What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,408
Τώρα κατάλαβα γιατί τόσα Startrek σου λέει δε μπορεί κάποιο θα τους αρέσει :p
Έχουμε ποικιλία δεν λέω, αν και προσωπικά μου αρέσουν όλα
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,351
Χωρίς να έχω δει τα δύο τελευταία επεισόδια, πιο πολύ μου άρεσε από Discovery και Voyager!!

Εγώ για να πω την αλήθεια θα προτιμούσα να δω ένα ποτ πουρί από τα χειρότερα επεισόδια των προηγούμενων σειρών Star Trek το ένα πίσω από το άλλο, να με μαστιγώνουν καθ' όλη τη διάρκεια και μετά καπάκι να παίξω όλα τα RTwP games που υπάρχουν, στο ανώτερο επίπεδο δυσκολίας, με τον Northlander από δίπλα να μου αναλύει το μεγαλείο τους, παρά να ξαναδώ 10 δευτερόλεπτα από αυτό το πράγμα. Ευτυχώς τελείωσε η σεζόν, δεν αντέχω άλλο.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,423
Εγώ για να πω την αλήθεια θα προτιμούσα να δω ένα ποτ πουρί από τα χειρότερα επεισόδια των προηγούμενων σειρών Star Trek το ένα πίσω από το άλλο, να με μαστιγώνουν καθ' όλη τη διάρκεια και μετά καπάκι να παίξω όλα τα RTwP games που υπάρχουν, στο ανώτερο επίπεδο δυσκολίας, με τον Northlander από δίπλα να μου αναλύει το μεγαλείο τους,

Για τέτοιες εμπειρίες άλλοι πληρώνουν τα μαλλιοκέφαλά τους.

Ακόμα δεν είδα φινάλε, αλλά κάτι μου λέει ότι θα μου αρέσει :p.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
Ρε τι γαμάτο Game Of Thrones easter egg στο δεύτερο επεισόδειο της 3ης σεζόν του Westworld (ναι, ξεκίνησε)!!!
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Εγώ για να πω την αλήθεια θα προτιμούσα να δω ένα ποτ πουρί από τα χειρότερα επεισόδια των προηγούμενων σειρών Star Trek το ένα πίσω από το άλλο, να με μαστιγώνουν καθ' όλη τη διάρκεια και μετά καπάκι να παίξω όλα τα RTwP games που υπάρχουν, στο ανώτερο επίπεδο δυσκολίας, με τον Northlander από δίπλα να μου αναλύει το μεγαλείο τους, παρά να ξαναδώ 10 δευτερόλεπτα από αυτό το πράγμα. Ευτυχώς τελείωσε η σεζόν, δεν αντέχω άλλο.

Υποψιάζομαι ότι δεν σου άρεσε!! :p :p :p
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,410
Batwoman Batwoman (TV series) - Wikipedia εχω δει και τα 16 επεισοδια . Εχει πολλη δραση και αιμα. Αλλα εχει μονο καινουργιους κακκους δηλαδη δεν εχει Joker Penguin Catwoman Riddler κτλ. Το βλεπουν επισης ο ανιψιος μου και ενας φιλος μου και συμφωνυον και αυτοι οτι ειναι πολυ καλο! Δειτε το! Αν δεν με ειχε προδωσει ο Joker τοτε θα προτεινα και σε αυτους τους κακκους να γινουν Foot Ninjas αλλα αυτους του Gotham δεν ειναι να τους εμπιστευεσαι. Εχω ninja απο ολο τον κοσμο αλλα τετοια καθαρματα σαν του Gotham οχι δεν εχω κανεναν! Αρχηγος των κακων ειναι η Beth α αδελφη της Batwoman.
Επισης την αλλη εβδομαδα ξεκιναει ο τριτος κυκλος με τον τσιγγκουνη παλιογερο DuckTales (2017 TV series) - Wikipedia
Με αυτους κατι μπορω να κανω. Οπως να προσλαβω τον Μαυρο πητ για να κυνηγαει τους Splinter.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
1 Απριλίου ολόκληρο το Community στο νετφλιξ. Ευκαιρία για ριπίτ-λιώσιμο.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080


Halloween, zombies & ABBA
ίσως το αγαπημένο μου επεισόδιο.


Γενικά τα homage επεισόδια ξεχωρίζουν απ' τα άλλα, τα "νορμάλ", σαν τον υγιή στην εποχή του covid19.
Και το dnd επεισόδιο είχε γαμήσει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,351
1 Απριλίου ολόκληρο το Community στο νετφλιξ. Ευκαιρία για ριπίτ-λιώσιμο.

Δεν έχω δει καθόλου. Αξίζει τον κόπο; Τι στυλ να περιμένω;
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Δεν έχω δει καθόλου. Αξίζει τον κόπο; Τι στυλ να περιμένω;

Αν αξίζει; Με κλειστά μάτια.
Γενικά δύσκολα περιγράφεται, καινοτόμα κωμική σειρά, σχεδόν σε πειραματικό πλαίσιο θα έλεγα με απίστευτο καστ και χαρακτήρες και αρκετά ιδιοφυή, homage επεισόδια. Μόνο και μόνο για αυτά, αξίζει.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,626
Οι πρώτες 2-3 σεζόν του Community είναι comedy gold.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,410
Είναι ο Μαύρος Πίτ μέρος του duckverse στο ducktales? Νόμιζα μόνο στο Mickeyverse.
Σε καποια επεισοδια εμφανιζεται αλλα στον τριτο κυκλο ειπαν οτι θα εμφανιστιε και ο Goofy οπως και αλλοι ηρωες της disney.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,351
Θα συμφωνήσω 1-3 ήταν έπη, οι υπόλοιπες απίστευτα άθλιες. Κρίμα πολύ για την εξέλιξη της σειράς.

Άρα θα ήταν φρόνιμο να πατήσω φρένο στην τρίτη;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Θα σε κουράσει πολύ η 4η και θα την αφήσεις από μόνος σου. Το ίδιο έκανα κι εγώ όταν ήταν ακόμη στο Netflix UK.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,408
ΤΟ είδα to picard, sorry @Admiral , είναι ότι καλύτερο έχω δει, τόσο συναισθηματικά βαρύ που ήθελα να κλάψω. Δεν ξέρω αν πατάνε τα κουμπιά μου εκεί στο CBS και πατάνε στο συναίσθημα μου, αλλά αυτό δεν είναι άλλωστε οι σειρές και οι ταινίες; Να μας κάνουν να νοιώσουμε έντονα συναισθήματα που θα μας μείνουν στην μνήμη;

Τ¨ωρα βέβαια καταλαβαίνω ότι δεν είναι όλοι σαν εμένα, αρκετά συχνά βλέπω κάτι που είναι συνέχεια από κάτι που μου άρεσε παλιά και πάω με 0 προσδοκίες για να ευχαριστηθώ το νέο για αυτό που είναι και όχι για αυτό που δεν είναι. Σαφώς θα κρίνω στην πορεία που στέκεται σε σχέση με το παλιό αλλά θα κρατήσω το αν το ευχαριστήθηκα ή όχι.

(άλλωστε στην αρχή μου άρεσε το Last Jedi, με έχασε μετά που άρχισα να το αναλύω και δεν στάθηκε στο ύψος του ούτε σαν αυτόνομη ταινία)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,351
ΤΟ είδα to picard, sorry @Admiral , είναι ότι καλύτερο έχω δει, τόσο συναισθηματικά βαρύ που ήθελα να κλάψω. Δεν ξέρω αν πατάνε τα κουμπιά μου εκεί στο CBS και πατάνε στο συναίσθημα μου, αλλά αυτό δεν είναι άλλωστε οι σειρές και οι ταινίες; Να μας κάνουν να νοιώσουμε έντονα συναισθήματα που θα μας μείνουν στην μνήμη;

Χαίρομαι που σου άρεσε! Ασχέτως του αν οι τρέχουσες σειρές δεν ανταποκρίνονται καθόλου σε αυτά που θέλω εγώ, είναι ευχάριστο ότι προσφέρουν κάτι σε άλλους. Την θλίψη και απογοήτευση που ένιωσα εγώ δεν την εύχομαι σε κανέναν.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,626
Το Picard, όπως άλλωστε και το Discovery αλλά και οι τελευταίες ταινίες Σταρ Τρεκ του JJ Abrams, είναι ουσιαστικά "Star Trek αλλά δημιουργημένο για κόσμο που δεν είναι φαν του Σταρ Τρεκ". Υπ'αυτήν την έννοια, δεν είναι και απίθανο να έχει θετική ανταπόκριση από το πιο "mainstream κοινό" (mainstream όσον αφορά την προσήλωση στο lore και σε αυτά που υποτίθεται πως ήθελε ο δημιουργός της σειράς να πρεσβεύει αυτή).
 
Top Bottom