Assassin's Creed Origins

• 229 Replies
  • 9189 Views

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

*

grotenfrod

• Stargazer
  • Glorious Pseudohardcore Intern
  • Forum MVP
  • 3111
  • Γοδεφρείγος
    • View Profile
Re: Assassin's Creed Origins
« Reply #15 on: June 12, 2017, 04:01:57 »
Τουναντίον, κάθε διάλογος για το μέλλον και την πορεία της σειράς θεωρώ πως είναι γόνιμος. Μετοχές στην Γιούμπι δεν έχει κανένας μας. Όλα τα σχόλια μου, είναι από την σκοπιά ενός φαν της σειράς που έχει παίξει τα πάντα έως το Unity, και σίγουρα όχι με κάποια ιδιότητα ή βαρύτητα γνώμης συντάκτου, την οποία δεν ευαγγελίζομαι πως έχω. :drinks:
"It's in the frakking ship"

The following users thanked this post: soad667, Nicholas

*

Bathory

• The Unused 99,5% Of Quorthon's Brain.
  • Forum MVP
  • 4148
  • Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose.
    • View Profile
« Reply #16 on: June 12, 2017, 08:21:40 »
Εμένα ποτέ δεν μου άρεσε η σειρά, αν και είχα κάνει προσπάθειες σοβαρές να τα παίξω και να γουστάρω, αλλά μάταια.

Ωστόσο, είμαι φαν του setting του Origins και μια παιξιά θα του ρίξω.
Ψήνομαι πολύ να σκαρφαλώσω σε πυραμίδα. Πάρα πολύ. Αν και είμαι σίγουρος ότι μετά το wow των πρώτων 2-3 ωρών θα πέσει uninstall.
« Last Edit: June 12, 2017, 08:43:54 by Bathory »
The great truth is there isn't one
And it only gets worse since that conclusion
The irony of being an extension to nothing
And the force of inertia is now a vital factor

Did I mention how Buffy changed the medium?

The following users thanked this post: Brother Bruce, elric

*

Sephir

• Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 3956
    • View Profile
« Reply #17 on: June 12, 2017, 08:25:21 »
Αυτά που είδα πάντως μου άρεσαν. Εννοείται ότι είμαι ακόμα επιφυλακτικός, αλλά το παιχνίδι δείχνει ότι έχει δουλευτεί αρκετά και θα απέχει από τις τελευταίες run-of-the-mill εμπειρίες.

*

Borracho

• Where The Water Tastes Like Wine
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 9399
  • If you've been, then you'll know.
    • View Profile
    • Ragequit.gr
« Reply #18 on: June 12, 2017, 10:09:30 »
Έχοντας grindάρει μέχρι θανάτου Unity-Syndicate αρκετά πρόσφατα, κρατάω και εγώ μικρό καλάθι. ΜΑΚΑΡΙ να είναι σπουδαίο το παιχνίδι και να επαναφέρει το μυστικισμό και την χαρά της εξερεύνησης στην σειρά. Μακάρι επίσης να γραφτεί επιτέλους AI της προκοπής, ώστε το παιχνίδι να αποτελεί πρόκληση και να μην είσαι διαρκώς αθάνατος. Για την ώρα, το Wolfenstein II: The New Colossus, έβαλε υποψηφιότητα για GOTY 2017 πάντως.

The following users thanked this post: ErevoS

*

TomG

• The Istari - 6* Meating Member - The ThonG
  • Hardcore
  • 1691
    • View Profile
« Reply #19 on: June 12, 2017, 10:22:48 »
Δε ξέρω τι λέτε αλλά με το που είδα ασπίδες, stealth kills με τόξο και το τοπίο της Αιγύπτου ψήθηκα ολοσχερώς. Πάλι θα λιώσουμε.
Non Serviam.

The following users thanked this post: tyrion395

*

tyrion395

• Hardcore
  • 1276
    • View Profile
« Reply #20 on: June 12, 2017, 10:48:19 »
Μωρέ ας μου προσφέρει κάποιες ώρες ποιοτικού ψηφιακού τουρισμού στην αρχαία Αίγυπτο και όλα τα άλλα θα τα βρούμε.
\"No one has as many friends as the man with many cheeses!\"

*

soad667

• Necromancer Supreme
  • Forum MVP
  • 3925
    • View Profile
« Reply #21 on: June 12, 2017, 12:28:40 »
Τουναντίον, κάθε διάλογος για το μέλλον και την πορεία της σειράς θεωρώ πως είναι γόνιμος. Μετοχές στην Γιούμπι δεν έχει κανένας μας. Όλα τα σχόλια μου, είναι από την σκοπιά ενός φαν της σειράς που έχει παίξει τα πάντα έως το Unity, και σίγουρα όχι με κάποια ιδιότητα ή βαρύτητα γνώμης συντάκτου, την οποία δεν ευαγγελίζομαι πως έχω. :drinks:

Ναι ρε οκ, αλλά δεν μου φάνηκαν ως γερές βάσεις για γόνιμο διάλογο τα "μη την ξαναπατήσεις κύριε Στέφανε", "τα ΑΚ είναι παραδοσιακά γεμάτα κάγκουρες χαρακτήρες που σου γαμάνε το ιμμέρσιο", "μόνο για τουρισμό και τίποτα άλλο", "γελάει ο κόσμος με το πουλί του Μπράακ" ή όπως τον λέγανε κτλ. Ειδικά για ένα γκέημ που μόλις παρουσιάστηκε και φάνηκε να έχει ψωμί γενικά.

Με άλλα λόγια, μπήκα να καραγουστάρω με το που είχα δει τα τρέηλερ κι έπεσα σε τόσα σχόλια γεμάτα τρυφερότητα και προδέρμ που δεν άντεξα.

Αυτά για τους συντάκτες τα είπα για να πω καμιά μλκ παραπάνω, είχα έμπνευση. :P

The following users thanked this post: jimmy213, TomG, Great0ldOne, ccwr

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
« Reply #22 on: June 12, 2017, 12:54:22 »
Kolm yer teats.

*

soad667

• Necromancer Supreme
  • Forum MVP
  • 3925
    • View Profile
« Reply #23 on: June 12, 2017, 12:59:18 »

*

f2bnp

• Hardcore
  • 1552
    • View Profile
« Reply #24 on: June 12, 2017, 13:42:11 »
Κάθε χρόνο τα ίδια. Βγαίνει ένα νέο AC που όλοι περιμένουν, το παίζουν, απογοητεύονται, ορκίζονται πως δεν θα ξαναπαίξουν Assassin's Creed και καταριούνται την Ούμπι/Γιούμπι για το ανελέητο padding, ξεπερασμένους μηχανισμούς μάχης, sneaking/pickpocket αποστολές κλπ. 8 μήνες μετά, καλοκαιριάζει, έρχεται η E3, βλέπουν νέο τρειλεράκι και ορκίζονται πως αυτή την φορά κάτι φαίνεται διαφορετικό, κάτι πάει να αλλάξει, μία λάμψη αχνοφαίνεται στο βάθος και σύσσωμοι όλοι σπεύδουν να αγκαλιάσουν και πάλι την εταιρία που επέστρεψε ως άλλος άσωτος υιός. Μέχρι τον Νοέμβρη.

Μάλλον πάσχετε όλοι από σύνδρομο Στοκχόλμης ή κάτι παρεμφερές. Παλιό ψυχάκηδες...

The following users thanked this post: Adhan, Bald_Killer_Clone, Tommy

*

ccwr

• Hardcore
  • 1364
    • View Profile
« Reply #25 on: June 12, 2017, 14:00:55 »
ΩΩωωωωωωωρε τρίζουν οι πανοπλίες από αλουμινόχαρτο. Μην αρματώνεστε ρε παιδιά θα βγάλετε κανα μάτι.

The following users thanked this post: soad667

*

soad667

• Necromancer Supreme
  • Forum MVP
  • 3925
    • View Profile
« Reply #26 on: June 12, 2017, 14:10:00 »
Ε, η καραμέλα θέλει μερικές τροποποιήσεις για την περίπτωση αυτή. Αυτό με το κάθε χρόνο δεν ισχύει. Θα εμβάθυνα και για τα υπόλοιπα, αλλά είναι τόσο ακράδαντα τα στοιχεία που δεν με παίρνει..

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
« Reply #27 on: June 12, 2017, 14:11:13 »
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θέλουν κάτι καινοτόμο. Η Ubi βγάζει πανέμορφα παιχνίδια (όταν δεν πάσχουν από φαινόμενα κυκλοφορίας όπως το Unity), πάρα πολύ αληθοφανείς, immersive κόσμους (Division, AC series - εξαίρεση το 3ο, ίσως-, άντε να πω και το Wildlands). Γιατί πρέπει κάθε κυκλοφορία να ανακαλύπτει τον τροχό? Λες και η indie σκηνή είναι τίγκα στην πρωτοτυπία και έχουμε πήξει από τη βαλτώδη κατάσταση των ΑΑΑ. Κατάρα σε όποιον τόλμησε να ακολουθήσει την πεπατημένη και έκανε το νέο Wolfenstein FPS για άλλη μία φορά.... /s

Το μόνο που δεν αντέχω στα Ubi παιχνίδια είναι όλη η φάση με τα collectibles, το οποίο είναι πρόβλημα που έχει να κάνει με εμένα και όχι με τα παιχνίδια (το OCD βαράει κόκκινο, και τελικά μαζεύω collectibles σε βαθμό που να παθαίνω burnout).

Κατά τα άλλα δεν διαφημίζουν τρελά πράγματα για να έχουν οι fans μεγάλες προσδοκίες. Το πρώτο AC ήταν ένα glorified tech demo (open-world Prince of Persia) - το οποίο το είχα κατευχαριστηθεί σε αντίθεση με το consensus, αλλά πρέπει να είμαστε ρεαλιστές. Ποιοτικά άλματα όπως έγιναν μεταξύ AC και ACII δεν γίνονται, διότι η σειρά είναι ήδη υπερπλήρης, αν όχι κορεσμένη.

Και στο κάτω-κάτω της γραφής, κύριε Ποράτσε, αν θέλετε καταπληκτική γραφή να παίξετε Fallout 4 (half-forum triggered :trollface:).

*

TomG

• The Istari - 6* Meating Member - The ThonG
  • Hardcore
  • 1691
    • View Profile
« Reply #28 on: June 12, 2017, 14:22:36 »
Όχι θα ακούμε τους vegan των video games που λένε "Α εγώ δε παίζω AC" και περιμένουν ο άλλος να σοκαριστεί. Πω πω ρε φίλε, είσαι πολύ ψαγμένος. Όχι αλήθεια. Φαντάζομαι παίζεις μόνο Indie έτσι;

Σε όλα τα AC έχω περάσει πολύ όμορφα. Άρα θα περάσω και σε αυτό. Φυσικά πρι-ορντερ ούτε με πιστόλι στο κρόταφο.
Non Serviam.

The following users thanked this post: jimmy213, Northlander, Sandwraith_, soad667, kara, ccwr

*

soad667

• Necromancer Supreme
  • Forum MVP
  • 3925
    • View Profile
« Reply #29 on: June 12, 2017, 14:24:03 »
Το γούλφενσταϊν την γλίτωσε γιατί δεν είναι γιούμπι γκέημ. Όπως και άλλα τόσα παραδείγματα σήκουελς σαν αυτό που ακολουθούν μία συγκεκριμένη νόρμα που έχουν θέσει οι προκάτοχοί τους. Αλλάζουν 2-3 πράγματα και δίνουν στον κόσμο κάτι γνώριμο που ξέρουν ότι θα περάσουν καλά, μιας και ήδη έχουν αγαπήσει τη σειρά γι'αυτό. Το ίδιο κάνει και η γιούμπι ιδιαίτερα επιτυχημένα. Τώρα μερικοί επιμένουν να φαντασιώνονται ότι ο κόσμος τα παίζει κάθε χρόνο, ξενερώνει μαζί τους, αλλά επιστρέφει και πάλι. Ίσως δεν ξενερώνουν όσο πιστεύουν οι ΞέρωΤαΠάντα εκεί έξω, ίσως γι'αυτό συνεχίζουν να πουλάνε εκατομμύρια παρά το χέητινγκ που νομίζουν ότι έχει κατακλύσει την υφήλιο. Αλλά γουατέβερ, και του χρόνου τα ίδια θα λέμε. Και του παραχρόνου.

The following users thanked this post: Great0ldOne, ccwr