What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ο κούνελος έχει δίκιο και είναι ένα από τα λίγα ψεγάδια του παιχνιδιού IMHO, ο τερματισμός, τουλάχιστον σε ότι αφορά τη Ciri, καθορίζεται από κάποιες επιλογές που είναι πρακτικά αδύνατο να γνωρίζεις πως θα έχουν αντίκτυπο, και μάλιστα σημαντικό, στην τελική έκβαση της ιστορίας. Και εγώ κατά τύχη θεωρώ πως πέτυχα με την πρώτη το ending που με ικανοποιούσε

η Ciri γουίτσορας και ο Geralt αράζει στο Kovir ενώ η Triss κουβαλάει φράγκα στο τσαρδί
.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Γιατί ρε κανάγιες; Έτσι δεν είναι και στην πραγματική ζωή; Από πολλές μικρές αποφάσεις, άσχετες μεταξύ τους, οδηγείσαι σε κάτι που δεν το περίμενες και μάλιστα αν δεν κάτσεις να κάνεις την ανάλυση πρςο τα πίσω, ούτε που θα πάει το μυαλό σου στην αλυσίδα των γεγονότων.
Πείτε τώρα ότι προσπαθείτε να φέρετε τον κόσμο τούμπαεπειδή στις επιλογές σας κοιτάζατε την πάρτη σας!

Καλά κι εγώ αυτό έκανα και εν τέλει βρέθηκα με μόνη παρέα τον Roach
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Έχοντας τελειώσει μόνο το vanilla και έχοντας αφήσει τα expansions να περιμένουν, είχα καλό τέλος με την πρώτη φορά, αλλά, εκ των υστέρων, νομίζω ότι θα προτιμούσα
να γίνει η Ciri αυτοκράτειρα.
Συμφωνα με τον επιλογο του συγκεκριμενου ending, ειναι απο τις καλυτερες ηγετικες επιλογες. δηλαδη βαζει στην ακρη τις μετεφηβικες της εκλαμψεις.

Από πολλές μικρές αποφάσεις, άσχετες μεταξύ τους, οδηγείσαι σε κάτι που δεν το περίμενες και μάλιστα αν δεν κάτσεις να κάνεις την ανάλυση πρςο τα πίσω, ούτε που θα πάει το μυαλό σου στην αλυσίδα των γεγονότων.
Φιλτατε, σε φιλω σταυρωτα. O λογος που δεν εκανα τζιχαντ στα γραφεια τους ειναι οτι σιγουρα επαιξαν αυτο το χαρτι. Το προβλημα ειναι οτι το επαιξαν σαν scorch που εκαψε και τα χαρτια τους. Ας μην επαναλαβω την περιπατικη σχιζοφρενεια της Ciri που εσκασε στο τσαρδι του εθνικιστικου elf. Αν το αναλυσουμε θα δουμε οτι δεν το χειριστηκαν σωστα.

Με τον Dijkstra και την Cerys το θεμα δειχνει την κατευθηνση που πρεπει να παρει και οι μικρες, αοριστες επιλογες φερνουν μικρα σκαμπανεβασματα. Ειναι πραγματα που μπορει να λυσει το σπαθι. Η Cerys στην εξουσια μετραει σαν θετικο αποτελεσμα στον επιλογο. Αυτο το εκανα σωστα απο την αρχη.

Ενα αλλο παραπονο που εχω
Νταξ! To τσουτσουνισμα με την Ciri ειναι αμφιλεγομενο θεμα, αλλα ρε παιδες, την Cerys που γουσταρει την φαση, γιατι δεν την σπρωχνει ο Geralt;
Ναι στο quest που η yen μας περιμενει στο μπιτσομπαρο, πρωτα ανεβηκα στα κοριτσια και μετα κατεβηκα για το quest, ετσι, για τον χαβαλε.
Αυτο δηλαδη γιατι δεν επηρεασε κατι; :p

Για μενα, η πρωτη αποπειρα που συνηθως μενει στην μεση, ειναι καθαρα για να δω τους μηχανισμους του παιχνιδιου και για να εξοικιωθω με το περιβαλλον. Με το Witcher εκανα το ιδιο πραγμα. Αν και το πηγα μεχρι το τελος, οι επιλογες μου δεν αλλαξαν πολυ οταν το ξεκινησα κανονικα.
Δεν εσφαξα την keira στο γονατο, πηρα την καρτα απο τον lambert και δεν πηγα σε μπαρμπερη.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αν με ενδιέφεραν τα mechanics του real life, δεν θα είχα 4.500 posts στο ragequit.
Αυτο που αποκαλουμε real life, δηλαδη η διασταση εξω απο την πορτα του σπιτιου μας, ειναι κατι σαν το CERN. μετωπικες συγκρουσεις θραυσματων. συγκρουονται εντυπωσεις, αναμνησεις, πιθηκοι και ψεματα. εξω απο την πορτα μας ανακυκλωνουν το παρελθον με το μελλον,
Εδω ειναι το real thing.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ένα από τα βιβλία που μαζεύεις στο παιχνίδι είναι reference στο Twilight Saga :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Εγώ στην αρχή έλεγα να κοιτάξω για ρομάνς με την Yenefer αλλά μόλις μου πετάρισε η κοκκινομάλλα μετά από λίγο κρασάκι λύγισα, χέσε το lore εγώ θέλω να δω Τζέραλντ και Μάριγκολντ LFE 🥰🥰🥰
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Meanwhile, είμαι στο παιχνίδι και δεν το ήξερα.
ωστε κουβαλατε και σπαθια.... (φυλακες ανηλικων - 1982)

η συλλογη μου
sw2.png

sw1.png
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!! Έφαγα σποιλερ από το game για τα βιβλία
Eiμαι στο The Tower of the Swallow σχεδόν στο τέλος, στα βιβλία και μέχρι στιγμής δεν έβλεπα κάποια σύνδεση των βιβλίων με τα παιχνίδια στην ιστορία, και με το που φεύγω από τον white Orchard μπαμ η έκπληξη από το πουθενά! Το σποιλερ ήταν
O Emhyr είναι πατέρας της Ciri οπότε δεν πέθανε με την Pavetta στην Θάλασσα!!!! και χρωστάει και στο γκέραλτ για όλη την βοήθεια για τον γάμο και δεν ψάχνει την Σιρι για να την παντρευτεί και ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Πάει καιρός που τα είχα διαβάσει αλλά δεν ήταν ήδη γνωστό από τα προηγούμενα, έστω τα short stories; @Northlander @Raz
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Δυστυχώς όχι. Αρχίζει να αφήνει υπόνοιες στο Lady of the Lake, αλλά δεν το επιλύει ούτε καν στο πρώτο μισό μέρος του.

Έντιτ: @Myrmidonas αν σε παρηγορεί καθόλου, ακόμη και στη σειρά κάποιος πέταξε μια φευγαλέα ατάκα που το προδίδει αυτό το σκηνικό, αν και ήταν για δυνατούς λύτες. Απόλαυσέ το πάντως, αλλά θα σου έλεγα να προχωρήσεις γρήγορα στο Lady of the Lake (τουλάχιστον στα μισά), προτού ξεκινήσεις το διαβόητο Bloody Baron quest. Θα πάρεις το 100% που θα μπορούσε να σου δώσει το παιχνίδι από πλευράς lore.
 
Last edited:
Top Bottom