Titan Quest Anniversary Edition

• 106 Replies
  • 4649 Views

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

*

0AGAN

• Hardcore
  • 1379
  • * Order of the Binary Singularity *
    • View Profile
Re: Titan Quest Anniversary Edition
« Reply #30 on: September 26, 2016, 11:16:39 »
Εφαγα μεγάλη ήττα και πάλι λόγω του γ*μημένου Cloud saving.
Εγκατεστησα το TQ στο πισί του σπιτιού έτσι για να χαζέψω τα "updated" και ομολογουμένως πανέμορφα γραφικά της επετειακής έκδοσης.
Ελα όμως που εμφανισε μεν τους διαθέσιμους χαρακτηρες που είχα απο προηγούμενα πλεηθρου, αλλά τον ranger που είχα φτάσει λεβελ 29 μου τον εμφάνιζε σε προγενέστερο στάδιο, ήτοι λεβελ 14. Φαντάστηκα οτι δεν θα είχε γίνει upload/update to cloud save απο το πισι της δουλειάς και δεν ασχολήθηκα.
Ερχόμενος σήμερα στο γραφείο, ανοιγω το TQ, μου εμφανίζει μήνυμα απο cloud save αν θέλω να ενημέρωσω τα save απο το cloud ή να μην κάνω τίποτα.
Επέλεξα να μήν κάνει τίποτα και την έφαγα στον κώλο γιατι μου εμφανίζει τον ranger level 14.
ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ομως είναι οτι ενώ τα quest είναι ανολοκλήρωτα (λογικό) όλα τα maps εμφανίζονται πλέον ανοιχτά σα να έχω ήδη περάσει!!! Whatever! :smash:
"So we hurl our prayers towards heavens, surely they will heed the call -
But soulless skies just echo with the screams of mankind's fall..."

The following users thanked this post: elric

*

solaufein

• Hardcore
  • 1687
  • Time Is The Fire In Which We Burn
    • View Profile
« Reply #31 on: September 26, 2016, 11:55:34 »
Ναι ε? Κατσε να το απενεργοποιήσω τελείως.

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
  • Priest in the Church of Bruce
    • View Profile
« Reply #32 on: September 26, 2016, 11:58:36 »
καλα, παιζετε στη δουλεια ΤΟ Παιγνιδι? ελεοc, μαγκες..
μου θυμιζετε κατι τυπους και τυπισες που διαβαζουν το βιβλιο τους στον ηλεκτρικο...  :lol:
I don't hate people, I just feel better when they aren't around.  C.B.

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
« Reply #33 on: September 26, 2016, 12:18:02 »
μου θυμιζετε κατι τυπους και τυπισες που διαβαζουν το βιβλιο τους στον ηλεκτρικο...  :lol:

Μάγκα εγώ προσωπικά έχω βγάλει τουλάχιστον 10 βιβλία έτσι. Το ένα δύο φορές.

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
    • View Profile
« Reply #34 on: September 26, 2016, 12:24:11 »
καλα, γουστα ειν αυτα. προσωπικα, αν δεν εχω ησυχια και συνθηκες καταλληλες, ουτε διαβασμα σοβαρου βιβλιου μπορω, ουτε γκεημινγκ.

The following users thanked this post: maladroid, elric

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
« Reply #35 on: September 26, 2016, 12:34:36 »
Γκέιμινγκ στον ηλεκτρικό να δεις. Vampire Live. Έτρεχαν όλοι μακρυά από το βαγόνι.

*

0AGAN

• Hardcore
  • 1379
    • View Profile
« Reply #36 on: September 26, 2016, 12:35:44 »

Για να μήν πούμε για αυτούς που διαβάζουν στην τουαλέτα...  :devil:

The following users thanked this post: Northlander, elric

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
« Reply #37 on: September 26, 2016, 12:38:11 »
^Τουλάχιστον 6 μαθήματα περάστηκαν έτσι. Οι αναθυμιάσεις βοηθούν στη συγκέντρωση.

The following users thanked this post: 0AGAN

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
    • View Profile
« Reply #38 on: September 26, 2016, 12:40:53 »
κι ομως, 0ΑGAN, εχει ησυχια στο θρόουν ρουμ (μοστ οφ δη τάιμ). βασικη προυποθεση.
« Last Edit: September 26, 2016, 12:43:18 by Brother Bruce »

The following users thanked this post: 0AGAN

*

0AGAN

• Hardcore
  • 1379
    • View Profile
« Reply #39 on: September 26, 2016, 13:21:20 »
^Τουλάχιστον 6 μαθήματα περάστηκαν έτσι. Οι αναθυμιάσεις βοηθούν στη συγκέντρωση.

Fun fact.
Περίοδος '02-'04, εγώ και ο συγκάτοικος πάσχουμε απο την ίδια πάθηση, μέσος χρόνος παραμονής στην τουαλέτα ~40λεπτά με διάβασμα!
Χαριτολογώντας λέγαμε να φτιαξουμε μίνι βιβλιοθήκη να βάλουμε στην τουαλέτα οπoυ συναντούσες λογοτεχνία, περιοδικά (απο Pcmaster μέχρι μαγειρικής), κόμιξ, εχμ πιπεράτα περιοδικά και το επιστέγασμα όλων ένας τόμος 1000 σελίδων με τίτλο "A modern approach in human cytogenesis"...

The following users thanked this post: Northlander, Cercaphus

*

solaufein

• Hardcore
  • 1687
    • View Profile
« Reply #40 on: October 04, 2016, 09:38:40 »
Ρε παιδιά, είναι μια κολοαράχνη αλμπίνα σε μια σπηλιά (wisper cave?) στο demon camp στο IT, κάνει σαμον κατι αραχνακια που ολα μαζι πετανε κατι τρελες αστραπες... Πρέπει να χω πεθάνει 20 φορές μόνο από αυτή. Πως θα τη βγάλω, να πάρω-αγοράσω κανα scroll? soothslayer ειμαι 40 λεβελ και δεν την έχω  :(

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
    • View Profile
« Reply #41 on: October 04, 2016, 10:25:51 »
βλεπω στο νετ οτι το μεγαλο προβλημα ειναι οτι τα αραχνακια δεν κανουν lightning damage οπως θα περιμενε καποιος, αλλα vitality.
αρα θες vitality resistance και απ οτι διαβαζω ενα σκρολ Sky's Rage θα βοηθησει. α, επισης μην σκοτωσεις ολα τ αραχνακια, αλλά ασε ενα ζωντανο. αν δεν κανω λαθος, δεν κανει σαμον καινουρια, οσο ζει εστω και ενα απ το παλιο γκρουπ.

spirit mastery spoiler
Spoiler: show
ΩΣΤΟΣΟ, αφου κι εγω παιζω build με σπιριτ μεσα, Η λυση ειναι o lich king. σχεδον op ο τυπος. τον φωναζω επιτηδες μονο στα πολυ σκουρα, αφου αλλιως βαριεμαι τη ζωη μου. οι μισοι μποσης και πανω κυνηγανε τον χαρακτηρα σου και αγνοουν τον lich κι ετσι αυτος τους ραντιζει ανενοχλητος. o typhon μου ειχε δωκει το πωπουλινι μου στο χερι στο νορμαλ για κανενα μισαωρο, αφου ηθελα να τον ριξω χωρις βοηθεια. μεχρι που εκαμα σαμον τον Βασιλια Λιτσο κι εφυγε σε μισο λεπτο. βεβαια δεν ειναι ιδιαιτερως ηρωικο να τρεχεις γυρω γυρω με την κοντη φουστιτσα του φαιτερ, ενω σε κυνηγα ο Αρχικακος κι απο πισω ο Βασιλίτσος να κυνηγαει τον κακο. αλλα ειναι αστειο και αποτελεσματικο, αυτο που το πας??

εννοειται οτι αν δεν εχεις βαλει ποιντς στο δεντρο του Lich, εχεις θεμα... κανε ρησπέκ. ή, γυρνα στην σπηλια αφου παρεις 5-6 λεβελς. αυτο το τελευταιο παιζει πολυ στο ανιβερσερι tq, το εχουνε κανει σε αρκετα σημεια: απ το πουθενα σ ενα νορμαλ mob να σκαει ενας αστερατος μπος με καμια δεκαρια λεβελς διαφορα απο σενα. λιγο γελοιο το βρισκω, αλλά οκ. κατα τ αλλα, ειναι τετοια παιχνιδαρα που συγχωρειται ευκολα κατι τετοιο.

ας βαλω και μια εικονα γιατι ειναι γαματος ο φουστης..

ρεηκουί: το μισοπεθαμενο φορου οπου ακομα κι η πιο απλη ερωτηση, μπορει να προκαλεσει σεντονάρα.
« Last Edit: October 04, 2016, 10:28:59 by Brother Bruce »

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6875
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #42 on: October 04, 2016, 10:31:33 »
Από τη μία θέλω να καω σαν φουστης, από την άλλη όπως μου τα κάναν θα δω πάλι τον υπολογιστή μου την Παρασκευή. Ανακάλυψα και το raspberry pi και το arduino, οπότε ψάχνω να καω κι εκεί
This is life! We suffer and slave and expire. That's it!

*

solaufein

• Hardcore
  • 1687
    • View Profile
« Reply #43 on: October 04, 2016, 14:51:10 »
Αμαν. Vitality ε? Τι μαπας ειμαι γιαυτο τον πινω, εχω διαφορα equipment φυλαγμενα, θα ξαναπροσπαθησω, τωρα γιατι κολλησα πως κανει λεει lightning damage τρεχα γυρευε.
Προφανως σαν spirit-nature βασιζομαι στα minion μου (lich + nymph), αλλα κανω και εγω πολύ περισότερη με το ternion attack, απλα πρεπει να ειμαι σε point-blank range και καταλαβαίνεις, τις τρώω τις ξυλιές μου. Γιαυτο ισως θελει build με καμποσα resistance, αμα εισαι κοντα θες και defensive ability = μη ξεχνας το dexterity, εγω το ξεχασα και μετανοιωνω, θα βρεις damage απο αλλου δεν χρειαζεται το 600 INT που εχω :( στο 40 level.

O lich με το wraith shell παντως ειναι immortal. εχει 70% damage absorbion αλλα θελει συστημα αλλιως δεν επιτιθονται ποτε σε αυτον και κυνηγανε εσενα. Και αμα ειναι τοξοτες και εισαι μαγος που δεν εχεις πολλα resistance στα piercing πας κατα διαολου.

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
    • View Profile
« Reply #44 on: October 04, 2016, 15:26:19 »
εχεις δικιο για το dex, εγω την πατησα γιατι ειχα συνηθισει να βαζω τα παντα ολα σε χελθ και στρενγκθ ως μελέ φαιτερ.
και τωρα βλεπω οτι οι καλυτερες σπαθάρες θενε τρελλα νουμερα ντεξτεριτυ. δεν πειραζει, ευκαιρια και γι αλλα πλειθρού. εχω τσεκουράρες που σπερνουν.
ναι, καταλαβαινω τι λες για τον Lich. εσυ θες να του επιτιθενται και να σ αφηνουν ησυχο, εγω το αντιθετο, αφου εχω strength, health και resistances να φανε κι οι κοτες.

μιας που γραφουμε στο θρεντ, να δωκω και 2-3 λινκς με σκιλς μοντς. κανονικα θα πηγαιναν στο λιφτινγκ και μαραφετια, αλλα κι εδω καλα ειναι. ασχετο, τωρα που ξαναγινε γνωστο και αγαπημενο το Παιγνιδι, περιμενουμε και καμμια γερη total conversion με νεες περιοχες, εχθρους, items κλπ.
πρωτα μια φοβερη database με τα παντα μεσα:
http://www.tq-db.net/

και μετα 2 μοντς γνωστα, αλλά προσαρμοσμενα στην ανιβερσερι και απολυτως playable.
https://www.kirmiziperfect.com/titan-quest-anniversary-edition-masteries-mod/
https://www.kirmiziperfect.com/titan-quest-anniversary-edition-paths-mod/

το πρωτο το χω παιξει κι εγω λιγακι, το δευτερο οχι, αλλά μιλαμε γι απειρη replayability. πολυ μερακληδες τα παλικαρια που τα στησανε.
α, χρονό στο πρωτο εχει μια mastery με τ ονοματακι chronosophy. συγγενης σου??
« Last Edit: October 04, 2016, 15:27:57 by Brother Bruce »