Assassin's Creed Origins

• 229 Replies
  • 9187 Views

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

*

ccwr

• Hardcore
  • 1364
    • View Profile
Re: Assassin's Creed Origins
« Reply #30 on: June 12, 2017, 14:41:22 »
Όχι θα ακούμε τους vegan των video games που λένε "Α εγώ δε παίζω AC" και περιμένουν ο άλλος να σοκαριστεί. Πω πω ρε φίλε, είσαι πολύ ψαγμένος. Όχι αλήθεια. Φαντάζομαι παίζεις μόνο Indie έτσι;

:rofl2:
 :salute:  :salute: :salute: :salute: :salute: :salute: :salute: :salute:
priceless

The following users thanked this post: Northlander, TomG, soad667, Great0ldOne

*

grotenfrod

• Stargazer
  • Glorious Pseudohardcore Intern
  • Forum MVP
  • 3111
  • Γοδεφρείγος
    • View Profile
« Reply #31 on: June 12, 2017, 15:16:54 »
Υπάρχουν και οι vegetarians των βίντεο γκέημ που λένε "Παίζω τα AC, αλλά δεν τα αγοράζω πια full price αλλά περιμένω ένα ικανό διάστημα. Οι λόγοι που συμβαίνει αυτό είναι μπλα μπλα μπλα." Στην περίπτωση του Syndicate δεν ήταν και λίγοι.
"It's in the frakking ship"

*

f2bnp

• Hardcore
  • 1552
    • View Profile
« Reply #32 on: June 12, 2017, 15:27:50 »
ΩΩωωωωωωωρε τρίζουν οι πανοπλίες από αλουμινόχαρτο. Μην αρματώνεστε ρε παιδιά θα βγάλετε κανα μάτι.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θέλουν κάτι καινοτόμο. Η Ubi βγάζει πανέμορφα παιχνίδια (όταν δεν πάσχουν από φαινόμενα κυκλοφορίας όπως το Unity), πάρα πολύ αληθοφανείς, immersive κόσμους (Division, AC series - εξαίρεση το 3ο, ίσως-, άντε να πω και το Wildlands). Γιατί πρέπει κάθε κυκλοφορία να ανακαλύπτει τον τροχό? Λες και η indie σκηνή είναι τίγκα στην πρωτοτυπία και έχουμε πήξει από τη βαλτώδη κατάσταση των ΑΑΑ. Κατάρα σε όποιον τόλμησε να ακολουθήσει την πεπατημένη και έκανε το νέο Wolfenstein FPS για άλλη μία φορά.... /s

Το μόνο που δεν αντέχω στα Ubi παιχνίδια είναι όλη η φάση με τα collectibles, το οποίο είναι πρόβλημα που έχει να κάνει με εμένα και όχι με τα παιχνίδια (το OCD βαράει κόκκινο, και τελικά μαζεύω collectibles σε βαθμό που να παθαίνω burnout).

Κατά τα άλλα δεν διαφημίζουν τρελά πράγματα για να έχουν οι fans μεγάλες προσδοκίες. Το πρώτο AC ήταν ένα glorified tech demo (open-world Prince of Persia) - το οποίο το είχα κατευχαριστηθεί σε αντίθεση με το consensus, αλλά πρέπει να είμαστε ρεαλιστές. Ποιοτικά άλματα όπως έγιναν μεταξύ AC και ACII δεν γίνονται, διότι η σειρά είναι ήδη υπερπλήρης, αν όχι κορεσμένη.

Και στο κάτω-κάτω της γραφής, κύριε Ποράτσε, αν θέλετε καταπληκτική γραφή να παίξετε Fallout 4 (half-forum triggered :trollface:).

Όχι θα ακούμε τους vegan των video games που λένε "Α εγώ δε παίζω AC" και περιμένουν ο άλλος να σοκαριστεί. Πω πω ρε φίλε, είσαι πολύ ψαγμένος. Όχι αλήθεια. Φαντάζομαι παίζεις μόνο Indie έτσι;

Σε όλα τα AC έχω περάσει πολύ όμορφα. Άρα θα περάσω και σε αυτό. Φυσικά πρι-ορντερ ούτε με πιστόλι στο κρόταφο.

Το γούλφενσταϊν την γλίτωσε γιατί δεν είναι γιούμπι γκέημ. Όπως και άλλα τόσα παραδείγματα σήκουελς σαν αυτό που ακολουθούν μία συγκεκριμένη νόρμα που έχουν θέσει οι προκάτοχοί τους. Αλλάζουν 2-3 πράγματα και δίνουν στον κόσμο κάτι γνώριμο που ξέρουν ότι θα περάσουν καλά, μιας και ήδη έχουν αγαπήσει τη σειρά γι'αυτό. Το ίδιο κάνει και η γιούμπι ιδιαίτερα επιτυχημένα. Τώρα μερικοί επιμένουν να φαντασιώνονται ότι ο κόσμος τα παίζει κάθε χρόνο, ξενερώνει μαζί τους, αλλά επιστρέφει και πάλι. Ίσως δεν ξενερώνουν όσο πιστεύουν οι ΞέρωΤαΠάντα εκεί έξω, ίσως γι'αυτό συνεχίζουν να πουλάνε εκατομμύρια παρά το χέητινγκ που νομίζουν ότι έχει κατακλύσει την υφήλιο. Αλλά γουατέβερ, και του χρόνου τα ίδια θα λέμε. Και του παραχρόνου.

Παιδιά, πραγματικά σας ευχαριστώ πάρα πολύ. Ο tony τόσους μήνες προσπαθεί να baitάρει αλλά πέρασε η μπογιά του φαίνεται, κανείς δεν ασχολείται να δει ανάμεσα στα layers ειρωνίας. Έγραψα ένα bait shitpost σε ένα thread και μέσα σε ελάχιστο χρόνο βγάλατε μαχαίρια, ακόμα και προσωπικό μένος εναντίον μου. Ό,τι καλύτερο σήμερα.
Μου είναι σχεδόν αδύνατο να κατανοήσω πως μπορεί η παρακάτω πρόταση να μην προκάλεσε γέλιο, αλλά αντίθετα τέτοια οργή:

Μάλλον πάσχετε όλοι από σύνδρομο Στοκχόλμης ή κάτι παρεμφερές. Παλιό ψυχάκηδες...

Βρωμοαπολογητές της Ubisoft όλοι σας.

The following users thanked this post: Borracho, Adhan

*

lich king

• Επαγγελματίας
  • 751
    • View Profile
« Reply #33 on: June 12, 2017, 15:38:10 »
Καλό μου φάνηκε το νέο assassin's creed, αλλά με χάλασε λίγο το γεράκι και η ασπίδα + ότι κάτι δεν μου κολάι με  την εποχή,άλλα δεν είμαι 100% σίγουρος τι.
 Για το μόνο που είμαι σίγουρος είναι ότι δεν θα πλησιάσει σε ποιοτητα  την τριλογία του ezio.   

The following users thanked this post: jimmy213, Sandwraith_

*

soad667

• Necromancer Supreme
  • Forum MVP
  • 3925
    • View Profile
« Reply #34 on: June 12, 2017, 18:47:05 »
Μου είναι σχεδόν αδύνατο να κατανοήσω πως μπορεί η παρακάτω πρόταση να μην προκάλεσε γέλιο, αλλά αντίθετα τέτοια οργή:

Ίσως αν δεν είχες γράψει προηγούμενα μία παράγραφο τοξικές μλκς, το οποίο παραδοσιακά γίνεται σε κάθε ρηλήζ/ανακοίνωση της αγαπημένης σου εταιρίας, να είχαν αντιληφθεί όσοι σου την είπαν τα λέηερς ειρωνίας τα οποία έστρωσες με τόση δεξιοτεχνία στην τελευταία πρόταση. Απλά καταντάει λίγο γραφικό το χέητινγκ μετά από καιρό κι όσο επαναλαμβάνεστε, τόσο θα επαναλαμβάνονται κι αυτοί που σας τη λένε και θα το κουράζουμε όλοι μαζί παρέα. Και μετά αναγκάζεται κανείς να παίξει το χαρτί του "λολ μπέητ σίτποστ, ναμπς".

*

f2bnp

• Hardcore
  • 1552
    • View Profile
« Reply #35 on: June 12, 2017, 19:07:23 »

Ίσως αν δεν είχες γράψει προηγούμενα μία παράγραφο τοξικές μλκς, το οποίο παραδοσιακά γίνεται σε κάθε ρηλήζ/ανακοίνωση της αγαπημένης σου εταιρίας, να είχαν αντιληφθεί όσοι σου την είπαν τα λέηερς ειρωνίας τα οποία έστρωσες με τόση δεξιοτεχνία στην τελευταία πρόταση. Απλά καταντάει λίγο γραφικό το χέητινγκ μετά από καιρό κι όσο επαναλαμβάνεστε, τόσο θα επαναλαμβάνονται κι αυτοί που σας τη λένε και θα το κουράζουμε όλοι μαζί παρέα. Και μετά αναγκάζεται κανείς να παίξει το χαρτί του "λολ μπέητ σίτποστ, ναμπς".

Θα αρχίσω να γράφω reviews στο RQ, έτσι ώστε να γίνω επίσημα συντάκτης και να μην μπορείς να μου πεις τίποτα όμως!!!

Κρίμα πάντως που συνεχίζεις να μην το νιώθεις. Δεν πειράζει...
Spoiler: show

The following users thanked this post: Adhan

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
« Reply #36 on: June 12, 2017, 19:09:33 »
Παιδιά, έχετε λιακάδα εκεί κάτω?

The following users thanked this post: Adhan, grotenfrod

*

f2bnp

• Hardcore
  • 1552
    • View Profile
« Reply #37 on: June 12, 2017, 19:13:18 »
Ναι, τζιτζι είναι σήμερα.

*

soad667

• Necromancer Supreme
  • Forum MVP
  • 3925
    • View Profile
« Reply #38 on: June 12, 2017, 19:20:24 »
H άλλη λύση είναι να κόψεις τις μλκς για να μη χρειάζεται να σου την πει κάποιος. Και την ειρωνία κράτα την για τον εαυτό σου, όπως και το μπουκάλι με το ξύδι. Θα σου έλεγα και τι να το κάνεις, αλλά το αφήνω πάνω σου. Αυτοσχεδίασε.

*

f2bnp

• Hardcore
  • 1552
    • View Profile
« Reply #39 on: June 12, 2017, 19:28:01 »
H άλλη λύση είναι να κόψεις τις μλκς για να μη χρειάζεται να σου την πει κάποιος. Και την ειρωνία κράτα την για τον εαυτό σου, όπως και το μπουκάλι με το ξύδι. Θα σου έλεγα και τι να το κάνεις, αλλά το αφήνω πάνω σου. Αυτοσχεδίασε.

fite me

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
« Reply #40 on: June 12, 2017, 19:29:11 »
Ρε... Μην πίνετε γάλα όταν έχει ήλιο. Κάνει κακό...

Self-plagiarism.

The following users thanked this post: Adhan, f2bnp, Myrmidonas, kara

*

soad667

• Necromancer Supreme
  • Forum MVP
  • 3925
    • View Profile
« Reply #41 on: June 12, 2017, 21:35:22 »
Oκ επειδή η ειρωνεία πάει σύννεφο και δεν βλέπω σημάδια βελτίωσης, ζητώ συγγνώμη που ασχολήθηκα και τόσο με τον τύπο από πάνω. Πραγματικά κρίμα, δεν έχω άλλα λόγια.

*

jimmy213

• The Exile
  • Forum MVP
  • 3154
    • View Profile
« Reply #42 on: June 12, 2017, 21:56:58 »
Δεν το γυρνάμε στα του thread σιγά σιγά; Δεν είναι υποχρεωτική η αγορά του, οπότε όσοι δεν ενδιαφέρονται κοιτούν αλλού.
Be active users, not passive...
XSubs
Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

The following users thanked this post: Sandwraith_, TomG, tony crow, soad667, kara, Bald_Killer_Clone, Nicholas

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12590
    • View Profile
    • RageQuit
« Reply #43 on: June 12, 2017, 22:06:26 »
Oκ επειδή η ειρωνεία πάει σύννεφο και δεν βλέπω σημάδια βελτίωσης, ζητώ συγγνώμη που ασχολήθηκα και τόσο με τον τύπο από πάνω. Πραγματικά κρίμα, δεν έχω άλλα λόγια.

Εγώ είναι ο τύπος απο πάνω. :'(

The following users thanked this post: Hellion, Brother Bruce, Adhan, f2bnp, Myrmidonas

*

tony crow

• Channel RQ News Anchor
  • Forum MVP
  • 6169
  • Go to Heaven for the climate, Hell for the company
    • View Profile
« Reply #44 on: June 12, 2017, 22:07:13 »

Ο tony τόσους μήνες προσπαθεί να baitάρει

? δεν με νοιαζει τι λες, αρκει να λες σωστα το ονομα μου...
« Last Edit: June 12, 2017, 22:22:43 by tony crow »

The following users thanked this post: Borracho, Hellion, Brother Bruce, Adhan, f2bnp, Myrmidonas, Oolated Squigg, grotenfrod