Modding Witcher 3

• 242 Replies
  • 3788 Views

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

*

grotenfrod

• Stargazer
  • Glorious Pseudohardcore Intern
  • Forum MVP
  • 2925
  • Γοδεφρείγος
    • View Profile
Re: Re: Witcher 3 : The Wild Hunt
« Reply #30 on: May 31, 2017, 08:41:26 »
Είναι λίγο κλισέ και κρύο πια, αλλά είναι σα να φωνάζει για λεζάντες Γκέραλτ με ΠΑΣΟΚ, Γκέραλτ με ΣΥΡΙΖΑ. Καλό το αποτέλεσμα, πολύ πιο κοντά στην ατμόσφαιρα του πρώτου.
"It's in the frakking ship"

The following users thanked this post: Myrmidonas, Cercaphus

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6641
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #31 on: May 31, 2017, 10:18:44 »
Τα μοντς κατά πόσο επηρρεάζουν την απόδοση του παιχνιδιού; Με ενδιαφέρει πολύ να το σκοτεινιάσω κι εγώ λιγο για το δεύτερο πέρασμα.
This is life! We suffer and slave and expire. That's it!

The following users thanked this post: Cercaphus

*

Cercaphus

• Hardcore
  • 1732
  • Hardcore Modder
    • View Profile
« Reply #32 on: May 31, 2017, 16:47:20 »
Στο μυαλό μου είσαι grotenfrod, αλλά ήταν αργά και ήμουν και κουρασμένος, οπότε βαριόμουν να στήσω τις σωστές ΠΑΣΟΚ/ΣΥΡΙΖΑ λεζάντες. Αυτό ήταν και το ζητούμενο για να το κάνω όλο αυτό, να μοιάσει περισσότερο στα προηγούμενα.

@Χρονό, τα 2 συγκεκριμένα, δηλαδή το Geralt mod και το σκοτεινό Reshade μου, δεν κοστίζουν καθόλου σε FPS. Υπάρχουν βέβαια πολλά άλλα mods που το καθένα ξεχωριστά κόβει 5-10-15 fps γιατί είναι πιο βαριά αφού είτε προσθέτουν textures υψηλότερης ανάλυσης (όπως το HD project, Novigrad 2), είτε έξτρα αντικείμενα (πχ το NPC scabbards mod) ή ακόμα και άλλα πιο βαριά reshades από το δικό μου που προσθέτουν τα δικά τους έξτρα εφέ όπως ΑΟ, 2 stage bloom, gaussian DOF κτλ κτλ. Πράγματα που προσωπική μου διαπίστωση είναι ότι δεν κάνουν κάποια ουσιώδη διαφορά ειδικά όταν κινείσαι. Άμα κάποιος έχει πολύ δυνατό μηχάνημα σίγουρα μπορεί να τα εκτιμήσει, κυρίως όμως στατικά, οπότε εγώ προτιμώ να μην θυσιάσω fps για καλύτερα textures σε κορμούς δέντρων από κοντινή απόσταση.

Άμα ενδιαφέρεσαι, μπορώ να σου στείλω και τα 2 για να τα δοκιμάσεις και εσύ. Δεν θα σου δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα και ούτε χρειάζεται για τα συγκεκριμένα να ξαναρχίσεις από την αρχή το παιχνίδι, ενώ είναι και πολύ εύκολα στην εγκατάσταση/χρήση. Απλά θα ήθελα να τραβήξεις και μερικά screenshots άμα τα χρησιμοποιήσεις έτσι ώστε να έχω εικόνες να δείξω από διαφορετικά μέρη και φωτισμούς, όταν τα ανεβάσω στο nexus.
"Η ελευθερία είναι μόνο για τους αντιφρονούντες" - Rosa Luxemburg

"You cannot buy the revolution. You cannot make the revolution. You can only be the revolution. It is in your spirit, or it is nowhere" - Ursula K. Le Guin

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 4916
  • Priest in the Church of Bruce
    • View Profile
« Reply #33 on: May 31, 2017, 16:52:24 »
σερκ, οταν γινεις διασημος, μην ξεχασεις τις ριζες σου. μεινε ταπεινος, ωστοσο πρωτοπορος και μεγαλοπρεπης και να θυμασαι παντα το ρεηκουι της καρδιας σου.
ριξε διαφημιση γερή.
I don't hate people, I just feel better when they aren't around.  C.B.

The following users thanked this post: Myrmidonas, Chronomancy, Cercaphus

*

Cercaphus

• Hardcore
  • 1732
  • Hardcore Modder
    • View Profile
« Reply #34 on: May 31, 2017, 17:14:05 »
σερκ, οταν γινεις διασημος, μην ξεχασεις τις ριζες σου. μεινε ταπεινος, ωστοσο πρωτοπορος και μεγαλοπρεπης και να θυμασαι παντα το ρεηκουι της καρδιας σου.
ριξε διαφημιση γερή.

Χεχεχεχε, ας κάνω πρώτα ένα σωστό hair recolor στην Triss και βλέπουμε. Η χθεσινή μου απόπειρα κατέληξε κάπως έτσι:

Το πρόσωπο άλλαξε περισσότερο από to μαλλί!  Κάπου εκεί έκανα ragequit and called it a day :silly: :silly: :silly:

Το άλλο πάντως συνεργατικό mod project που είχα αναφέρει, πάει πολύ καλύτερα. Ορίστε και ένα teaser για να δείτε πως θα μπορείτε να αλληλεπιδράτε με τους δευτερεύοντες χαρακτήρες όπως δεν το ενσωμάτωσε η ίδια η CDP !!!

Εγώ προσωπικά δεν είμαι τόσο της φάσης Lannister (αν και Geralt-Ciri δεν έχουν καμία συγγένεια μεταξύ τους, για να είμαστε politically correct), αλλά όταν έρχεσαι με 2 χρόνια καθυστέρηση σε ένα παιχνίδι, δεν μπορείς να επιλέξεις τους συνεργάτες σου. Ωστόσο δεν έχω κανένα παράπονο και είμαι σίγουρος ότι πολλοί εκεί έξω θα το κατεβάσουν όταν το δουν αυτό και τα υπόλοιπα custom scene interactions!!! 

Θα λάβει μια μικρή δόση Bioware/Skurimποιησης το Witcher3!!!   :PP :PP :PP
« Last Edit: May 31, 2017, 17:32:17 by Cercaphus »

"You cannot buy the revolution. You cannot make the revolution. You can only be the revolution. It is in your spirit, or it is nowhere" - Ursula K. Le Guin

*

Great0ldOne

• Κουνενικός Νοσταλγός Καριέρας
  • Forum MVP
  • 3486
    • View Profile
« Reply #35 on: May 31, 2017, 17:19:50 »

The following users thanked this post: Bathory

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 4916
  • Priest in the Church of Bruce
    • View Profile
« Reply #36 on: May 31, 2017, 17:26:38 »
ίνσεστ!! ίνσεστ!!
φερτε δαυλιά και πυρσους. καψτε τον σερκ και τους αμαρτωλους φιλους του!

ωστοσο να παραδεχτω οτι ηρθα και φτιαστηκα λιγο. καλοφτιαγμενο, περιπαθες, ψιλορομαντικο και με μια εσανς εκφυλοσυνης.
ευγε.
I don't hate people, I just feel better when they aren't around.  C.B.

The following users thanked this post: Cercaphus

*

Cercaphus

• Hardcore
  • 1732
  • Hardcore Modder
    • View Profile
« Reply #37 on: May 31, 2017, 18:42:46 »
ίνσεστ!! ίνσεστ!!
φερτε δαυλιά και πυρσους. καψτε τον σερκ και τους αμαρτωλους φιλους του!

ωστοσο να παραδεχτω οτι ηρθα και φτιαστηκα λιγο. καλοφτιαγμενο, περιπαθες, ψιλορομαντικο και με μια εσανς εκφυλοσυνης.
ευγε.

Θενκς! Προσωπικά προτιμάω καμιά Τρις ή Γιενεφερ αλλά Γεράλδιος είναι αυτός και πάει με το sex lore του ότι είναι θηλυκό και κινείται...  :blush1: :silly:

Να τονίσω ξανά ότι όλο αυτό γίνεται με εργαλεία που δεν έδωσε η ίδια η CDP, αλλά έφτιαξαν οι players, ενώ άλλοι πιο αξιόλογοι modders παράτησαν το modding του W3 και φτιάχνουν story mods μετά την πλοκή του 3ου παιχνιδιού βασισμένα όμως στη μηχανή του 2ου! Δεν πρόκειται να κάνω άλλα spoilers όμως για αυτό το mod μέχρι να προχωρήσει αρκετά.

Αλλά φαντάζομαι καταλαβαίνετε ήδη τι έχει να επακολουθήσει, ξεκίνησε ο λαός ήδη να ζητάει kissing scenes, σε λίγο (ή λίγο αργότερα) θα ζητήσουν και "romance" scenes σαν του 2ου ή την επιστροφή των νυμφομανών succubι! Χαβαλέ θα έχει η φάση... :PP

The following users thanked this post: Chosen Undead

*

Mike Black

• Δηλωμένος Φαν
  • **
  • 164
  • Επίτιμος Πισινολαβωμένος Νεοφιλελές
    • View Profile
« Reply #38 on: May 31, 2017, 19:05:30 »

Πέρα απο την πλάκα, θέλω να κάνω ένα TW3 run με mods κάποια στιγμή και η συνεισφορά του ερίτιμου Cercaphus είναι πολύ ψηλά στα υπ'όψιν.

The following users thanked this post: Chronomancy, Cercaphus

*

Chosen Undead

• Hardcore
  • 1859
  • Git gud or die tryin!
    • View Profile
    • The Gamer's League
« Reply #39 on: May 31, 2017, 19:33:51 »
Ρε παιδιά τα free dlc τα κάνουμε όλα εγκατάσταση? Ειδικα αναφέρομαι στα εναλλακτικά ρούχα για Triss & Yennefer

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6641
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #40 on: May 31, 2017, 19:35:16 »
Τα ρούχα είναι πιο σέξι. Τώρα τα άλλα δεν ξέρω τι είναι. Κουμπωσ' τα
This is life! We suffer and slave and expire. That's it!

*

Hellion

• Electric Eye
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 6514
  • Deus Vult
    • View Profile
    • Ragequit.gr
« Reply #41 on: May 31, 2017, 19:37:47 »
Θα λάβει μια μικρή δόση Bioware/Skurimποιησης το Witcher3!!!

The following users thanked this post: 0AGAN, Renivid Anul, grotenfrod, Cercaphus, Chosen Undead

*

J.Lynx

• Aviator
  • Forum MVP
  • 2198
    • View Profile
« Reply #42 on: May 31, 2017, 19:42:43 »
καλά βρε αθεόφοβοι. Βάζετε 500 mods για καλύτερο immersion και μαζί βάζετε Mod να φιλάει ο geralt τη Ciri που την έχει σαν κόρη του;;;;;  :PP

The following users thanked this post: Cercaphus, Mike Black

*

Cercaphus

• Hardcore
  • 1732
  • Hardcore Modder
    • View Profile
« Reply #43 on: May 31, 2017, 19:48:54 »
Ρε παιδιά τα free dlc τα κάνουμε όλα εγκατάσταση? Ειδικα αναφέρομαι στα εναλλακτικά ρούχα για Triss & Yennefer

Εγκατέστησε τα και μετά άμα θέλεις τα ενεργοποιείς, ένας απλός διακόπτης on/off στα options είναι για όλα!

καλά βρε αθεόφοβοι. Βάζετε 500 mods για καλύτερο immersion και μαζί βάζετε Mod να φιλάει ο geralt τη Ciri που την έχει σαν κόρη του;;;;;  :PP

@J.Lynx εδώ μέσα δεν ήταν κάποιοι που έλεγαν πόσο σέξι είναι η Ciri? Έξω να δεις τι γίνεται. Ε λοιπόν, wish granted!  :PP

Το πρόβλημα είναι πως έτσι που το πάω το Witcher3 θα το παίξω καλό 2018!
:silly:  :lol:

@Mike Black, άμα θέλεις να τα δοκιμάσεις,ευχαρίστως ! Αυτά είναι ήδη έτοιμα, το άλλο θέλει χρόνο...
« Last Edit: May 31, 2017, 19:54:34 by Cercaphus »

*

Chosen Undead

• Hardcore
  • 1859
  • Git gud or die tryin!
    • View Profile
    • The Gamer's League
« Reply #44 on: May 31, 2017, 19:55:27 »
Κανά mod για τη Saskia υπάρχει?  :spiteful: