε ισομετρικη απεικονιση... μου θυμισε και λιγο κομαντος-κλοουν το τρειλερακι.
πρωτοτυπο αν μη τι αλλο, με "καθετοτητα" στο γκειμπλει.
Seven: The Days Long Gone ο τιτλος, co-developed απο τις IMGN.PRO και Fool’s Theory, πισω απ τις οποιες κρυβονται καποιοι απ τους πρωην ντεβς της cdp. μουσικη γραφει ο Marcin Przybyłowicz. ποιος ειν αυτος? φτου σας, μονο αυτο.
http://cogconnected.com/preview/seven-the-days-long-gone-preview/

τρειλερ:

« Last Edit: June 27, 2017, 11:13:47 by Brother Bruce »
I don't hate people, I just feel better when they aren't around.  C.B.

The following users thanked this post: Adhan, ultimus, Myrmidonas, mits@kos, Cercaphus

*

ultimus

• Επαγγελματίας
  • 670
    • View Profile
    • Nerd Cave
« Reply #1667 on: June 27, 2017, 12:39:03 »
Seven the days long gone; Πο φίλε μου με ιντρίγκαρες πολύ! Δε το είχα ακουστά.. και έχει τρελό κρου από πίσω..
Δεν έχει release ημερομηνία ακόμα.. καλό αυτό! Να αδειάσω μπακλογκ!! :blush1:

The following users thanked this post: elric

*

Hellion

• Electric Eye
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 7042
  • Deus Vult
    • View Profile
    • Ragequit.gr
« Reply #1668 on: June 27, 2017, 12:43:48 »
Πρέπει να το είχαμε ποστάρει στο φόρουμ από την πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε το Seven, πέρυσι-πρόπερσι. Προφανώς δεν πρόκειται να κάτσω να το ψάξω κιόλας, νέος άνθρωπος.

The following users thanked this post: Brother Bruce, Adhan, ultimus

*

ultimus

• Επαγγελματίας
  • 670
    • View Profile
    • Nerd Cave
« Reply #1669 on: June 27, 2017, 12:46:26 »
Πρέπει να το είχαμε ποστάρει στο φόρουμ από την πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε το Seven, πέρυσι-πρόπερσι. Προφανώς δεν πρόκειται να κάτσω να το ψάξω κιόλας, νέος άνθρωπος.

Ναι διέφυγε της προσοχής μου -καθόλου παράξενο-. Επίσης unreal engine ε.. woohooo!

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5219
    • View Profile
« Reply #1670 on: June 27, 2017, 12:47:11 »
ε, ναι, κατι θυμαμαι κι εγω, αλλά μου μενουν πολυ λιγα χρονια ζωης για ν αρχισω να το ψαχνω με το σερτς.

The following users thanked this post: Hellion

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6919
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #1671 on: June 27, 2017, 12:48:45 »
Επιτέλους δηλαδή. Είχαμε να δούμε τέτοιο παιχνίδι από τα Desperados αν δεν κάνω λάθος.
This is life! We suffer and slave and expire. That's it!

The following users thanked this post: elric

*

Cercaphus

• Hardcore
  • 1782
  • Hardcore Modder
    • View Profile
« Reply #1672 on: June 27, 2017, 14:48:24 »
Φαίνεται καλό!

Desperados είχα προσπαθήσει να παίξω, αλλά δεν κατάφερα να συνεχίσω μετά την έναρξη, το Robin Hood το προσπάθησα λίγο παραπάνω, λόγω setting, αλλά ούτε αυτό το συνέχισα...Άμα δεν τα παίξεις στην εποχή τους, μετά κοσμούν τα ράφια οι θήκες τους...Δεν θα βγει κανά remaster και για αυτά;
"Η ελευθερία είναι μόνο για τους αντιφρονούντες" - Rosa Luxemburg

"You cannot buy the revolution. You cannot make the revolution. You can only be the revolution. It is in your spirit, or it is nowhere" - Ursula K. Le Guin

*

Myrmidonas

• Number 19
  • Hardcore
  • 1190
  • Death before dishonor
    • View Profile
« Reply #1673 on: June 27, 2017, 14:51:47 »
Λατρεύω αυτό του είδος παιχνιδιών και αν το συγκρίνεται με desperados και Robihood, τελευταία βγήκε το υπέροχο Shadow Tactics

The following users thanked this post: grotenfrod

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5219
    • View Profile
« Reply #1674 on: June 27, 2017, 14:54:37 »
@σερκ
ωχού, θα συρω φωνη. και θα τραβηξω το μπουστο μου μεχρι ξεριζωματος.
καλε μου αθρωπε, δεν εχουν ΚΑΝΕΝΑ προβλημα τα γραφικα ουτε στο ντεσπεραντος, ουτε στο ρομπιν χουντ. τι ρημαστερ να βγει?

αμα θες σωνει και καλα να τα δεις πειραγμενα, φτιαξε κει χαμω ενα μοντ και βαλε κολάν στη συμμορια του ρομπεν...
(αστο, μην το ψαχνεις, 80s σινέ αναφορά.)

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6919
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #1675 on: June 27, 2017, 15:05:53 »
Στο χαλαρό η αγαπημένη μου ταινία ως παιδί.

The following users thanked this post: ultimus, Mogrey665, grotenfrod

*

mits@kos

• Hardcore
  • 1102
  • We are Anorimous, we are Luigion
    • View Profile
« Reply #1676 on: June 27, 2017, 15:28:17 »
Άψογο το κομματάκι στο τρέιλερ.
"Zelda looked at the chimney sweep. Her father, the vicar, wouldn't be home for hours..."

*

ultimus

• Επαγγελματίας
  • 670
    • View Profile
    • Nerd Cave
« Reply #1677 on: June 27, 2017, 15:42:35 »
Στο χαλαρό η αγαπημένη μου ταινία ως παιδί.
Και το άλλο του Mel brooks, Dracula dead and lovin it.

/offtopic

The following users thanked this post: Raz, kara, Mogrey665, Chronomancy, grotenfrod

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6919
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #1678 on: June 27, 2017, 15:47:40 »
Συμφωνώ. Τις έβαζε το μεγκα κάτι μεσημέρια μαζί με τους Τρείς Σωματοφύλακες. Και μετά το απόγευμα έπαιρνα το ξύλινο σπαθί και σκότωνα φανταστικούς εχθρούς ή πλακωνομουν με τα υπόλοιπα παιδιά.
Ακόμη και τώρα πάντως, όταν φοράω κολάν στις προπονήσεις με φαντάζομαι ως Ρομπέν και όχι ως σπαθομαχο.
Μου φαίνεται θα το παίξω πάλι μέσα στο καλοκαίρι.

The following users thanked this post: ultimus

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12688
    • View Profile
    • RageQuit
« Reply #1679 on: June 27, 2017, 15:49:56 »
Ακόμη και τώρα πάντως, όταν φοράω κολάν στις προπονήσεις με φαντάζομαι ως Ρομπέν

Να το προσέξεις αυτό, γιατί το επόμενο στάδιο είναι να φοράς yoga pants, να πίνεις Stevia και να νομίζεις ότι είσαι η JLo.

The following users thanked this post: Myrmidonas, Raz, elric, Chronomancy, grotenfrod, Chosen Undead, dio