Tekken 7 Fated Retribution

• 288 Replies
  • 11243 Views

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

*

J.Lynx

• Aviator
  • Forum MVP
  • 2202
    • View Profile
Re: Tekken 7 Fated Retribution
« Reply #270 on: July 17, 2017, 16:14:51 »
Ωχ !!! Βγάζουν τον main μου στο fatal fury;;;;;

*

ultimus

• Επαγγελματίας
  • 615
    • View Profile
    • Nerd Cave
« Reply #271 on: July 17, 2017, 17:32:11 »
Ωπωπωπ τί έχουμε εδώ; Καλή φάση με τα cross-over.
Αναρωτιέμαι αν θα έρχονται χαρακτήρες από άλλα fighting games ή θα δούμε και κανένα κουφό π.χ. Lara Croft  :silly:

*

kara

• Guardian Of The Codex - 5* Meating Member
  • Glorious Pseudohardcore Intern
  • Forum MVP
  • 4699
    • View Profile
« Reply #272 on: July 28, 2017, 22:13:10 »
PC Hot fix #3
Tekken 7 have been updated today with a new patch to improve the overall playing experience.

The changes include:
- The black color for customization is now set to true black again and the issues with some character’s alternate costumes are fixed.
- Improved matchmaking timing in all online modes.
- Player’s information including character, wins, grade and title are not displayed any more during matchmaking
- Removed Match Lists following the improvement in matchmaking.
- Improved menu and navigation in Player Match. The change notably allow players to leave sessions more easily.
- Lifted the restriction on revenge matches in Ranked Match, to enable unlimited revenge matches :mosh:
- Fixed a revenge match related issue where the opponent’s name could change upon having revenge matches.

Please keep on discussing on the issues you could experience with Tekken 7 with us.

Your next challenger awaits.
The Tekken team

The following users thanked this post: J.Lynx, Chosen Undead

*

Chosen Undead

• Hardcore
  • 1864
  • Git gud or die tryin!
    • View Profile
    • Power Rangers in Greece
« Reply #273 on: August 07, 2017, 23:16:01 »
Βρήκα κάτι καταπληκτικά βιντεάκια που νομίζω αξίζουν το κόπο να δείτε για όλα τα παιχνίδια της σειράς

« Last Edit: August 07, 2017, 23:54:23 by Chosen Undead »

The following users thanked this post: kara, Mogrey665, J.Lynx

*

kara

• Forum MVP
  • 4699
    • View Profile
« Reply #274 on: August 09, 2017, 21:43:55 »
http://bnent.eu/tk7survey

Δε λεει και πολλα σαν ερωτηματολογιο, αλλα αφου θελουν τη γνωμη μας ας τους την πουμε. Τελευταια ερωτηση στο τι θελω στο παιχνιδι εβαλα Team Battle mode μπας και.

Chosen καλως ηρθες, θα σε υποδεχτω καταλληλως οταν επιστρεψω. Μεχρι τοτε enjoy :salute:

The following users thanked this post: Mogrey665, J.Lynx, Chosen Undead

*

Mogrey665

• Hardcore
  • 1927
  • Semi-Blind Guardian
    • View Profile
« Reply #275 on: August 09, 2017, 21:52:26 »
huhuhuh δεν μπορείτε να με δείρετε :D

Spoiler: show
δεν εχω το παιχνίδι  :trollface:
look behind the mirror i'm lost in the twilight zone

pc specs: POTATO

The following users thanked this post: jimmy213, Northlander, JonIrenicus, Myrmidonas, Chosen Undead

*

kara

• Forum MVP
  • 4699
    • View Profile
« Reply #276 on: August 10, 2017, 08:23:48 »
Ποιος μιλησε για ξυλοδαρμο; Το Tekken ειναι Waltz :pcmr: Καντε ενα βημα, να κανω εγω το επομενο :cool:

The following users thanked this post: Mogrey665, Chosen Undead

*

Mogrey665

• Hardcore
  • 1927
  • Semi-Blind Guardian
    • View Profile
« Reply #277 on: August 10, 2017, 08:25:55 »
βρε να στρώσω οικονομικά λίγο και θα το πάρω καθαρά για λογούς customization >.> 
look behind the mirror i'm lost in the twilight zone

pc specs: POTATO

The following users thanked this post: kara, J.Lynx, Chosen Undead

*

Chosen Undead

• Hardcore
  • 1864
  • Git gud or die tryin!
    • View Profile
« Reply #278 on: August 11, 2017, 18:08:25 »
Λοιπόν λόγω τη πώρωσης με το 7 αυτό το καιρό πήρα σβάρνα και έπαιζα όλα τα παιχνίδια της σειράς με εξαίρεση το tekken tag tournament 2 που δεν το έχω πάρει ακόμα και ταυτόχρονα θυμήθηκα παλιές καλές εποχές σπίτια φίλων ή arcades να παίζουμε τη πρώτη τριλογία.
Κάποιες διαπιστώσεις που έκανα

1. Το Tekken 1 είναι μακράν το δυσκολότερο της σειράς. Ακόμα και στο easy mode δεν παλεύεται με τίποτα να το τερματίσεις. Πραγματικό credit eater
2. Το Τekken 2 είχε μεγάλη βελτίωση σε γραφικά, gameplay και ήταν πιο βατό για τερματισμό. Αν και ο Kazuya και ο Devil Kazuya ήταν full εκνευριστικοί. Ωραίοι οι unlockable χαρακτήρες πάντως
3. Ντάξει τι να πούμε για το 3ο παιχνίδι. Εις τον αιώνα τον άπαντα άρτιο από κάθε άποψη. Φοβερό ρόστερ, φοβερό gameplay και μακράν τα καλύτερα extra modes (Tekken Bawl + Tekken Force)
4. Ωραία γραφικά το 4ο παιχνίδι, ωραία τοπία στις μάχες, επιστρέφει και το αγαπημένο tekken force. Πάντως με χαλάει το μικρό του ρόστερ
5. Φοβερό το 5ο παιχνίδι το καλύτερο μετά το Tekken 3. Ειδικά η Dark Resurrection έκδοση με τους έξτρα χαρακτήρες ήταν έπος. Ωραίο και το devil within mode. Το bowling πάλι το βρήκα αδιάφορο
6. Στο 6ο παιχνίδι μου άρεσαν όλοι οι νέοι χαρακτήρες και γούσταρα το πολύ μεγάλο ρόστερ, με εκνεύρισε όσο δεν πάει δε το final boss o Azazel, το γεγονός πως το scenario mode ήταν μόνο 3 μάχες και έπρεπε πρώτα να το βγάλεις με όλους για να παίξεις το arena mode που ήταν το πραγματικό story mode. Δεν βάλανε επίσης ξανά tekken force ή κάτι άλλο ενδιαφέρον mode.
7. Το Tekken Tag το έπαιξα ελάχιστα αυτές τις μέρες με emulator. Θα ασχοληθώ περισσότερο όταν πάρω το Tekken Hybrid και το Tekken Tag 2.

Kαι φτάσαμε στο 7ο παιχνίδι της σειράς. Ας πω την άποψη μου

+Γραφικάρες
+Εχεί μακράν το καλύτερο gameplay
+Koρυφή η προσθήκη rage arts/rage drives
+Εξαιρετικό story mode και συμπαθητικά τα character episodes
+Παίζει εξαιρετικά και σε μέτρια pc
+To Jukebox Mode που μπορείς να δεις όλα τα βίντεο από όλα τα παιχνίδι της σειράς ή να ακούσεις τα τραγούδια τους.
+Ο Akuma ταίριαξε θαυμάσια στο παιχνίδι και την ιστορία του. Ανυπομονώ σαν τρελός τον Geese :mosh:
Το Tekken X Street Fighter αναμένεται να είναι όλα τα λεφτά αν ταίριαξαν τόσο τέλεια τον Akuma στο tekken gameplay.
+Mακράν το κορυφαίο Customization που έχουμε δει στη σειρά αν και υπήρχε χώρος για ακόμη μεγαλύτερη ελευθερία σε κάποια πράγματα. Αξίζει πάντως να ασχοληθείς με το Τreasure Mode για πάρτη του.
+Εξαιρετικό netcode. Ούτε ίχνος lag

Τώρα στα αρνητικά

-Πιο broken final bosses πεθαίνεις στο story mode
-Θα προτιμούσα στο arcade mode να είχαν φινάλε οι χαρακτήρες από το να έχουν απλά αυτά τα random character episodes
-Λείπουν χαρακτήρες που δεν θα έπρεπε να λείπουν όπως οι Lei Wulong, Anna Williams, Julia Chang, Bruce Irvin, Craig Marduk, Ganryu & Zafina. Eιδικά η Zafina δεν καταλαβαίνω γιατί έμεινε στην απ'έξω ενώ όλοι οι νέοι χαρακτήρες του 6ου παιχνιδιού επέστρεψαν (ορθώς).
-Kαλύτερα να είχαν την Christie Montero από τον Eddy Gordo. Tέτοιο μωρό δεν το πετάς έξω. Βγάλατε τον Raven κάντε το ίδιο και με τον Eddy. Μισές δουλειές...Θα είχαμε και καλύτερη ισορροπία μεταξύ αντρών και γυναικών και θα ταίριαζε καλύτερα το passing the torch feeling
-Panda & Kuma θα προτιμούσα να μην ήταν στο ρόστερ και να ήταν κάποιοι από αυτούς που είπα. Οχι για λόγους φιλοζωικούς. Απλά βρίσκω γελοίο το θέαμα γενικότερα. Πότε δεν μου άρεσε που είχε ζώα η σειρά και ποτέ δεν μου άρεσαν να παίζω μαζί τους
-Kρίμα που δεν επέστρεψε η Jun Kazama. Θα ήταν έπος μια μάχη μεταξύ αυτής και της Kazumi Mishima

Οπώς και να'χει το καλύτερο fighting game αυτής της δεκαετίας πάντως. Δεν ξέρω πόσο καλό είναι το King of Fighters XIV. Το μόνο παιχνίδι που ίσως να μου αρέσει περισσότερο. Θα δείξει.
Πάντως μπορούσε να ήταν ακόμα καλύτερο το Tekken 7 αλλά και πάλι θα καιγόμαστε για πολύ καιρό αυτό είναι σίγουρο
« Last Edit: August 11, 2017, 18:14:09 by Chosen Undead »

The following users thanked this post: Arwindan, kara

*

kara

• Forum MVP
  • 4699
    • View Profile
« Reply #279 on: August 11, 2017, 19:56:59 »
Δημητρη συμφωνουμε στα περισσοτερα :D Η αποψη μου για τον τιτλο υπαρχει αναλυτικα στην παρουσιαση του. Στα θετικα θα προσθετα και τη σκηνοθεσια, αφου το slow-motion κλεβει την παρασταση :worshippy: Στα αρνητικα η συνδρομη του Jin στο story mode. Συνολικα για μενα ειναι μακραν το καλυτερο και πιο ισορροπημενο Tekken (μονο το 6ο δεν εχω δει).

Για τον Akuma που αναφερεις να σου πω πως τον εφτιαξαν απο το μηδεν. Η Capcom μονο την αδεια εδωσε, assets κλπ τα εφτιαξε ολα η Namco :cool:

The following users thanked this post: Chosen Undead

*

manos426f

• Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 5846
    • View Profile
« Reply #280 on: August 11, 2017, 22:19:37 »
Είπα κι εγώ να το πάρω εν τέλει να το δω, αλλά αρνείται πεισματικά να μου ξεκινήσει. Μένει στον αιώνα τον άπαντα στη μαύρη οθόνη που αναβοσβήνει το loading icon κάτω δεξιά. Κάνω Verify Integrity Cache, βρίσκει δύο προβληματικά αρχεία, τα ξανακατεβάζει (12.6GB), ξανά τα ίδια. Τι να πεις...
Δεν υπάρχει μεγαλύτερο adventure game από την ίδια μας τη ζωή.
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.

*

kara

• Forum MVP
  • 4699
    • View Profile
« Reply #281 on: August 17, 2017, 17:57:33 »
2-3 μέρες τώρα ασχολούμαι με το online rank. Μετά το τελευταίο patch βρίσκει αμέσως αντίπαλο σε κοντινό μου rank και η ποιότητα της σύνδεσης παραμένει λες και παίζω local vs. Άψογο.

Ως προς τις πωλήσεις Tekken 7 Sales Exceed 1.6 Million Units Worldwide
Από το SteamSpy Players total: 259,295 ± 13,776

Καλά πάμε :cool:

The following users thanked this post: J.Lynx, Chosen Undead

*

J.Lynx

• Aviator
  • Forum MVP
  • 2202
    • View Profile
« Reply #282 on: August 17, 2017, 18:22:15 »
Ασε δε που με το patch το rematch μπορεί να γίνει αδιάκοπα , οπότε φχαριστιέσαι ξύλο αν πετύχεις κάναν καλό αντίπαλο!!

The following users thanked this post: kara, Chosen Undead

*

kara

• Forum MVP
  • 4699
    • View Profile
« Reply #283 on: August 18, 2017, 13:19:25 »
Λείπεις από το PC και δεν μπορείς να παίξεις Tekken 7? No problem

Tekken Mobile (Android/ios)

About
Tekken, the world’s most successful fighting game franchise has been brought to mobile! Join Paul, Kazuya, Xiayou, Law, Panda, Nina, and all other famous fighters to engage in an intuitive, deep combat system featuring fighting techniques from all around the world. Take on the role of the Dojo Master, collecting, upgrading and battling with your favorite fighters from the legendary Tekken franchise!

What’s your next move?

Tekken Features
Collect over 100 characters with unique fighting styles
Upgrade and unlock over 20 unique special moves for each fighter
Battle it out in Unique Game modes including Story Mode missions, online versus battles in Dojo Challenge and rotating Live Event challenges!

Story Mode – Explore the world of Tekken
Join the legendary fighter, Kazuya Mishima, as he battles against his toughest adversary yet! Battle through a map-based campaign featuring unique encounters and specialized and powerful bosses.
Build specialized teams to take down unique missions
Explore dynamic battle maps to uncover compelling challenges and rewards

Dojo Challenge – Online Versus Battles
Build a team and battle against your friends and the community in this online versus mode
Players build teams of attackers and defenders to compete in monthly seasons for unique rewards
Ranked ladders allow players to progress and measure up against the best players in the world
Players record and upload their own in-game fighting styles into the AI of their dojo, giving them an authentic feel

Live Events – Brand new content to experience daily
Live events feature daily, weekly and monthly rotating content. A fresh experience every time you play!
Special themed events will provide unique experiences and encounters
Rare characters and content available during Special Events

Γραφτείτε να πάρουμε κανα rewards
https://www.tekken-mobile.com/en

Spoiler: show
Την τελευταία φορά που έβαλα Tekken στο κινητό μου έσβησε από μπαταρία :PP

The following users thanked this post: Chosen Undead

*

Chosen Undead

• Hardcore
  • 1864
  • Git gud or die tryin!
    • View Profile
« Reply #284 on: August 24, 2017, 02:21:34 »
Tons of fun σήμερα με τη Βάσσια. Παίξαμε κάπου στα 20 ματς αν θυμάμαι καλά (με τη Βάσια να νικάει τις περισσότερες φορές, νομίζω 13-8 συνολικό σκορ) με τον κανόνα όποιος νικάει με ένα χαρακτήρα να τον κρατάει και στο επόμενο ματς μέχρι ο άλλος να τον κερδίσει. Πήραμε σβάρνα χαρακτήρες που δεν τους ξέρουμε ή δεν έχουμε παίξει αρκετά μαζί τους τις περισσότερες φορές και αυτό το randomness πραγματικά ήταν όλα τα λεφτά. Με αποκορύφωμα αυτά τα απίστευτα που έκανα σε ένα γύρο με τον Law ρίχνοντας μια μπουνιά που κατέβασε τη μισή μπάρα ενέργειας, μετά έκανα ένα combo και τέλος μέσα σε 7" δευτερόλεπτα και είχαμε μείνει και οι δύο με το στόμα ανοιχτό. Εφαγα το ξύλο της αρκούδας (όχι δεν παίζω με kuma :PP) απέναντι σε Steve & Lars ενώ πεθάναμε στα γέλια με τις βλακείες που έκανα με τον Yoshimitsu :rofl2:
Aνυπομονώ και άλλοι να πάρουν το παιχνίδι να παίξουμε κανένα τουρνουά :drinks:
Το ρόστερ πραγματικά δεν έχει τελειωμό στο παιχνίδι. 2η φορά που παίξαμε και ακόμα δεν έχω παίξει με όλους τους χαρακτήρες
Με Λύγκα και Ρεγκίνα είχαν γίνει επίσης μυθικές μάχες μια φορά που παίξαμε και οι 3 μαζί. Εχει πολύ φάση που ο καθένας έχει τους δικούς του main και όλα τα συνολικά σκορ κρίνονται στις λεπτομέρειες.
Ολοι οι νέοι χαρακτήρες επίσης είναι πάρα πολύ καλοί. Μόνο ο Gigas για την ώρα μου φάνηκε δύσκολος να τον μάθεις.

Σρέντερ υποτίθεται πως θα παίζαμε κάνα ματς αλλά πάλι εξαφανίστηκες όπως συνήθως τι να πω πια...Λες και έχει καμία σημασία αν χάνουμε ή κερδίζουμε μεταξύ μας που παίζουμε. Ελπίζω να μην είναι αυτός ο λόγος που συνεχώς αποφεύγεις με όλους να παίξεις fighting
« Last Edit: August 24, 2017, 02:33:13 by Chosen Undead »

The following users thanked this post: Myrmidonas, kara, Mogrey665, J.Lynx