What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Κάνει και για αλεξίπτωτο. Και δώρο τα βαρίδια για να μην σας παίρνει ο άνεμος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Στο βάθος αχνοφαίνεται Lockdown 2: Electric Boogaloo.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,273
αν είναι με λεφτά ας έρθει, να τελειώσω και τίποτα από backlog :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Μίλησε πριν λίγο ο Σκορδαλιάς.



Τα έκτακτα μέτρα (που ξεκινούν από τη Δευτέρα, 21 Σεπτεμβρίου και θα διαρκέσουν έως τις 4 Οκτωβρίου) για να περιοριστεί ο κορονοϊός στην Αττική είναι τα εξής:

  • Ανώτατο όριο ως 9 άτομα σε συναθροίσεις σε κλειστούς και εξωτερικούς χώρους
  • Αναστέλλονται οι συναυλίες σε κλειστούς και ανοιχτούς χώρους
  • Αναστέλλονται οι προβολές ταινιών σε σινεμά (κλειστά και ανοιχτά)
  • 20 άτομα σε γάμους, βαφτίσια, κηδείες
  • Αποφασίζεται η διανομή θετικών κρουσμάτων (π.χ. μετανάστες) η διαμονή σε ξενοδοχεία
  • Τηλεργασία στον ιδιωτικό και τον δημόσιο τομέα στο 40% σε χώρους γραφείου
  • Μετακινήσεις για το δημόσιο τομέα σε τρεις βάρδιες (07:00, 08:00, 09:00)
  • Εκτεταμένοι έλεγχοι σε χώρους εργασίας και συναθροίσεων (π.χ, σχολεία, Μέσα Μαζικής Μεταφοράς, νοσοκομεία)

Σύμφωνα με τον υφυπουργό Πολιτικής Προστασίας, Νίκο Σκορδαλιά, «έχουμε 4.084 θετικά κρούσματα. Από αυτά 2.100 είναι στην Αττική. Από αυτά 966 είναι στον δήμο Αθηναίων». «Προχωράμε σε πρόσθετα μέτρα για ευάλωτες ομάδες. Πρόσθετα τεστ και ελέγχους σε συνεργασία με τον δήμο Αθηναίων. Μεταφορά ανθρώπων που είναι θετικοί στον ιό σε ξενοδοχεία καραντίνας. Τα θετικά κρούσματα στην Αττική διασπείρονται σε εργαζόμενους του ιδιωτικού τομέα. Ζητάμε από τον κόσμο της εργασίας να συμπράξουν απέναντι στον κοινό εχθρό και να τηρούν τα μέτρα», συμπλήρωσε.

Η κατανομή των κρουσμάτων κορονοϊού

Για ακόμα μία μέρα τα κρούσματα κορονοϊού στην Αττική είναι στο κόκκινο καθώς εντοπίστηκαν 164, την ώρα που σε ολόκληρη τη χώρα είναι 339. Την ίδια ώρα άλλες τέσσερις Περιφερειακές Ενότητες έχουν διψήφιο αριθμό κρουσμάτων. Ο λόγος για τη Θεσσαλονίκη, τη Λάρισα, τα Τρίκαλα και τη Λέσβο.

39 κρούσματα κατά τους ελέγχους που διενεργήθηκαν στις πύλες εισόδου της χώρας

1 εισαγόμενο κρούσμα που προσήλθε αυτοβούλως για έλεγχο

164 κρούσματα στην Περιφέρεια Αττικής, εκ των οποίων 25 συνδέονται με γνωστές συρροές, ενώ 6 αναφέρουν πρόσφατο ταξίδι στο εσωτερικό της χώρας

12 κρούσματα στην Π.Ε. Θεσσαλονίκης, εκ των οποίων 2 συνδέονται με γνωστή συρροή

2 κρούσματα στην Π.Ε. Αχαΐας

1 κρούσμα στην Π.Ε. Γρεβενών

2 κρούσματα στην Π.Ε. Έβρου, συνδεόμενα με γνωστή συρροή

1 κρούσμα στην Π.Ε. Εύβοιας

4 κρούσματα στην Π.Ε. Ημαθίας

2 κρούσματα στην Π.Ε. Ηρακλείου

7 κρούσματα στην Π.Ε. Ιωαννίνων, εκ των οποίων 4 συνδέονται με γνωστή συρροή

2 κρούσματα στην Π.Ε. Καβάλας

1 κρούσμα στην Π.Ε. Καλύμνου

1 κρούσμα στην Π.Ε. Καρδίτσας

3 κρούσματα στην Π.Ε. Καστοριάς

2 κρούσματα στην Π.Ε. Κιλκίς

9 κρούσματα στην Π.Ε. Κοζάνης, εκ των οποίων 3 συνδέονται με γνωστή συρροή

3 κρούσματα στην Π.Ε. Κορινθίας, εκ των οποίων 1 συνδέεται με γνωστή συρροή

17 κρούσματα στην Π.Ε. Λάρισας , εκ των οποίων 8 συνδέονται με γνωστή συρροή

13 κρούσματα από Π.Ε. Λέσβου, εκ των οποίων 10 συνδέονται με γνωστή συρροή στο ΚΥΤ Μόριας

2 κρούσματα στην Π.Ε. Μαγνησίας

4 κρούσματα στην Π.Ε. Πιερίας

1 κρούσμα στην Π.Ε. Πρεβέζης

3 κρούσματα στην Π.Ε. Ρόδου, εκ των οποίων τα 2 συνδέονται με γνωστή συρροή

7 κρούσματα στην Π.Ε. Σάμου, όλα συνδεόμενα με γνωστή συρροή στο ΚΥΤ Σάμου

11 κρούσματα στην Π.Ε. Τρικάλων

1 κρούσμα στην Π.Ε. Φθιώτιδας

1 κρούσμα στην Π.Ε. Φλώρινας

3 κρούσματα στην Π.Ε. Χαλκιδικής

20 κρούσματα βρίσκονται υπό διερεύνηση
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Ρίχτε του ένα 14ήμερο μπαν καραντίνας, για θα μας κολλήσει όλους.
Σε ένα ευνομούμενο φόρουμ, θα υπήρχε David-Carradine Subforum για τους πάσχοντες. Αλλά χεχ, τι λέω ... ποιο σκουλήκι είμαι γω που θα πω τι θα κάνει το καφενείο του κυρ ΑΠΑΤΣΟΥ...

Edit : wtf... Γιατί το διέγραψες; Φοβήθηκες την κοινωνική κατακραυγή; Καλά ρε είμαστε σοβαροί; Αφού όλοι θα κολλήσουμε και μια χαρά θα την βγάλουμε. Αράξτε λίγο. Μας έχει πειράξει τελικά...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Τοσα μετρα και δεν με αγγιζει ουτε ενα. Λετε να ζω στο περιθωριο και να μην το εχω καταλαβει;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,926
Τοσα μετρα και δεν με αγγιζει ουτε ενα. Λετε να ζω στο περιθωριο και να μην το εχω καταλαβει;

Ούτε εμένα με αγγίζουν. Θες να κάνουμε παρέα; :D
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Είμαι στο παρατσακ. Θα προλάβουμε να φύγουμε για αλλά μέρη τροπικά ή όχι?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,273

δεν είναι δικαίωμα σου ρε τσουτσέκι... έχεις και υποχρεώσεις απέναντι στους άλλους.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ούτε εμένα με αγγίζουν. Θες να κάνουμε παρέα; :D
Αν θελεις μπορουμε να δουμε rabbids invasion. Αραξε και πατα play, εγω το εχω πατησει κιολας.


Είμαι στο παρατσακ. Θα προλάβουμε να φύγουμε για αλλά μέρη τροπικά ή όχι?
Εγω δεν προλαβα και δεν βλεπω να τα καταφερνω συντομα. Ευτηχως πληρωθηκα.


δεν είναι δικαίωμα σου ρε τσουτσέκι... έχεις και υποχρεώσεις απέναντι στους άλλους.
Αυτο ειναι εναντια σε αυτα που λενε οι αρνητες της μασκας. Δημοκρατια δεν εχουμε; δεν θελω να φοραω μασκα.... Ω ναι.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Βάζω το παρακάτω βίντεο αποκλειστικά και μόνο για τις ωοθήκες μεγέθους αβοκάντο που έχει η δημοσιογράφος (πιθανώς και το κανάλι) στις ερωτήσεις. Τα τέσσερα πρώτα λεπτά είναι χρυσάφι. Έπειτα συνεχίζει το ασφυκτικό zone pressing.



Αξίζει να το δείτε όλο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αυτο το video ειναι ολοκληρο ενα σοκ. Δημοσιογραφος που κανει ερωτησεις και οχι προσκληση για δηλωσεις. Ενας τυπος που τρεμει απο το δευτερολεπτο 1 γιατι το βλεπει που ερχεται. Δεν ριχνω spoilers γιατι αξιζει τον κοπο να το δει καποιος.

Στην Αμερικη χρησιμοποιουν ηδη φαρμακο για τον ιο και οσοι το δοκιμασαν, στην πλειοψηφια τους ψηφοροι του Τραμπ, δηλωσαν "προστατευμενοι". Καποιοι το χρησιμοποιησαν και για να αφαιρεσουν λεκεδες απο τα ρουχα, με πολυ καλυτερα αποτελεσματα απο την ιατρικη του χρηση.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το βίντεο θυμίζει ντοκιμαντέρ για τις τιγρεις στην ζούγκλα. Η τύπισσα έχει κλειδώσει το θήραμα, ξέρει ότι θα το φάει και απλά έχει την υπομονή να το οδηγήσει στο αγαπημένο της ξέφωτο που έχει και νεράκι δίπλα. Το θήραμα από την άλλη έχει την ψευδαίσθηση ότι θα γλιτώσει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,263
Βάζω το παρακάτω βίντεο αποκλειστικά και μόνο για τις ωοθήκες μεγέθους αβοκάντο που έχει η δημοσιογράφος (πιθανώς και το κανάλι) στις ερωτήσεις. Τα τέσσερα πρώτα λεπτά είναι χρυσάφι. Έπειτα συνεχίζει το ασφυκτικό zone pressing.



Αξίζει να το δείτε όλο.


Σαν να βλέπω τον Πορτοσάλτε στο θηλυκό.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Το είδα και εγώ το βίντεο μέχρι το 7ο λεπτό περίπου καθώς δεν άντεξα να δω περισσότερο. Βασικά θα διαφωνήσω με τους προλαλησαντες. Η δημοσιογράφος πιέζει ασφυκτικά προκειμένου να πάρει μια yes or no απάντηση για την πιθανότητα ενός δεύτερου γενικού lockdown.
Κατά τη γνώμη μου καλά έκανε ο τύπος και δεν της έδωσε την απάντηση που ήθελε, γιατί πολύ απλά δεν γίνεται να απαντήσεις έτσι απλά σε ένα ερώτημα του οποίου η απάντηση καθορίζεται από παράγοντες και δεδομένα τα οποία αλλάζουν από μέρα σε μέρα και από ώρα σε ώρα.
Είναι σαν να ρωτούσε κανένας δικός μας τον υπουργό Άμυνας ξέρω γω αν θα πάμε σε πόλεμο με τη Τουρκία και να πίεζε για απάντηση ναι/όχι (το ξέρω αστείο-γελοίο παράδειγμα αλλά ελπίζω να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω).
Δεν ξέρω αν έχασα κάτι ή αν τελικά της έδωσε μια τέτοια απάντηση καθώς όπως είπα δεν το είδα όλο.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το ζήτημα είναι ότι δεν το βούλωσε η δημοσιογράφος, αλλά τον εξέθεσε που δεν απαντάει στην ερώτηση και επέμεινε σε αυτό. Σίγουρα οι αντιδράσεις θα είναι ντόμινο λόγω πανικού έτσι και απαντούσε καταφατικά, από την άλλη από αυτά που λέει ζήτημα να έχουν όλα δόση αλήθειας.
 
Top Bottom