Path of Exile

• 439 Replies
  • 15406 Views

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

*

Borracho

• Where The Water Tastes Like Wine
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 9399
  • If you've been, then you'll know.
    • View Profile
    • Ragequit.gr
Path of Exile
« on: October 26, 2013, 09:47:07 »
Κάνω το θρέντ για να πω ένα μεγάλο \"ευχαριστώ\" στους Αδερφούς Συμφορουμίτες που με υποδέχτηκαν με τόση ζέση στον υπέροχα καταθλιπτικό κόσμο του Wraelcast. Αν και δεν παίζω τέτοια πράγματα, το vibe του παιχνιδιού ούρλιαζε \"Diablo 3 όπως έπρεπε να είναι\". Θα επανέλθω δριμύτερος, το guild θα επικρατήσει :)

*

Tsok

• Glorious Pseudohardcore Intern
  • Forum MVP
  • 5655
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #1 on: October 26, 2013, 09:54:50 »
Ελπίζω μόνο να υποδεχθούν και εμένα έτσι γιατί περνάω 40 κύματα μέχρι να το κατεβάσω...

*

Steel_Havoc

• 5* Meating Member
  • Forum MVP
  • 3681
  • Live by Sword Die by Sword
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #2 on: October 26, 2013, 10:03:49 »
Eίναι τόσο καλό οσο λένε τελικά; Πρέπει να το κατεβάσω κάποια στιγμή για να το δω απο κοντά.
The only thing to fear is running out of beer

*

Tsok

• Forum MVP
  • 5655
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #3 on: October 26, 2013, 10:05:49 »
Και εγώ αυτό κατεβάζω τώρα γιατί για να το παίζει ο Μποράτσος κάτι δε πάει καθόλου καλά.

*

Borracho

• Where The Water Tastes Like Wine
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 9399
  • If you've been, then you'll know.
    • View Profile
    • Ragequit.gr
Path of Exile
« Reply #4 on: October 26, 2013, 10:43:21 »
*τρελά γέλια* Ρε δε φταίω, αλλά είναι ατμοσφαιρικό και σκοτεινό και δεν έχει κάν gold το παιχνίδι, μόνο κάτι παλιόχαρτα σου δίνουν που τα ανταλλάζεις για νέο οπλισμό. Φοβερή μουσική, καταθλιπτική ατμόσφαιρα, απεγνωσμένοι NPC\'s, τρελό κλίκι-κλίκι...αν έχω ένα παράπονο, άντε να \'ναι τα γραφικά που αν και ευχάριστα, δείχνουν μιαν άλφα ηλικία :)

Ακόμη δεν ξέρω αν θα \"κολλήσω\" καθότι γενικά δεν τρελαίνομαι για το είδος, αλλά από τη σύντομη χθεσινή μου ενασχόληση, ξέρω πως θέλω στάνταρ να ξαναπαίξω!

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
Path of Exile
« Reply #5 on: October 26, 2013, 10:52:56 »
Το μόνο \"κακό\" είναι πώς φαίνεται να έχει λίγο αργό battle animation. Κατά τα άλλα το παιχνίδι είναι απλώς διαμάντι. :)

*

Savatar

• Ragequitter's Round Table
  • Hardcore
  • 1145
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #6 on: October 26, 2013, 11:19:48 »
Γεια πείτε ρε συνgamers κάποιες πληροφορίες τώρα που άνοιξε κανονικά το παιχνίδι. (το είχα ξεκινήσει λίγο στην open beta αλλά το παράτησα) Για έναν που δεν τον ενδιαφέρει το pvp στα multiplayer αλλά το ψάχνει περισσότερο σε pve δράση (co-op, δημιουργία ομάδας για να ξεπερνάει τις προκλήσεις του παιχνιδιού και μια αίσθηση progress στην πορεία, κάτι σαν το παλιό καλό raiding του WoW φυσικά προσαρμοσμένο στο στυλ του παιχνιδιού) θα καταφέρει να γουστάρει? Γενικά τι λέει το end game του? Το έβαλα να κάνει τα updates, σίγουρα θα παίξω κάποιες ώρες απλά δεν ξέρω αν με κρατήσει για πολλά  :dry:
"Necessity is blind until it becomes conscious. Freedom is the consciousness of necessity."
-Karl Marx

The Ragequit Effect
Return to Fantasy

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
Path of Exile
« Reply #7 on: October 26, 2013, 12:10:56 »
Όλο το σύστημά του είναι για PvM (Players vs Monsters). Έχω καιρό να παίξω από την open beta coop αλλά το παιχνίδι είναι εθιστικότατο και fun-to-play. Τα upgrades πέφτουν, πρακτικά έχεις δεκάδες builds για να φτιάξεις υβρίδια κτλ.

Για endgame λογικά υπάρχει φαρμάρισμα, αλλά δεν μπορώ να ξέρω καθότι δεν έχω βγάλει το normal επίπεδο δυσκολίας ακόμη (level 33 Witch).

*

Tsok

• Forum MVP
  • 5655
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #8 on: October 26, 2013, 12:31:42 »
H ranger μου δε τη πολυπαλεύει μόνη της και ψάχνει παρεούλα. Θα φοράει μόνο τα απολύτως απαραίτητα ;)

*

tyrion395

• Hardcore
  • 1276
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #9 on: October 26, 2013, 13:04:45 »
Quote from: \"Tsok\" post=43767
H ranger μου δε τη πολυπαλεύει μόνη της και ψάχνει παρεούλα. Θα φοράει μόνο τα απολύτως απαραίτητα ;)

Spoiler: show

Path of exile pimp edition
\"No one has as many friends as the man with many cheeses!\"

*

Tsok

• Forum MVP
  • 5655
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #10 on: October 26, 2013, 14:40:35 »
Ναι τέτοια φάση....

*

MortisGR

• Επαγγελματίας
  • 355
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #11 on: October 26, 2013, 18:10:56 »
Καλως ήρθες, Μποράτσος! Το guild είναι εκεί για να υποδεχθεί τον καθένα, έχει γίνει η αναβάθμιση για shared guild stash, όπου αφήνουμε items για τους συμπαίκτες μας, αλλά εκεί εμφανίζεται μια αδυναμία, Imho, του παιχνιδιού. Το guild έχει χώρο για 5 άτομα μόνο, και για να το αναβαθμίσεις θέλει χρήμα.

Μπορούμε βέβαια να φτιάξουμε αδερφά guilds, που θα σαρώνουν τα dungeons για πλάκα. ;)

Standard league, σε Europe Servers, \"MortisGR\" account name (\"Khoan\" character). See you there!

*

jimmy213

• The Exile
  • Forum MVP
  • 3154
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #12 on: October 26, 2013, 18:14:26 »
Είναι όντως πολύ καλό game και άξιο του όρου free-to-play. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια οι developers για την δουλειά που έχουν κάνει.

See you at Wraeclast
Be active users, not passive...
XSubs
Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

*

Tsok

• Forum MVP
  • 5655
    • View Profile
Path of Exile
« Reply #13 on: October 26, 2013, 18:14:54 »
Mortis δεν θα ηταν καλύτερα να τσοντάραμε όλοι μαζί να πάρουμε σλοτς για ένα guild και να το ονομάσουε RAGEQUIT;

Πόσο πάνε τα σλοτς

*

Hellion

• Electric Eye
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 6925
  • Deus Vult
    • View Profile
    • Ragequit.gr
Path of Exile
« Reply #14 on: October 26, 2013, 18:17:25 »
Θα βγω κι εγώ παγανιά από μέσα Νοεμβρίου μόλις ολοκληρώσω την πανελλήνια περιοδεία μου. Λέβελ 30-φεύγα πρέπει να είμαι, είχα τελειώσει το game στο πρώτο επίπεδο δυσκολίας όσο έπαιζα την Beta. Dual-Wielding sword Duelist.

Δεν υπάρχει θέμα με server wipes κτλ, έτσι? Σε European server ήμουν οπότε θεωρητικά όλα πρέπει να είναι όπως τα άφησα.