Official Off-Topic Thread

• 2895 Replies
  • 92156 Views

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

*

Northlander

• Χνουδωτό, γλυκό γατάκι
  • Team Ragequit
  • Forum MVP
  • 12595
    • View Profile
    • RageQuit
Re: Official Off-Topic Thread
« Reply #2640 on: August 09, 2017, 02:04:54 »
rantmode
Ψόφος στα Mac που ακόμη και το πιο απλό, που είναι ένα universal compatible encoding για τους ελληνικούς χαρακτήρες, δεν είναι ενσωματωμένο αλλά πρέπει να σου βγάζουν την μπαναγία ώστε οι ακαδημοχίπτσερς που χρησιμοποιούν αποκλειστικά και μόνο Mac "ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛ ΜΑΝΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 1Κ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ iWATCH?" και θέλουν να πατάς "insert symbol" για να διαβάσουν το ΑΣΦ@#$@@#$@#$ μm ως τέτοιο και όχι ως "□m", για να μπορούν να τα διαβάζουν σωστά, αγνοώντας ότι χαλάς τουλάχιστον 4 λεπτά ανά σελίδα για να κάνεις κάθε φορά την ίδια Μ@Λ@ΚΙ@, ενώ για εσένα είναι απλώς ένα alt+shift, ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ LAYOUT. ΨΟΦΟΣ.
/rantmode

The following users thanked this post: jimmy213, Adhan, mits@kos, lelos kounelos, grotenfrod, mruseyourbrain

*

Epitaph

• Forum MVP
  • 3531
  • Κλάρενς stares Into Your Soul
    • View Profile
« Reply #2641 on: August 09, 2017, 06:46:36 »
Η λογαριθμική ακολουθία που παράγει τα Στημόκλειδα (και κάθε σοβαρό κεημόκλειδο εκεί έξω) , περιλαμβάνει ορισμένα τρισεκατομμύρια πιθανούς συνδυασμούς αν ΟΛΕΣ οι παράμετροί σας είναι 100% σωστές. Στα κουτουρού, εντελώς αντικειμενικά είναι πιο πιθανό να σας κάτσει φλος ρουαγιάλ στο χαρτί παρά να πετύχετε "χαλαρά" λειτουργικό στημοκωδικό.

και για την ακρίβεια, οι συνδυασμοί φαίνεται να είναι 36 εις την 15. Εγώ αυτό δεν το υπολογίζω.
Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΘΟΝΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΤΑΠΕΙΝΩΣΗ.

*

jimmy213

• The Exile
  • Forum MVP
  • 3154
    • View Profile
« Reply #2642 on: August 09, 2017, 12:31:35 »
Το 36 από που βγαίνει; Υπάρχει key που χρησιμοποιεί 36 σύμβολα; Το 36 εις την 15 πάντως ισούται με ~221 sextillion.

Τα keys του steam (και γενικά νομίζω) χρησιμοποιούν 27 σύμβολα και κατά μέγιστο έχουν 17 χαρακτήρες ανά key. Οπότε είναι 27 εις την 17, το οποίο ισούται με ~2 septillion.

Επίσης, δεν είναι όλοι αυτοί οι συνδυασμοί ενεργοί.

Ώπα, λάθος. Ξέχασα τους αριθμούς. Οπότε ναι, 36 είναι τα σύμβολα (37 αν βάλουμε και την παύλα). Οπότε και με την παύλα, πάμε στα 37 εις την 17. Δηλαδή ~456 septillion.
« Last Edit: August 09, 2017, 12:37:56 by jimmy213 »
Be active users, not passive...
XSubs
Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

The following users thanked this post: elric

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6881
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #2643 on: August 09, 2017, 20:59:32 »
Να είσαι στη δουλειά, που είναι συνεργείο συντήρησης, να είσαι με σχεδον ιδιο φανελακι, μέσα στη μουτζούρα και να παίζει I'm On Fire στο ραδιόφωνο. Δεν ειχα και κομενακι, αλλά διάολε ήταν ΕΠΟΣ
This is life! We suffer and slave and expire. That's it!

The following users thanked this post: Brother Bruce, tony crow, lelos kounelos, elric

*

Brother Bruce

• Forum MVP
  • 5173
  • Priest in the Church of Bruce
    • View Profile
« Reply #2644 on: August 09, 2017, 21:34:06 »
ποσο μπροστα ο βρουκος ρε φιλε. το πρωτο βιντεοκλιπ εβερ με τον ορισμο του Ιερου Πολεμου: Καρχια vs Λαικο Παιδι.
1-1 ηρθε το σκορ. το σωσε με γκολ στα χασομερια ο μπρουσαρας για οποιον θυμαται το βίδεο.
I don't hate people, I just feel better when they aren't around.  C.B.

The following users thanked this post: Chronomancy

*

lelos kounelos

• Forum MVP
  • 6223
    • View Profile
« Reply #2645 on: August 10, 2017, 12:37:55 »

Λέλο, ισχύει;
οπως το διατυπωνει ειναι λαθος. Η Ται κουζινα ειναι καταπληκτικη. αυτο το λεει ο κουνελος που ειναι πολυ παραξενος με το φαγητο.
δεν πετανε ακριδες μεσα στο ρυζι. αυτες ειναι σνακ. αυτο που εχω να πω ειναι οτι οποιος δει ταιλανδεζικο μπουφε, να ορμηξει αφοβα. τα "παραξενα" πανε ξεχωριστα. τουλαχιστον απο την δικια μου εμπειρια.
Η κινεζικη θελει λιγο προσοχη. τρως σουφρα απο γουρουνι και δεν το παιρνεις χαμπαρι. ειναι σαν καλαμαρι. τον νου σας στα καλαμαρια απο το βουνο.

μιας και πιασαμε την μασα. εχω παρατηρησει οτι οπου υπαρχουν διαφορες μολυνσεις, το φαγητο βγαζει φλογες (μεξικο, ινδια κ.α).
Μαλλινα ποδηλατα και πλαστικα τηγανια.

The following users thanked this post: elric, electroduck

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6881
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #2646 on: August 12, 2017, 20:33:25 »
Ετοιμάζω ταξιδάρα, ένα απόγευμα μέσα στα ΚΤΕΛ θα περάσω ο τυχεράκιας και χρειάζομαι βοήθεια. Το θέμα είναι ότι είμαι πολύ βλάχος για να κινηθώ μόνος μου στην Αθήνα. Θυμάστε τι είχε γίνει τις προάλλες :P Παραλίγο να με βγάλει ο Μπογδάνος στην εκπομπή του, γιατί το παίζει και μέταλο.

Το λοιπόν τώρα, θέλω να πάω από τα ΚΤΕΛ στη Λιοσίων και τις Τρεις Γέφυρες μέχρι τα ΚΤΕΛ στον Κηφισσό. Σαν βλάχος που μιλάει με άναρθρες κραυγές, είχα την εντύπωση ότι το ΚΤΕΛ Κηφισσού είναι κοντά στην θάλασσα, προς Φάληρο δηλαδή. Μην ρωτάτε το γιατί, απλά έτσι νόμιζα, αλλά ευτυχώς ο Μόγκρι με διαφώτισε. Επειδη θα κουβαλαω βαλιτσα με ρουχα και τιγκαρισμένο σακίδιο στις πλάτες θέλω να μου πείτε αν ξέρετε τον καλύτερο και γρηγορότερο συνδυασμό ΜΜΜ για να γλιτώσω το περπάτημα και για να μην χαθώ :P

Ναι στον χάρτη είναι μια ευθεία αλλά και τις προάλλες έτσι μου είπαν και κατέληξα να θυσιάζω σε χθόνιες θεότητες κάτω από ένα σκουριασμένο και παρατημένο βανάκι. Θα έπαιρνα ταξι, αλλα δεν τους γουσταρω τις κιτρινοτετοιους, οπότε προτιμώ το περπάτημα αν όλα τα άλλα δεν γίνονται.

The following users thanked this post: elric, electroduck

*

lelos kounelos

• Forum MVP
  • 6223
    • View Profile
« Reply #2647 on: August 12, 2017, 21:20:10 »
κτελ κηφισου ειναι εκει που σε αφησα μετα απο 40 λεπτα οδηγησης :PP
Μαλλινα ποδηλατα και πλαστικα τηγανια.

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6881
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #2648 on: August 12, 2017, 21:40:27 »
Μηπως λες τον Σκουιγκ; Γιατί εγώ πήγα για βόλτα και μπύρα με τον Φραπε.Δεν θυμάμαι κιόλας που κατέβηκα, αλλά θυμάμαι ότι μιλούσαμε πολύ :P

*

CMPUNK

• Δηλωμένος Φαν
  • **
  • 244
    • View Profile
« Reply #2649 on: August 13, 2017, 09:30:39 »
Chronomancy κατεβαίνεις Αθήνα  :O :O :w00t: :w00t: αν κατάλαβα σωστά?? Αν ναι πότε και που ακριβώς?

*

Mogrey665

• Forum MVP
  • 2155
  • Semi-Blind Guardian
    • View Profile
« Reply #2650 on: August 13, 2017, 09:35:09 »
βασικά πατρα κατεβαίνει. δεν παίζει να τον προλάβουμε τον αλήτη.
look behind the mirror i'm lost in the twilight zone

pc specs: POTATO

The following users thanked this post: Chronomancy, CMPUNK

*

Great0ldOne

• Κουνενικός Νοσταλγός Καριέρας
  • Forum MVP
  • 3676
    • View Profile
« Reply #2651 on: August 13, 2017, 11:18:36 »
Ακόμα και όλα να πάνε στραβά, τα χειρότερα θα τα γλυτώσεις, μιας και ο Μπογδάνος δεν έχει πια εκπομπή.

The following users thanked this post: tony crow, elric, CMPUNK

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6881
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #2652 on: August 13, 2017, 11:44:24 »
Πωω και κωλοελεγε η μεσημεριανή εκπομπή του. Αυτά κάνει η δουλειά. Σου κόβει ώρες τηλεθέασης και ενημέρωσης.
Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να κάτσω για κουβεντολοι. Θα κάνω αγώνα δρόμου να πάω Πάτρα όσο πιο σύντομα γίνεται. Στο μίτινγκ όμως θα κοιτάξω να πάρω μία αδειουλα. Κοντεύει και χρόνος. Κανονιστε τίποτα ναουμ.

The following users thanked this post: elric

*

tony crow

• Channel RQ News Anchor
  • Forum MVP
  • 6170
  • Go to Heaven for the climate, Hell for the company
    • View Profile
« Reply #2653 on: August 14, 2017, 14:46:46 »
"αρχισε" το δευτερο league  :popcorn:

« Last Edit: August 14, 2017, 14:56:16 by tony crow »

*

Chronomancy

• The Anachronist
  • Forum MVP
  • 6881
  • Σουρωτήρι
    • View Profile
« Reply #2654 on: August 19, 2017, 23:23:52 »
Πόσο καλά θυμάσαι τα παιχνίδια που παίζαμε στα ουφάδικα;
http://provocateur.gr/out-about/11302/posa-arcade-paixnidia-twn-90s-anagnwrizeis
Για να δούμε πόσα θα πιάσετε;
18/20

Διαολε μου θυμισε το Cadillacs & Dinosaurs. Το αγαπημένο που παιχνίδι μετά το Moon Patrol!