What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
δεν είχαν πει ότι αυτά θα ισχύουν μόνο για τις γιορτές και μετά επιστρέφει το παλιό καθεστόςς;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564



tenor.gif
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Για να έχει πάει στο Ντουμπάι, μάλλον δεν θα μένει 14 μέρες σε ημιυπόγειο στην Κυψέλη.

Άρα "Worth it!".

Σε άλλα νέα.
Quarantine.jpeg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
εμείς φταίμε βέβαια, που είμαστε άπλυτη πλέμπα και κάναμε Χριστούγεννα με τις οικογένειές μας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Ερωτηση
εχετε αρρωστησει (οχι απο covid ρε μορτη) απο τοτε που ξεκινησε το γλεντι με τις καραντινες;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Το διαβαζα πριν απο λιγο και ηρθε στην μνημη μου κατι που ειχα πει πριν λιγο καιρο. Η επιδημια ηρθε να μας υπενθυμισει την ανικανοτητα των κυβερνησεων και των κοινωνιων.
Για να δωσω και μια λαμψη στην συζητηση. Ατομο που πιστευει οτι το εμβολιο ειναι του Αντιχριστου, δηλωσε οτι οσοι παπαδες λενε στον κοσμο να κανει το εμβολιο και να μην πανε στην εκκλησια, ειναι μασωνοι και πρεπει να διωχτουν απο την εκκλησια.
Οι ανθρωποι με εχουν κουρασει υπερβολικα περισσοτερο απο την ιδια την επιδημια. Εαν ειχε μεινει το απειροελαχιστο απο την φυσικη επιλογη, αυτοι οι "ανθρωποι" δεν θα υπηρχαν.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Ερωτηση
εχετε αρρωστησει (οχι απο covid ρε μορτη) απο τοτε που ξεκινησε το γλεντι με τις καραντινες;
4,5 χρόνια στην Γερμανία σίγουρα δεν έχω αρρωστήσει καμία φορά. Και όσο ήμουν Ελλάδα πάλι από το 2012 μόνο μία φορά θυμάμαι μικροσυναχι σε κάποιες εκλογές. ( Θυμάμαι ακριβώς μιας και από το 12 φρόντιζα τον παππού με χρόνια αρρώστια) Αλλά είμαι και από τους ανθρώπους που ανέκαθεν δεν πολυσυχναζουν σε μέρη με πολύ κόσμο
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Ερωτηση
εχετε αρρωστησει (οχι απο covid ρε μορτη) απο τοτε που ξεκινησε το γλεντι με τις καραντινες;
Πανω απο 5 χρονια. Ειχα περασει γριπη τοτε, 40αρια κολλημενα για 4-5 ημερες αλλα πολυ χαλαρη φαση. Πριν απο αυτο δεν θυμαμαι, γενικα την τελευταια 20ετια αρρωσταιμω δυσκολα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Επειδη ειχα να κανω με ΠΟΛΥ κοσμο, ειδικα στην Αφρικη, οπου ολοι φτερνιζονται στον σβερκο σου και απαιτουν να τους χαιρετησεις, το οποιο χερι δεν το δινεις, επειδη ξερεις οτι 3 δευτερολεπτα πριν ο τυπος εβηχε τις παλαμες του, κατουραγε τα χερια του κτλ. οχι οτι στην Ελλαδα τα πραγματα ειναι καλυτερα. Ειχα τασεις για ταλαιπωρια, οχι να πεσω στο κρεβατι αλλα κατι γινοταν. Απο τοτε που ηρθα Ελλαδα και δεν βλεπω ψυχη, ξεχασα πως ειναι να σου τρεχει η μυτη.
Στην Αμερικη οπου η ελευθερια του ατομου ειναι συνωνυμο με το θα με ανεχτεις, τα πραγματα πρεπει να ειναι λιγο χειροτερα.
οπου τοιχος και απαγορευση, δεν γινεται να κανεις λαθος, στην Αμερικη θα ειναι.
mask.jpg
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
τελικά ποιος κάνει κουμάντο σε αυτή την χώρα;

Δημόσιοι υπάλληλοι δεν είναι; Ε, να τους απειλήσουν με απόλυση να δεις πότε θα κάνουν πίσω. Αλλά που τα @@ για κάτι τέτοιο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Απο τους τιτλους των ειδησεων του γουγλη.
4 ωρες πριν, πεφτουν οι τονοι μεταξυ κυβερνησης και εκκλησιας.
3 ωρες πριν. Δεν υποχωρει ο Μητσοτακης για τα Φωτα.
Καπου εκει παιζουν αρθρα για την Γερμανια και την αποτυχια της να οργανωσει τον εμβολιασμο, πραγμα που με κανει να σκεφτομαι μηπως το εκαναν επιτηδες. Παρακατω βλεπω τιτλο "νοσησαν με covid 3 γιατροι που εκαναν το εμβολιο" που ειναι τερμα click bait και ενα καλο παραδειγμα οτι τα λεφτα στα ΜΜΕ ειναι πεταμενα λεφτα. Ειμαι σιγουρος οτι τα συνωμοτικα sites το εχουν αναπαραγει και δεν υπαρχει μελλον.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Είναι σε βεβαρημένο περιβάλλον, λογικό να νοσηλεύονται.

Για να αρρωστήσουν από το εμβόλιο, πρέπει πρώτα να το κάνουν. Oh snap. :p
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
νιτρε, ηταν κρυο το νερο??? :p:D

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Από αυτά που λένε, υποτίθεται ότι το εμβόλιο πρέπει να γίνει x2 φορες. Χλωμό να πρόλαβαν.
Έχω τις αμφιβολίες μου ότι το εμβόλιο θα παρέχει 100% ανοσία ΚΑΙ σε όλους. Αυτό συμβαίνει και με τα άλλα εμβόλια.
Τα άρθρα με τίτλους, κάποιος έκανε το εμβόλιο και αρρώστησε ειναι άρθρα για τις φυλλάδες του "θα πεθάνουμε όλοι".
Παρατράγουδα παίζουν με όλα τα εμβόλια. Ξέρω γυναίκα που όταν ήταν πιτσιρικα έκανε εμβόλιο για την φυματίωση; Και παραλίγο να πεθάνει.
Να μην το έκαναν το εμβόλιο;
Προφυλάξεις δεν θέλετε, καραντίνα δεν θέλετε, εμβόλιο δεν θέλετε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
νιτρε, ηταν κρυο το νερο??? :p:D

πάλι ρόμπα μωρή Αιγιάρα;

Εν το μεταξύ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς και σε ποιον προσπαθούν να αποδείξουν αυτοί που πήγαν και έπεσαν... δηλαδή αν δεν το έκαναν θα αμφισβητούσε κάποιος την πίστη τους; Θα μείωνε με κάποιον τρόπο την παράδοση των Θεοφανίων αν για μια χρονιά δεν βούταγε κανένας; Με μια χρονιά χαμένη για όλους μας θα υπέφερε τέτοιο πλήγμα η πίστη τους;
Σπίτια τους δεν μπορούν να δοξάσουν τον θεό και την πίστη τους;
 
Top Bottom