Μέταλ ακούμε;

• 2863 Replies
  • 68216 Views

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

*

Bathory

• The Unused 99,5% Of Quorthon's Brain.
  • Forum MVP
  • 4133
  • Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose.
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« on: December 05, 2012, 16:10:33 »

Ό,τι λέει ο τίτλος. Εδώ μέσα θα εκδηλώνουμε την αγάπη μας για την μεγάλη μας αγάπη, το μέταλ. Τι είδη-υποείδη γουστάρουμε, αγαπημένες μπάντες, αγαπημένους δίσκους, καινούριες κυκλοφορίες που μας προκάλεσαν κοκομπλόκο, τι λιώνουμε τελευταία κ.ο.κ.

- Φωτογραφίες ευπρόσδεκτες, βίντεο προτείνω καλύτερα σε λινκ (με τίτλο περί τίνος πρόκειται) για να μην γίνεται βαριά η σελίδα.
- Άλλα είδη μουσικής και haters, περάστε έξω, φτιάξτε δικό σας θέμα  :P
- Πάμε γερά, ποστ σεντόνια ενθουσιασμού και μουσικές για όλα τα είδη του μέταλ!
The great truth is there isn't one
And it only gets worse since that conclusion
The irony of being an extension to nothing
And the force of inertia is now a vital factor

Did I mention how Buffy changed the medium?

*

c3rberoz

• Hardcore
  • 1461
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #1 on: December 05, 2012, 16:43:42 »
I\'M THE DEVIL I LOVE METAAAAL!!!!

(οποιος δεν επιασε την παραπομπη του αξιζει να ακουσει Justin Bieber)

*

Hellion

• Electric Eye
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 6849
  • Deus Vult
    • View Profile
    • Ragequit.gr
Μέταλ ακούμε;
« Reply #2 on: December 05, 2012, 16:59:31 »
MOTORHEAD
Darkthrone, Celtic Frost, SODOM
Turbonegro, MANOWAR, KISS, Motley Crue
Impaled Nazarene, Metallica, Iron Maiden, Aura Noir

Το ζιγκουράτ της γνώσης.

*

Tsok

• Glorious Pseudohardcore Intern
  • Forum MVP
  • 5622
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #3 on: December 05, 2012, 17:00:31 »
Rammstein! εδώ κολλάει Χαχααχαχα

*

Raz

• Hardcore
  • 1331
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #4 on: December 05, 2012, 17:08:42 »
Δεν είμαι και πολύ ψαγμένος στο metal.Τα κλασικά,Metallica,Maiden,Motorhead,Manowar,άντε και τους Kreator που τους ανακάλυψα πρόσφατα.

EDIT:Και Black Sabbath.
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.

-Bertrand Russell

*

Steel_Havoc

• 5* Meating Member
  • Forum MVP
  • 3668
  • Live by Sword Die by Sword
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #5 on: December 05, 2012, 17:20:14 »
Γιατι υπαρχει και αλλου ειδους μουσικη;  :)
The only thing to fear is running out of beer

*

MaverickStrange

• The Watcher
  • Hardcore
  • 1455
  • Lantry, take dictation!
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #6 on: December 05, 2012, 17:31:08 »
Quote from: \"c3rberoz\" post=1502

CHECK THIS RIFF  IT\'S FUCKING TASTYYYYY!!!!!!
"In "knowing" the teachings of Zerthimon,
 I have become stronger."

*

nihilus

• Επαγγελματίας
  • 304
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #7 on: December 05, 2012, 17:46:57 »
Η αλήθεια είναι πως έχω χάσει πολύ την επαφή με το είδος...όμως 2...μάλλον 3 μπάντες δεν θα βαρεθώ ποτέ ν\'ακούω...
Dissection
Pantera
και Nevermore

Πάντως κάτι Kreator, Exodus, Sodom, Destruction αλλά και τα αντιστοιχα Αμερικάνικα, Slayer ας πούμε, δε μ\'αρέσαν ποτέ... Γενικά το thrash ήταν ολίγον δια τον πέοντα (οι Pantera ήταν κάτι άλλο), κατ\'εμέ πάντα, σόρρυ Hellion  :oops: (Darkthrone όμως θρησκεία έτσι  :woohoo: )

Α τώρα που το θυμήθηκα, βρήκα κάτι τυπάκια που παίζουν κάτι παράξενο, black-o-rocknroll-o-παραξενοφάση, kvelertak τους λένε, καλοί ακούγονται, σε ένα βίντεο κλιπ που είδα όμως πολύ metalcorόφλωροι μου φανήκαν...η μουσικούλα τους όμως μετράει...
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.

*

c3rberoz

• Hardcore
  • 1461
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #8 on: December 05, 2012, 17:50:59 »
Quote from: \"MaverickStrange\" post=1532
Quote from: \"c3rberoz\" post=1502

CHECK THIS RIFF  IT\'S FUCKING TASTYYYYY!!!!!!

I\'M THE DEVIL I CAN DO WHAT I WAANT WHATEVER I\'VE GOT I\'M GONNA FLAUNT! THERE\'S NEVER BEEN A ROCK OFF THAT I\'VE EVER LOOST!!!!!

*

Bathory

• The Unused 99,5% Of Quorthon's Brain.
  • Forum MVP
  • 4133
  • Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose.
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #9 on: December 05, 2012, 17:52:38 »
Ρισπέκτ στον Τζακ Μπλακ και τους D του! btw, το φετινό τους Rize of the Fenix είναι καταπληκτικό και το θεωρώ απ\' τα καλύτερα της χρονιάς.

Ωραίος ο nihilus (αν και έχει χάσει επαφή με το είδος, τον συγχωρούμε, αυτός χάνει  :P )
για τους Kvelertak. Το αλμπουμάκι που είχαν βγάλει πριν 1-2 χρόνια ήταν τίγκα εθιστικό.
The great truth is there isn't one
And it only gets worse since that conclusion
The irony of being an extension to nothing
And the force of inertia is now a vital factor

Did I mention how Buffy changed the medium?

*

Hellion

• Electric Eye
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 6849
  • Deus Vult
    • View Profile
    • Ragequit.gr
Μέταλ ακούμε;
« Reply #10 on: December 05, 2012, 17:59:15 »
Quote from: \"nihilus\" post=1536
Πάντως κάτι Kreator, Exodus, Sodom, Destruction αλλά και τα αντιστοιχα Αμερικάνικα, Slayer ας πούμε, δε μ\'αρέσαν ποτέ... Γενικά το thrash ήταν ολίγον δια τον πέοντα (οι Pantera ήταν κάτι άλλο), κατ\'εμέ πάντα, σόρρυ Hellion  :oops:

Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα :P

Καλό είναι να υπάρχει ποικιλία και πολυφωνία, δεν έβλαψε κανέναν...Κι εγώ πχ ενώ μπορώ να ακούω thrash ΟΛΗ μέρα, παράλληλα θεωρώ μπάντες όπως Nevermore και Opeth ως ανούσιες αλλά υπάρχει κόσμος που κόβει φλέβα για αυτές. It\'s the way the world works...

+1 για Kvelertak. Από τις καλύτερες \"νέες\" μπάντες που άκουσα τα τελευταία χρόνια.

*

gaius germanicus

• Hardcore
  • 1798
  • lvl 30 Paladin of Helm
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #11 on: December 05, 2012, 18:02:45 »
βλαχ,βλακ η σκετο μεταλ???? :woohoo:  :silly:  :woohoo:  :silly:

δεν εχω ακουσει ποτε να πω την αληθεια,την ηλικια που υποτιθεται ξεκινας να ακους την εχω περασει προ πολλου....αλλα για πειτε ρε σεις γιατι ολοι οι hardcore πισι γκειμερς πρεπει σονυ και καλα να ακουνε ροκ?
Ενα μπουκάλι Τζόνυ
Την μοναξιά σκοτώνει
Μέσα σε λιγα λεπτά
Γίνεσαι εντελώς καλα

*

Hellion

• Electric Eye
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 6849
  • Deus Vult
    • View Profile
    • Ragequit.gr
Μέταλ ακούμε;
« Reply #12 on: December 05, 2012, 18:08:57 »
Quote from: \"gaius germanicus\" post=1549
βλαχ,βλακ η σκετο μεταλ???? :woohoo:  :silly:  :woohoo:  :silly:

δεν εχω ακουσει ποτε να πω την αληθεια,την ηλικια που υποτιθεται ξεκινας να ακους την εχω περασει προ πολλου....αλλα για πειτε ρε σεις γιατι ολοι οι hardcore πισι γκειμερς πρεπει σονυ και καλα να ακουνε ροκ?

Περικόπτονται οι δυνατότητες προαγωγής σου στην PC Police αν δεν ακούς Metal. Είναι κάτι σαν το ECDL που ζητάνε οι δημόσιες υπηρεσίες.

Καλά δεν είναι και σαν το φροντιστήριο των αγγλικών η μουσική, \"αν δεν ξεκινήσεις μικρός θα δυσκολευτείς να χωθείς στην συνέχεια\". Αν το ακούσεις και σου αρέσει θα συνεχίσεις να το ακούς, είτε είσαι σπυριάρης έφηβος είτε εν δυνάμει μεσήλικας που αναθεωρείς την ζωή σου :lol:

*

Admiral

• Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 3080
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #13 on: December 05, 2012, 18:11:12 »
Quote from: \"gaius germanicus\" post=1549
αλλα για πειτε ρε σεις γιατι ολοι οι hardcore πισι γκειμερς πρεπει σονυ και καλα να ακουνε ροκ?

Δεν είναι απαραίτητο να ακούνε rock, η μουσική πηγαίνει ανάλογα με τη συνομοταξία του PC gamer στην οποία ανήκεις. Παραδείγματα:

PC Elitist: Σνομπαρία φουλ, τύπου  \"φύγετε μακριά βρωμιάρηδες κονσολάδες να μη μου μολύνετε το PC. Μουσική: Κλασική.

PC Warrior: Ο ηρωικός πολεμιστής που παλεύει σώμα με σώμα για το μεγαλείο του PC gaming σε sites και forums ανά την υφήλιο. Μουσική: Metal.

PC Evangelist: Ο ιεραπόστολος PC gamer που διαδίδει το Θείο Λόγο του PC gaming και προσπαθεί να σώσει τις ψυχές των απίστων. Μουσική: Εκκλησιαστική/gospel.

PCόπαιδο του λαού: Ο λαϊκός PC gamer που παίζει σε υπολογιστή πενταετίας, με όλα στο Low και ανάλυση 640x480. Μουσική: Ελαφρολαϊκά.

Και ούτω καθεξής.

*

nihilus

• Επαγγελματίας
  • 304
    • View Profile
Μέταλ ακούμε;
« Reply #14 on: December 05, 2012, 18:12:16 »
@Hellion: Το λέω τελείως υποκειμενικά το \"δια τον πέοντα\", γενικά εγώ δεν μπορώ, ούτε μπορούσα, ΚΑΘΟΛΟΥ αυτο το τεκτωνικό Thrash (πωστολενε), όπως και το βρώμικο Death, αντικειμενικά όμως δεν θα πω σε καμία περίπτωση ότι μπάντες όπως οι Cannibal Corpse ή οι Six Feet Under είναι ΚΑΚΕΣ μπάντες. Για τους Opeth θα συμφωνήσω, τους είχα στην κατηγορία Epica, Nightwish, Within Temptation κλπ, απλά ξέρεις στην πιο heavy φάση, έχω έναν όρο γι\'αυτό το είδος αλλά θα με πείτε σεξιστή, σοβινιστικό γουρούνι και κακό, οπότε δεν τον λέω  :P (αλλά είμαι σίγουρος ότι και εσείς αυτό έχετε στο μυαλό σας  :lol: ). Πάντως οι Nevermore ανούσιοι δεν ήταν. Σοβαρά αν το συζητάγαμε παλιότερα (ως Tonaras ίσως  :lol: ) δεν θα ήμουν καθόλου αντικειμενικός... Αν και στην αρχή σου δίνουν την εντύπωση μπάντας \"κοιτάχτε τι γαματο κιθαρίστα έχουμε\" (όπως theater, dragonforce κλπκλπ) αν τους ακούσεις λίγο ακόμη καταλαβαίνεις ότι δεν πρόκειται γι\'αυτό.
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.