"Ηρθα για την εμπειρια..."

• 112 Replies
  • 5147 Views

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

*

lelos kounelos

• Forum MVP
  • 6464
    • View Profile
Re: "Ηρθα για την εμπειρια..."
« Reply #105 on: January 27, 2018, 18:35:08 »
Αυτο καταλαβα κι εγω που δεν το παρακολουθω. Γεμισανε οι ειδησεις με αρθρα για το τι λενε τα μαστορια μεταξυ τους.
Καλα θα κανουν να απολυσουν μερικους που θελουν το survivor της κουζινας.
Αρκετα σκουπιδια και click bait εχει η ανυπαρκτη ελληνικη, ψηφιακη δηομοσιογραφια.

Να μαζευτουν, να φτιαξουν κανενα φαγακι που δεν προκαλει και ψευτοειδησεις.
Μαλλινα ποδηλατα και πλαστικα τηγανια.

*

jimmy213

• The Exile
  • Forum MVP
  • 3232
    • View Profile
« Reply #106 on: January 27, 2018, 18:40:07 »
Μη μας αφήνεις έτσι ρε G0O. Πες τουλάχιστον σε ποιο επεισόδιο ήταν ;)
Be active users, not passive...
XSubs
Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

*

Great0ldOne

• Κουνενικός Νοσταλγός Καριέρας
  • Forum MVP
  • 3730
    • View Profile
« Reply #107 on: January 27, 2018, 18:43:34 »
Να μην σας αφήσω ρε Jimmy, αλλά δεν κατάλαβα τι ρωτάς. Ποιος ήταν τι σε ποιο επεισόδιο;

*

jimmy213

• The Exile
  • Forum MVP
  • 3232
    • View Profile
« Reply #108 on: January 27, 2018, 19:33:15 »
Μα... τα διδυμάκια φυσικά.
Be active users, not passive...
XSubs
Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

*

Great0ldOne

• Forum MVP
  • 3730
    • View Profile
« Reply #109 on: January 27, 2018, 19:46:03 »
Πού να θυμάμαι τώρα ρε Jimmy... περισσότερο εμφανή ήταν τη μέρα της audition. Αφού εκεί που δοκίμαζαν το φαγητό της και αυτή άρχισε τα νάζια (αχ, η καρδιά μου χτυπάει τόσο δυνατά που κοντεύει να βγει έξω, τη βλέπετεεεε;;; ), ο γιαπωνέζος δεν άντεξε και της λέει "α, η καρδιά σου ήταν αυτή που φαινόταν;"

Μετά στο διαγωνισμό με την ποδιά του Master Chef δεν φαινόταν όσο θα θέλαμε όσοι παρακολουθούμε από αγνή αγάπη για την μαγειρική. Αλλά όσο ήταν μέσα, υπήρχε ελπίδα. Τι να κάνεις όμως, η κοπέλα στην κουζίνα ήταν επικίνδυνη, ικανή να σφάξει τον εαυτό της και τους γύρω της προσπαθώντας να ζυμώσει μπιφτέκια, και να δηλητηριάσει τους πάντες με το αποτέλεσμα. Είναι σίγουρο πως την περάσανε για την εμφάνιση, αλλά δεν νομίζω να περίμεναν τόση αμπαλοσύνη.
« Last Edit: January 27, 2018, 19:51:29 by Great0ldOne »

The following users thanked this post: jimmy213

*

Nicholas

• Επαγγελματίας
  • 877
    • View Profile
« Reply #110 on: January 28, 2018, 14:55:22 »
Αγαπητοί φίλοι, πέρυσι δεν το είδα το show αλλά φέτος και με τα σχόλια που διάβαζα εδώ πέρα, είπα να του δώσω μια ευκαιρία (στο παρελθόν είχα παρακολουθήσει το αμερικάνικο)

Το σχόλιο μου είναι αυτό που περιγράψατε και εσείς: Πολύ reality και λίγο φαί.
Spoiler: show

Εγώ προσωπικά ξενέρωσα που έφυγε ο Βάχος, φοβερή φιγούρα που το πάλευε γενικά και τον διώξανε με συνοπτικές διαδικασίες, το παρεάκι που έχει φτιαχτεί μέσα στο σπίτι.

Η γκόμενα δε με τα μακριά μαλλιά, που δεν την βολεύουν καθόλου και φαίνεται σε κάθε της κίνηση, έχει ΑΑΑ κώλο. Αυτός νομίζω πως είναι ο μοναδικός λόγος που βρίσκεται στο παιχνίδι.

Κατά τα άλλα ο Τιμολέων, αν και εκνευριστικός, δείχνει πως είναι ένα level πάνω από τους άλλους.
Εγώ θα κάνω όνειρα κι αληθινά ας μη γίνουν,
μου φτάνει που προσπάθησα, όνειρα να μη μείνουν.

*

JonIrenicus

• The Krait, Post-Kunena New Feature
  • Forum MVP
  • 6909
  • Extremis Malis Extrema Remedia
    • View Profile
« Reply #111 on: January 28, 2018, 15:05:54 »
Εγώ σταματάω, θα βλέπω τα αποτελέσματα, αλλά σαν εκπομπή δεν την ξαναβλέπω. Χθες σε μιαμιση ώρα επεισόδιο που το βασικό θα ήταν η μαγειρική που θα οδηγούσε σε αποχώρηση, θέμα ήταν αν έδειξε παραπάνω από είκοσι λεπτά διαδικασίας. Όλο απόψεις στην κάμερα, άλλη μία "οικειοθελής" αποχώρηση στο σπίτι και από ουσία μηδέν.

Νικόλα, αν θες να δεις κάτι πολύ καλύτερο, δες το περσινό ή μεινε στο αμερικάνικο.
CASE: Phanteks Enthoo Pro White Window
PSU: EVGA SuperNova G2 850W
CPU/Cooler: i7-4790k/Cryorig R1 Universal
M/B: MSI z97s Krait
RAM: Kingston 16gb HyperX Fury White
GPU: EVGA gtx 1080 FTW
SSD: Samsung 850 evo 250gb
MONITOR: 2xDell U2715H
M/K: Razer Naga/ Blackwidow v2
HEADSET: Razer Kraken 7.1

*

Great0ldOne

• Forum MVP
  • 3730
    • View Profile
« Reply #112 on: January 28, 2018, 15:36:07 »
Όπως τα είπε ο Jon. Λίγο καλύτερα από το επεισόδιο της Παρασκευής (είκοσι λεπτά μαγειρική είναι παραπάνω από μηδέν λεπτά μαγειρική), αλλά παραμένει τραγικωμωδία η φάση με το reality κομμάτι.

Κι εγώ θα το κόψω. Πλάκα-πλάκα, μπορεί να βλέπω μόνο το Master Class κάθε Κυριακή στις 18:15, γιατί εκεί θα μαγειρεύουν οι σεφ και θέλω να πιστεύω δεν θα μας τα ζαλίζουν με τις ανύπαρκτες ζωές και αποψάρες των διαγωνιζόμενων. Θα δείξει.
« Last Edit: January 28, 2018, 15:37:41 by Great0ldOne »

The following users thanked this post: JonIrenicus