Titan Quest Anniversary Edition

• 106 Replies
  • 4647 Views

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

*

jimmy213

• The Exile
  • Forum MVP
  • 3154
    • View Profile
Re: Titan Quest Anniversary Edition
« Reply #90 on: December 01, 2016, 23:40:33 »
Όντως γίνεται και στο PoE αυτό που λες. Πιο πολύ σε κίνηση δεξιά-αριστερά κι όχι τόσο σε πάνω-κάτω. Προσωπικά δεν το βρίσκω ενοχλητικό και ούτε που του έδινα σημασία.
Be active users, not passive...
XSubs
Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

*

Pain

• Forum MVP
  • 3127
    • View Profile
« Reply #91 on: December 02, 2016, 09:36:36 »
Εντάξει το παιχνίδι με 3 άτομα είναι ένα έπος. Act IV, μαζέψαμε τους ψόφους του αιώνα (έως τότε είχε 1 death από λαλακία ο χαρακτήρας) αλλά μόνο και μόνο για το γέλιο που ρίξαμε, άξιζε και με το παραπάνω.

Μπαίνουμε στο... κυρίως παιχνίδι σήμερα, ξεκινώντας το epic difficulty. Κάτι μου λέει ότι θα μας κοπεί το γέλιο στην αρχή.

Πάντως το να επιστρέφεις μετά από τόσα χρόνια σε εικονικά μέρη που είχες επισκεφθεί, σου δημιουργεί ένα αίσθημα "νοσταλγίας". Συνοδευόμενο από το μουρμουρητό του Omen "τι είχαν φτιάξει οι τύποι, τι είχαν φτιάξει οι τύποι" σε βαρύ τόνο, σαν chant από μοναχό (battle priest, άντε) του μεσαίωνα, το παίγνιο σε ταξιδεύει πίσω... to an age undreamed of...

The following users thanked this post: Brother Bruce, Adhan, Chronomancy, electroduck

*

electroduck

• Επαγγελματίας
  • 757
  • λεκτρικός.παπιεξεργαστής_2.02b
    • View Profile
« Reply #92 on: December 02, 2016, 10:55:10 »
Αν και δε το εχω παίξει το παιχνίδι, ειναι ατμοσφαιρικότατο πάντως. Πρέπει να στέκει καλά ακόμα και σήμερα  :)
“Courage is where you find it. Bravery that comes from a bottle-- or from book or from a sermon-- lacks the full strength and purity of bravery that comes straight from the heart.”
 Tom Robbins, B Is for Beer

*

Pain

• Forum MVP
  • 3127
    • View Profile
« Reply #93 on: December 02, 2016, 10:56:34 »
Αυτό συζητούσαμε χθες βασικά: Πόσο γ@μ@το είναι ένα παιχνίδι να είναι εντυπωσιακό μετά από τόσα χρόνια και, ταυτόχρονα, πόσα μας δείχνει για την κατάντια του σύγχρονου gaming.

*

Pain

• Forum MVP
  • 3127
    • View Profile
« Reply #94 on: December 02, 2016, 16:51:20 »
Όντως γίνεται και στο PoE αυτό που λες. Πιο πολύ σε κίνηση δεξιά-αριστερά κι όχι τόσο σε πάνω-κάτω. Προσωπικά δεν το βρίσκω ενοχλητικό και ούτε που του έδινα σημασία.

Τώρα είδα το post σου. Εννοείς μόνο το θέμα των γραμμάτων παρατηρείται και στο PoE ή το γενικότερο ελάχιστο blur ολόκληρου του περιβάλλοντος (όχι όμως του UI που είναι σταθερό);

Για τα γράμματα στο drops το καταλαβαίνω. Στην τελική και τον browser να πάρω και να τον κάνω drag πέρα δώθε, τα γράμματα δεν θα μπορώ να τα διαβάσω. Το ίδιο θα μπορούσε βέβαια να πει κανείς για οτιδήποτε κινείται στην οθόνη... Αν όμως είναι λογικό, πως διάολο δεν το είχα παρατηρήσει ΤΟΣΑ χρόνια.
« Last Edit: December 02, 2016, 16:54:32 by Pain »

*

jimmy213

• The Exile
  • Forum MVP
  • 3154
    • View Profile
« Reply #95 on: December 02, 2016, 16:55:51 »
Για τα γράμματα. Το περιβάλλον δεν μου φάνηκε να θολώνει.
Be active users, not passive...
XSubs
Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

*

Pain

• Forum MVP
  • 3127
    • View Profile
« Reply #96 on: January 02, 2017, 14:08:57 »
Το κάψιμο συνεχίζεται... Μαζί του και η αναζήτηση των τελευταίων formulas που χρειάζονται τα "top" artifacts για το build μου. Αν κάποιος έχει το γ&*!#^$δι το Raven's Shadow, ας ρίξει μια φωνή.

Σήμερα λέω να φαρμάρω Hades στο Normal ΜΠΑΣ και πέσει το item που ανοίγει το secret passage (υποτίθεται πως είναι shared ανάμεσα στα difficulties) και δούμε κανένα set να φτιάχνεται πιο γρήγορα. Όχι τίποτα, έχουμε και τη "σκούπα" τον Omen που δεν αφήνει να πέσει τίποτα κάτω... (ελπίζω να το διαβάσεις :P)

*

Pain

• Forum MVP
  • 3127
    • View Profile
« Reply #97 on: January 13, 2017, 09:26:44 »
ΘΕΟΙ! Τέλος και το legendary difficulty του Titan Quest με 0 deaths. Ώρα να ανέβουν νέοι χαρακτήρες για να γίνει η προσπάθεια για το 100%. H γκίνια συνεχίζεται πάντως (αρχίζω να πιστεύω πως κάτι δεν πάει καλά): σε full 3 Acts έπεσαν μόλις 3 items, και αυτά προφανώς για κλοθάδες...

Για όποιον ενδιαφέρεται, τα achievements για "finish legendary with τάδε class" είναι bugged: Αν παίζετε μαζί με άλλον, παίρνετε το achievement και για τη δική του class, αρκεί φυσικά να σκοτώνει για πρώτη φορά τον Hades με τον συγκεκριμένο χαρακτήρα του. (π.χ. Εγώ ήμουν warfare+defense και ο omen warfare+rogue οπότε και οι δύο πήραμε τα warfare, defense και rogue achievements).

Tip 1: Ανεβάστε στο τέρμα το vitality damage resistance, ο Hades είναι παιχνιδάκι (αν καταφέρετε να πιάσετε 60-80%).

The following users thanked this post: mits@kos, elric

*

Stamatimenos

• Moonslave
  • Forum MVP
  • 2134
  • Fear denies Faith
    • View Profile
    • Facebook
« Reply #98 on: March 28, 2017, 23:15:46 »
Τώρα που σε βλέπω του 'δωσες με archer, ποιο πιστεύεις είναι το καλύτερο 2nd class για pure archer Λegolas κ ετς?  :worms:

*

Pain

• Forum MVP
  • 3127
    • View Profile
« Reply #99 on: March 29, 2017, 13:27:20 »
Rogue πιστεύω (με αυτό έπαιξα εγώ). Αλλιώς nature (δίνει καλό survivability). Δεν μπορώ να πως ότι ευχαριστήθηκα ιδιαίτερα τον hunter πάντως. Αρκετά σπαστικό το targeting, απαιτεί να χρησιμοποιείς το Shift+Click ώστε να ρίχνεις προς γενική κατεύθυνση και όχι σε συγκεκριμένο εχθρό.

Εν τω μεταξύ μου έκανε unlock και τα τσίβος για earth και storm (αν θυμάμαι καλά) completion, γιατί ήμουν σε group με κάτι τυπάδες που έπαιζαν με τα αντίστοιχα masteries. Από τη μία χαίρομαι που δεν θα πρέπει να παίξω full μαγούλη (έχω φτάσει στο τέλος του normal με αυτόν που έχω, αλλά είναι πιο βαρετός από οτιδήποτε άλλο) από την άλλη ξενερώνω που πήρα τσίβος χωρίς να έχω φτάσει μέχρι τέλους με τις συγκεκριμένες classes.

Νέος χαρακτήρας πάει για το αγαπημένο μου Dream + Warfare με τον οποίο ευελπιστώ να κάνω τα 100.000 kills. Το συγκεκριμένο συνδυασμό τον είχα λιώσει κάποτε, αλλά έως τώρα τον απέφυγα στο Anniversary, αφήνοντάς τον για τη στιγμή που θα "μπούκωνε" το πράγμα και δεν θα είχα ιδιαίτερη όρεξη να παίξω κάτι καινούριο.

P.S. Ο Stamatimenos μας παρακολουθεί...

P.S.2 Τι είχαν φτιάξει οι τύποι...
« Last Edit: March 29, 2017, 13:29:32 by Pain »

The following users thanked this post: Stamatimenos, mits@kos

*

Stamatimenos

• Moonslave
  • Forum MVP
  • 2134
  • Fear denies Faith
    • View Profile
    • Facebook
« Reply #100 on: March 29, 2017, 14:23:06 »
Ναι, είναι λίγο σπαστικό το kiting, run - shift+click - run - shift+click :D

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
  • Priest in the Church of Bruce
    • View Profile
« Reply #101 on: November 17, 2017, 22:53:14 »
ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.
ω θεοι του κλικι κλικι, πως γκενεν αυτο?
πως? τι? ποτε? και κυριως γιατι δεν ενημερωθην πάραυτα?
οπως και να χει: σημερα κυκλοφορησε νεο εχπασο/dlc που προσθετει 5η act στο ggoat Τitan quest και νεο μαστερυ με ονομα: Runes (χαμος θα συμβεί).
το ονομα του: Ragnarok.
στεγνωσε ο στομας μου λεμε. δεν πειραζει ωστοσο, εξισοροπηθηκαν τα επιπεδα υγρασιας του σωματος μου αλλιως (ω, φιλεεεε, ποσο ωραια το ειπε ο αθρωπας!!)
λοιπον, cgi trailer και απο κατω το μονο gameplay βιντεο που βρηκα ως τωρα στο νετ. εννοειται δεν ειδα πανω απο 5 δευτερολεπτα.

https://www.rockpapershotgun.com/2017/11/17/titan-quest-ragnarok-release/

http://www.pcgamer.com/a-new-titan-quest-expansion-takes-players-into-the-realm-of-the-norse-gods/

:peanutbutterjellytime2: :hypetrain2: :peanutbutterjellytime2:
« Last Edit: November 17, 2017, 23:15:04 by Brother Bruce »
I don't hate people, I just feel better when they aren't around.  C.B.

The following users thanked this post: Hellion, Adhan, mits@kos, elric, Chronomancy, Chosen Undead

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6875
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #102 on: November 18, 2017, 13:59:50 »
Brother, το δοκίμασες; Τι έπος θα είναι πάλι αυτό; Ελπίζω μόνο να μην θέλει νέο χαρακτήρα γιατί δεν θα την παλέψω
This is life! We suffer and slave and expire. That's it!

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5172
  • Priest in the Church of Bruce
    • View Profile
« Reply #103 on: November 18, 2017, 14:17:04 »
οχι ακομα. παντως διαβαζω οτι δεν ενθουσιαστηκε η πλειοψηφια απ τα αρωστακια του γκριμ ντων, αλλα αυτο ισως συμβαινει επειδη το βλεπουν πλεον ως αντιπαλο, αφου το ανελαβε η THQ nordic, που καμια σχεση δεν εχει με την iron lore που ειχε φτιασει Το Παιγνιδι, ουτε σε στελεχη ουτε οργανωτικα. περιεργη κινηση παντως, μακαρι να σημαινει οτι υπαρχουν σκεψεις για ταιτα κουέ 2..

α, μην το φοβασαι. απ οτι καταλαβα, υπαρχει επιλογη να παιξεις μονο το εξπάσο, φτιανοντας χαρακτηρα λεβελ 40.
I don't hate people, I just feel better when they aren't around.  C.B.

The following users thanked this post: Adhan

*

Adhan