Marvel Heroes

• 73 Replies
  • 2025 Views

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

*

Ghostrider1993

• Hardcore
  • 1415
  • Spirit of Vengeance
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #30 on: June 08, 2013, 14:34:05 »
Πω κρίμα... Πάει κι αυτός...
Στο προτείνω ανεπιφύλακτα το mua!! Είναι παιχνιδάρα! Βέβαια είναι μόνο single player (δεν ξέρω αν σε ενοχλεί κάτι τέτοιο)... Το άλλο που λες δεν το ξέρω.... Γενικά δεν είμαι και πολύ των online παιχνιδιών....

Πραγματικά ό,τι χειρότερο αυτή η περίοδος.... Ευχαριστώ και καλή συνέχεια και σε σένα!
You... Guilty... Look into my eyes... Your soul is stained by the blood of the innocents... Feel their pain!!!

*

kara

• Guardian Of The Codex - 5* Meating Member
  • Glorious Pseudohardcore Intern
  • Forum MVP
  • 4884
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #31 on: June 08, 2013, 14:55:49 »
Δεν μου κάνει εντύπωση που δεν το ξέρεις πολύ παιδικό/καρτουνίστικο παιχνίδι. Για να πάρεις μια γεύση, αλλά δεν το προτείνω σε καμία περίπτωση σε πετάει συνεχώς έξω και δεν υποστηρίζεται από τον Chrome
Προτιμώ και εγώ τα single player ας όψεται η Marvel. To mua που λες είναι κι αυτό σαν το Diablo;

*

MaverickStrange

• The Watcher
  • Hardcore
  • 1458
  • Lantry, take dictation!
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #32 on: June 08, 2013, 15:09:11 »
Όχι είναι πολύ πιο rpg (έχει πόντους που βάζεις στις δυνάμεις, σαν αυτό που παίζουμε ένα πράγμα), χειρίζεσαι μια ομάδα 4 ηρώων (από 20-30 δε θυμάμαι, με μοντς παραπάνω) δεν έχει loot αλλά κάθε boss ρίχνει ένα χρακτηριστικό item. Τεράστιο περιεχόμενο σε marvel lore.
"In "knowing" the teachings of Zerthimon,
 I have become stronger."

*

Ghostrider1993

• Hardcore
  • 1415
  • Spirit of Vengeance
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #33 on: June 08, 2013, 16:58:08 »
Quote from: \"kara\" post=28472
Δεν μου κάνει εντύπωση που δεν το ξέρεις πολύ παιδικό/καρτουνίστικο παιχνίδι. Για να πάρεις μια γεύση, αλλά δεν το προτείνω σε καμία περίπτωση σε πετάει συνεχώς έξω και δεν υποστηρίζεται από τον Chrome
Προτιμώ και εγώ τα single player ας όψεται η Marvel. To mua που λες είναι κι αυτό σαν το Diablo;

:lol:  :lol: Γαμάτο, πρέπει να το τσεκάρω αυτό!! Μου αρέσει η καρτουνίστικη έκδοσή μου  :P
Σε browser παίζεται? (γιατί είδα αναφέρεις τον χρόουμ...)

Για το mua ο Maverick τα είπε μια χαρά! Αν θες μπορείς να δεις μία λίστα απ\' τους βασικούς χαρακτήρες εδώ, αλλά όπως λέει και ο από πάνω έχει πολλά mods που βάζουν και άσχετους χαρακτήρες (π.χ. θυμάμαι είχα βρει μάριο). Έχει βγει και δεύτερο, αλλά δυστυχώς δεν αξιώθηκαν να μας το φέρουν στα pc μας...
You... Guilty... Look into my eyes... Your soul is stained by the blood of the innocents... Feel their pain!!!

*

lich king

• Επαγγελματίας
  • 751
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #34 on: June 08, 2013, 17:00:08 »
όταν έπαιξα στην beta για κάποιο λόγο είχα 2000 πόντους/λεφτά παιχνιδιού και αγόρασα 2 χαρακτήρες θα έχουν διαγράφει τώρα ?

*

MaverickStrange

• The Watcher
  • Hardcore
  • 1458
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #35 on: June 08, 2013, 17:24:16 »
Quote from: \"deadpool1994\" post=28503
όταν έπαιξα στην beta για κάποιο λόγο είχα 2000 πόντους/λεφτά παιχνιδιού και αγόρασα 2 χαρακτήρες θα έχουν διαγράφει τώρα ?
Δυστυχώς ναι, αλλιώς όλοι θα τριγυρνάγαμε ντυμένοι Deadpool Pirates...
 I have become stronger."

*

kara

• Guardian Of The Codex - 5* Meating Member
  • Glorious Pseudohardcore Intern
  • Forum MVP
  • 4884
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #36 on: June 08, 2013, 17:28:23 »
@deadpool τα λεφτά τα είχες στην Beta για να αγοράζεις χαρακτήρες να τους δοκιμάζεις και να δίνεις feedback, περασμένα μεγαλεία. Τώρα ξεκινάς (και συνεχίζεις) με 0G και παίζεις πάλι τον πρόλογο.

@ ghostrider εδώ είναι το επίσημο site του παιχνιδιού, ναι σε Browser παίζεται και είναι φτιαγμένο σε Unity free-to-play με microtransactions. Κανά δίμηνο που έπαιζα ούτε το 1/3 του gold που χρειάζεται για να αγοράσεις το φθηνότερο ήρωα δε μάζεψα, όμως κάνοντας διάφορες αποστολές παίρνεις αρκετούς και δημοφιλείς όχι το κάθε άκυρο. Ξεκινάς με Cyclops!

Διάβασα για το mua ωραίο φαίνεται, βρήκα και τα mods (ποιος βλαμμένος σκέφτηκε να είναι ο Cyclops xbox exclusive;). Όταν βρω λίγο χρόνο θα το τιμήσω. Κρίμα που δε βγάλανε το 2 σε pc το στόρυ είναι από Civil War...

*

Ghostrider1993

• Hardcore
  • 1415
  • Spirit of Vengeance
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #37 on: June 08, 2013, 17:38:38 »
Ευχαριστώ, όταν βρω χρόνο θα το τσεκάρω κι αυτό (να δω τι θα πρωτοκάνω....)!
Καλά αυτό με τους exclusive χαρακτήρες είναι μεγάλη ηλιθιότητα... Νομίζω όμως ότι η ίδια η εταιρία είχε βγάλει ένα patch για τα pc που προσέθετε επιπλέον και τον Cyclops με τον Moon Knight (χωρίς να είμαι σίγουρος για τον δημιουργό), δυστυχώς δεν έχω λινκ πρόχειρο όμως...

Το δεύτερο όντως πρέπει να ήταν καλύτερο, αλλά όταν έχεις να κάνεις με άτομα που δεν τους κόβει, τι περιμένεις....

*

lich king

• Επαγγελματίας
  • 751
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #38 on: June 08, 2013, 17:48:50 »
το 2 mua είναι πόλοι καλύτερο από το πρώτο μόνο που έχει λιγότερους χαρακτήρες αν θυμάμαι καλά είχα 20(βάλανε μετά των magneto,carnage,jugernot και έναν άλλον που δεν θυμάμαι σε μορφή dlc) μόνο και διαφορετικά boss ανάλογος με πια παράταξη πήγαινες.O cyclops και ο moonkinght ήταν mod για το πρώτο και ο moon δεν είχε skill

*

Ghostrider1993

• Hardcore
  • 1415
  • Spirit of Vengeance
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #39 on: June 08, 2013, 17:56:34 »
Τι εννοείς δεν είχε skill? Εγώ θυμάμαι κάτι ασπίδες που πετούσαν προς πολλές κατευθύνσεις (η ειδική κίνησή του πρέπει να ήταν)...

*

lich king

• Επαγγελματίας
  • 751
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #40 on: June 08, 2013, 18:02:23 »
Των  είχα ανεβάσει μερικά lvl και δεν είχε μάθει  ούτε μια επίθεση. Αυτό με την ασπίδα που λες είναι η πρώτη επίθεση του captain america

*

Ghostrider1993

• Hardcore
  • 1415
  • Spirit of Vengeance
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #41 on: June 08, 2013, 18:27:23 »
Για δες εδώ:

Ήταν κρυμμένοι χαρακτήρες και οι δύο και ξεκλειδώνονταν με ένα πατσάκι νομίζω, όχι με μοντ... (βέβαια το βίντεο είναι από ps2 αλλά και στο pc το ίδιο είναι)

edit: Δυστυχώς δεν δείχνει όλες τις κινήσεις τους, αλλά η σούπερ δύναμη του moon knight έβγαζε ασπίδες που πήγαιναν προς διάφορες κατευθύνσεις, αρκετά διαφορετική με του captain america...

*

lich king

• Επαγγελματίας
  • 751
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #42 on: June 09, 2013, 17:45:22 »
το video που έβαλες νομίζω είναι από την psp η x-box 360 version γιατί στο ps2 είμαι 100% σίγουρος ότι δεν υπάρχει ο moonknight .

Πόσο drop έχει ο κάθε χαρακτήρας στο marvel heroes ?

*

andrikos_of_steel

• Επαγγελματίας
  • 583
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #43 on: June 09, 2013, 17:51:35 »
Είχα πάει να το παίξω όταν είχε free weekend (και θα ήταν η πρώτη φορά μετά από τρία χρόνια που θα ασχολούμουν με ΜΜΟ), αλλά μου είπε πως ο υπολογιστής μου δεν τηρεί τα requirements για να τρέξει σωστά το παιχνίδι :( Πρώτη φορά μου το έβγαλε αυτό παιχνίδι στον υπολογιστή που έχω τώρα... Και δεν έχω και κανένα μπρίκι.

*

MaverickStrange

• The Watcher
  • Hardcore
  • 1458
    • View Profile
Marvel Heroes
« Reply #44 on: June 09, 2013, 18:13:47 »
Ξαναδοκίμασε. Μπορεί να φούσκωσαν τα requirements για τη beta.
 I have become stronger."