Titan Quest Anniversary Edition

• 106 Replies
  • 4648 Views

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6875
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
Titan Quest Anniversary Edition
« on: September 12, 2016, 13:58:24 »
Καλημέρα στο παρεάκι. Επειδή βλέπω ότι λίγο πολύ όλοι το τσιγκλάτε το παιχνίδι, πρέπει να οργανωθούμε για coop, ώστε και κανα αστσίβι να πάρουμε και χαβαλέ κάνουμε.
Εγώ γενικά μπαίνω πρωι-μεσημέρι για 1, 2 ώρες το πολύ. Οπότε αν με δείτε μέσα στείλτε μου πρόσκληση.
Αν το έχετε drm free μπροουμε να δοκιμάσουμε μεσω garena ή hamachi αν δεν μας βρίσκει το παιχνίδι.
This is life! We suffer and slave and expire. That's it!

The following users thanked this post: Cercaphus

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
  • Priest in the Church of Bruce
    • View Profile
Re: Titan Quest Anniversary Edition
« Reply #1 on: September 19, 2016, 15:35:20 »
επειδη αν υπαρχει θρεντ ταιταν κουεστ δεν το βρισκω, θα γραψω εδω.
μετα τις παιχνιδαρες γουιτσερ 3 και ντίβος, εβαλα το tqae, που σας τα εχω πρηξει οτι ειναι μεσα στα fgoat για μενα, βαθια μεσα στην πενταδα.
νόμιζα οτι θα βαρεθω και δε θ αντεξει την συγκριση με τους τωρινους γιγαντες, μιας κι εχει βγει και το grim dawn, μην ξεχνιομαστε.
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΑΣΤΑΕΙ ο γεροντας. και ευγε πραγματικα στην thq nordic και  για την απιστευτα χαμηλη τιμη, αλλα και για το επιτυχημενο μποτοξακι.
ή εχω σκουριασει η το δυσκολεψανε κομματακι τουλαχιστον στα πρωτα λεβελς, τωρα γυρω στο 20 που ειμαι (ναι, το πσκ μου ηταν υπεροχο. πισι - κουζινα - κρεβατι. το δρομολογιο του σωστου αντρός.) θεριζω σχετικα.

δεν ειναι τιποτα φοβερο οι αλλαγες που βλεπω, μικρα αλλα σημαντικα πραγματα. τραβηξανε πιο πανω το μαξιμουμ ζουμ αουτ, διπλασιασανε το stash, οπως ειπα και πιο πανω κανανε ρημπαλανσινγκ σ ολα τα σκιλς (αυτο που εγω μαλλον βλεπω σαν αυξηση δυσκολιας), νομιζω εχουνε προσθεσει 2-3 μποσης και αφαιρεσανε αλλους (στο νορμαλ δεν υπαρχει πουθενα ο αγαπημενος Μanticore..)
επισης βλεπω μια ιδεα πιο ζωντανα τα χρωματα και πιο κρισπυ τα γραφικα, αλλά μπορει απλα να ειναι η αυξηση της αναλυσης με τις ΓΡΑΦΙΚΑΡΕΣ 1080p που διαθετω.
α, βαλανε και μια κουλη, αλλα πρωτοτυπη και καλοδεχουμενη οπσιον, που ψυχρα και απλα αυξανει την ταχυτητα κινησης των χαρακτηρων του παιχνιδιου, γιατι οντως ηταν αργη, ειδικα στην αρχη... του στυλ normal - fast - very fast (στο οριο του κωμικου αυτο το τελευταιο). βεβαια αυτο το option, πρεπει να πουμε οτι ειναι αγνη και φανερη καζουαλιά, αφου η THQ τω καιρω εκεινω επιτηδες το χε κανει ετσι κι ειχε βαλει σε διαφορα items την ιδιοτητα να αυξανουν την ταχυτητα του χαρακτηρα. ενιγουει, δε θα τα χαλασουμε γι αυτο.

ξαναμπραβο στην thqnordic. μακαρι να ετοιμαζουν tq2. οσο καλο κι αν ειναι το gd, του λειπει ο χαρακτηρας, το σετινγκ και το ταξιδι που σε πηγαινε το ταιταν κουεστ.
τελεια θα περασουμε και σημερα. ας εχω κι ενα ποντικι spare εκει κοντα.
κλικικλικι φορεβερ, λεω.
« Last Edit: September 19, 2016, 15:47:14 by Brother Bruce »
I don't hate people, I just feel better when they aren't around.  C.B.

The following users thanked this post: mits@kos, elric, Cercaphus

*

solaufein

• Hardcore
  • 1687
  • Time Is The Fire In Which We Burn
    • View Profile
« Reply #2 on: September 19, 2016, 19:12:51 »
Ρίχνω και εγω τα κλικικλικια μου, μολις στο 24-25 λεβελ ειμαι αλλα που θα παει θα φυγω απο το Normal επίπεδο. Και στο αρχικό κλειδωμένο ήταν ε? Δε το θυμάμαι.

Αυτο με το multiplayer πρεπει να το δούμε. Δε παίζει κανεις μεταμεσονυχτια ε? Θα το δούμε, αμα πετυχω κανενα σας μέσα και βολευει.

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6875
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #3 on: September 19, 2016, 19:14:24 »
Εγώ με τον 0ΑΓΑΝ το τσεκάραμε και ηταν καλό. Βέβαια, τον έχω κρεμάσει τώρα λόγω εξεταστικής, αλλά θα τον ξεκρεμάσω όταν γυρίσω

The following users thanked this post: 0AGAN

*

Hellion

• Electric Eye
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 6925
  • Deus Vult
    • View Profile
    • Ragequit.gr
« Reply #4 on: September 19, 2016, 19:51:23 »
To MP πως λειτουργεί ακριβώς στο γκεημ, φτιάχνεις εκ του μηδενός νέο αποκλειστικά ΜΡ χαρακτήρα που είναι ξέχωρος τελείως σε σχέση με τους σινγκλ?

*

devilride

• The Doc
  • Hardcore
  • 1142
  • the doc
    • View Profile
« Reply #5 on: September 19, 2016, 19:55:52 »
multi με το απλο δε παιζει?
πρεπει να εχεις την anniversary ed?
cpu i7 4790k / raijintek nemesis
m/b:Gigabyte Z87X-OC
ram:corsair vengeance pro 4x4gb@2133mhz cl9
gpu: 2x GALAX GTX 1080 HOF edition -SLI
hd: OCZ RD400 NVMe AIC 512GB-OS , samsung ssd 850 evo 500gb ,seagate 1tb SSHD
psu : EVGA supernova G2 1000W
case:aerocool xpredator evil
monitor :40' 4k LG UB800V

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6875
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #6 on: September 19, 2016, 19:57:52 »
Παίρνεις έναν σινγκλ, σε κανει σαμον στον κοσμο του ο χοστερ και μετα φτιανετε παρτυ. Αν θες φτιαχνεις καινουργιο για να το πάτε από την αρχή, αλλά δεν σε αναγκάζει κανείς. Φυσικά βέβαια υπάρχει και μια διαφορά λεβελ που πρέπει να τηρηθει ώστε να λειτουργήσει όλο αυτό.
Αν δεν κανεις παρτυ, το ΧΡ παει σε όποιον κάνει το λαστ χιτ και τα κουεστς γινονται μπουρδελο. Πάλι όποιος προλάβει. Μόλις παρτάρεις όλα στρώνουν.
Επίσης, σε ΜΡ, παρατήρησα ότι πέφτουν συχνότερα σπανια αντικειμενα, αλλά είναι για μεγαλύτερα λεβελς. ΠΧ στα 8 μου εριξε obsidian mask(μπλε).

Πρεπει να υπαρχει η ίδια έκδοση, αφού οι διαφορές δεν είναι μόνο οπτικές. Τώρα αν εννοείς κατά πόσο παίζουν 2 παλιές μεταξύ τους, τότε ναι κι αυτό γίνεται.

The following users thanked this post: devilride

*

Cercaphus

• Hardcore
  • 1782
  • Hardcore Modder
    • View Profile
« Reply #7 on: September 19, 2016, 20:25:22 »
Χεχε επιτέλους να λέμε Brother Bruce που βελτιώθηκε λίγο η ταχύτητα. Δεν χρειαζόταν πάρα πολύ, απλά μια μικρούλα επιτάχυνση για να μην νιώθω ότι παίζω ισομετρικό Dark Souls....

Χρονό σου έστειλα πρόσκληση στον ατμό, ίσως στο μέλλον να κάνω τα πρώτα ever βήματα στο multiplayer.... xD

"Η ελευθερία είναι μόνο για τους αντιφρονούντες" - Rosa Luxemburg

"You cannot buy the revolution. You cannot make the revolution. You can only be the revolution. It is in your spirit, or it is nowhere" - Ursula K. Le Guin

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
    • View Profile
« Reply #8 on: September 19, 2016, 20:28:45 »
μα κι εγω στο φαστ το εχω. αλλα το βερυ φαστ ειναι λιγο καραγκιοζιλικι.

*

Pain

• Forum MVP
  • 3127
    • View Profile
« Reply #9 on: September 19, 2016, 20:43:49 »
Έτσι, στρίψτε το μαχαίρι στην πληγή. Έχω εγκατεστημένο το steam μόνο και μόνο για να κοιτάω το library μου. OYTE ADVENTURE CAPITALIST ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ. Άσε που παίζει να έχασα και τα saves...

The following users thanked this post: elric

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6875
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #10 on: September 19, 2016, 20:54:26 »
Τα έχω πει εγώ σε παλιότερο βιβλίο μου, έρχεται ο ΚοΥμουνισμός και θα μας πάρει και τα σπίτια. Εκκενώστε την χώρα όσο είναι καιρός. Πρώτα οι Χρονομάντηδες και οι παρθένες.

The following users thanked this post: Brother Bruce

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
    • View Profile
« Reply #11 on: September 19, 2016, 21:04:52 »
παλι μονος θα ταξιδεψεις.

The following users thanked this post: Northlander, Adhan, Sandwraith_, Great0ldOne, mits@kos, Chronomancy

*

solaufein

• Hardcore
  • 1687
  • Time Is The Fire In Which We Burn
    • View Profile
« Reply #12 on: September 19, 2016, 21:57:02 »
Εγώ πάλι δε μπορώ να kite-άρω στο φαστ ... καθε μπος και ηττα(soothslayer χε χε χε). Μονο melee μπορω στο φαστ

*

mits@kos

• Hardcore
  • 1055
  • We are Anorimous, we are Luigion
    • View Profile
« Reply #13 on: September 19, 2016, 21:59:37 »
Το παίγνιον είναι αγέραστο και η ανιβέρσαρυ θερίζει ακόμη περισσότερο. Μικρά πράγματα δεξιά κι αριστερά, με σαφή ποιοτική αναβάθμιση. Πρέηζ δε λορντ, γουί χαβ Φαστ-Βέρυ Φαστ.

Ισχύει ότι έγινε δυσκολότερο, ο Warfare/Spirit μου δεν διαμελίζει τα πάντα γρήγορα κι εύκολα πλέον στο νόρμαλ.
"Zelda looked at the chimney sweep. Her father, the vicar, wouldn't be home for hours..."

The following users thanked this post: Brother Bruce, Chronomancy

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6875
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #14 on: September 19, 2016, 22:18:39 »
ranger στο πρώτο λέβελ της Ακρόπολης και δεν νιώθει. Έχω πεθάνει μια φορά γιατί μίλαγα στο τηλέφωνο παράλληλα και ξέχασα να πιω πόσιον.
Βέβαια με προειδοποίησαν ότι ζορίζει μετά.