What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
όσο δεν έχεις ανάγκη κάνα μπλε χάπι νέος είσαι. κανόνας απαράβατος.

Όχι ρε γαμώτο, χθες πήρα ένα Anaprox γιατί πονούσε η μέση μου!

9cd502381cb3beed49a5d0b3060cb25d.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εγω το βλεπω λιγο λαθος να καθοριζουμε την νεοτητα απο την ικανοτητα να τον μουλιαζουμε. Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Σε μπαζωμένα ρέματα οφείλεται η πλημμύρα στην Εύβοια.


Σοκ, δεν το περίμενα, πραγματικά.

Είπαν τώρα στο Σταρ πως σε μπαζωμένη, καταπατημένη έκταση υπήρχαν μέχρι και υπηρεσίες του δήμου, όπως μηχανοστάσια.

Οιαδήποτε ομοιότητα με τη Μάνδρα, συμπτωματική.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Χθες; προχθες; ακομα δεν ειχα ενημερωθει για την καταστροφη. Πηγα να παρω τσιγαρα και ο περιπτερας ηταν φανερα εκνευρισμενος.
Με ενημερωσε για την καταστροφη και μου ειπε οτι ειναι απο εκεινα τα μερη. Μου ειπε, οτι εγινε ηταν λογικο και αναμενομενο, αφου εχουν μπαζωσει τα παντα.
Τους κατοικους της περιοχης τους χαρακτηρισε μαλακες, ηλιθιους, ζωα, γιδια, βλακες και αλλα πολλα. Ηταν ετοιμος να σκασει απο τα νευρα του.
Λιγο ειναι να πας στα μερη σου και να μην αναγνωριζεις την περιοχη;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ερωτηξη:
Σας πιεζει και εσας το youtube να δειτε με το ζορι ενα συγκεκριμενο video; Στην περιπτωση μου, μιλαμε για την απολυτη πιεση. Το συγκεκριμενο video πεταγεται ωσαν το μαντζαφλαρι, με την καλυψη του προτεινουμενου και ταιριαστου με αυτο που παρακολουθω.
Black metal? Τσουπ! Νανοι που χορευουν με βατραχοπεδιλα; Τσουπ! Ρινοκερος που κλανει; Τσουπ! Σουζες με το τρικυκλο του κυρ Τακη; Τσουπ!
αστρολογια και βιορυθμοι; Τσουπ!
Μηπως ειναι καμια καμπανια του ΥΤ, για να μην πεσουμε στα ξυραφακια και τα σφηνακια με χλωρινη;
Αυτο το πραγμα δεν ειναι κατι που εγινε χθες και σημερα. Το εργο παιζει παρα πολλες μερες και αυτα ειναι screenshot των τελευταιων ημερων και οχι καθε φορα που το εμφανιζε. Θα την κανω φρικη και θα πηδηξω απο κανενα παγκακι με θηλεια και πετρα στον λαιμο.

4.jpg

a.jpg

l.jpg

q2.jpg




nbmn.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Κούνελε, hang in there bro, δεν ξέρω τι παίζει στην ζωή σου αλλά δεν είναι όλα μαύρα, κάτσε να σου δείξω κάτι vines για να βρεις το γουίλ σου :p
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Θα την κανω φρικη και θα πηδηξω απο κανενα παγκακι με θηλεια και πετρα στον λαιμο.

Πρόσεχε μόνο μην είναι κάνα τέτοιο παγκάκι...

82_resize.JPG



Κατά τα άλλα, δεν με εκπλήσσει η επιμονή του YT να σου εμφανίζει το συγκεκριμένο βίντεο. Ρίξε μια ματιά στους τίτλους των υπόλοιπων βίντεο και θα καταλάβεις. Από Λούσιφερ και σατανάδες μέχρι ράιντ ιν δε σκάι, πίστολ ντιφένσες και κιλλζ ναούμ...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Καλα τα λες φιλτατε, αλλα αυτα στα δεξια δεν τα ψαχνω εγω, παλι το YT μου τα προτεινει.
Κατι αλλο που εχω παρατηρησει. Ας πουμε οτι κανω αναζητηση Rage - don't fear the winter. οταν μπουκαρω στο video, στα προτεινομενα θα υπαρχουν ελαχιστα video με Rage, εως καθολου. Εαν τσιμπησω ενα random link απο αυτα που προτεινει το ΥΤ πχ κοψιμο νυχιων με παγακι, ολα τα προτεινομενα θα εχουν σχεση με παγο. παγοβουνα, διαφανα παγακια, κρυοκωλες γκομενες κτλ.

Από Λούσιφερ και σατανάδες μέχρι ράιντ ιν δε σκάι

Κοιτα τι παιχτηκε.... νομιζω οτι θα το κοψω το ΥΤ. Πριν πολλα χρονια, ενα γκομενακι μου ειχε δωσει ενα cd που αρχισε να εμφανιζει συμπτωματα κοπωσης, για να κανω αντιγραφο ασφαλειας. Δεν το εβαλα να παιξει γιατι επαιξε copy pare.
Πριν λιγο καιρο, την ανεφερε ενας φιλος και μου ηρθε στο μυαλο το cd και αναρωτηθηκα τι μουσικη να ειχε εκεινο το cd. παντως η κοπελα ηταν πολυ χαρουμενη για την ανανεωση του cd. Το μονο που ειχα στην μνημη μου ηταν ενας καραφλας. Εψαχνα εξωφυλλα δισκων με καραφλες, χωρις επιτυχια. τελικα το παρατησα γιατι εψαχνα καρφιτσα σε χωραφι, μια νυχτα χωρις φεγγαρι.
Και λεω, γιατι; τι εχει το "σατανάδες μέχρι ράιντ ιν δε σκάι"
ρε φιλε....... δεν γινονται αυτα



Αυτο ειναι το cd που ειχα κοπιαρει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ισως να εκανα στο παρελθον ενα ακουστικο περασμα απο lucifer's friend, χωρις να προσεξω τον καραφλα.
Ψαχνοντας τις ριζες του metal. η καταδυση μου εφτασε μεχρι coven. Απο τα πρωτα σατανιστικα συγκροτηματα, που κανει πολλα νορβηγικα σχηματα να μοιαζουν με ατομα που απλα δεν τους αρεσε το κατηχητικο. Δεν εχουν θεατρικη προσεγγιση στο θεμα.
Δεν τους "αγκαλιασα" ομως η Jinx εχει πολυ δυνατα φωνητικα, απο τα καλυτερα που εχουν φτασει στα αυτια μου και η ελαχιστα νωριτερη εμφανιση τους πριν τους Black sabbath, κατι σημαινει. Ανακαλυψα οτι ειναι υπευθηνοι για την χρηση του κλασσικου \m/ και δεν εχουν λαβει το αναλογο credit.
Αν και παιζουν καλα, την παιζουν την κιθαριτσα και το μπασο, δεν ξερω γιατι δεν εγιναν περισσοτερο γνωστοι. μαλλον τα σχεδια με την κιμωλια στο υπογειο δεν βοηθησαν και πολυ.



να προσθεσω οτι αν η Jinx Dowson εσκαγε μυτη στην επαυλη του χεφνερ, αυτος θα εκλεινε την βιλιτσα και θα πεταγε τα κλειδια.... σπασμενα.
Εκτος απο "αγρια" φωνη ειχε και αγρια ομορφια.

image.jpg

Ετσι, για την εγκυκλοπαιδεια. τον μπασιστα τον λενε Oz Osborne.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Coven... μεγάλη επιρροή για όλο το "occult" rock, ειδικά όσα σχήματα είχαν γυναίκα στα φωνητικά. Devil's Blood, Jex Thoth, Jess and the Ancient Ones, Blood Ceremony κ.α.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Θα έλεγε κανείς ότι... φοβάσαι το search του YouTube.
Δε νιώθεις τυχερός σου αρέσει η περιπέτεια;
:trollface:


 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Άκυρη φλασιά της ημέρας #2 (ή #3? δεν θυμάμαι).

Έχει στο ΣΚΑΙ το ΚΟΜΜΑΝΤΟ με τον Άρνολντ. Θρυλική ταινία την οποία βλέπω κυριολεκτικά απ'όταν ήμουν 6 χρονώ, μιας και την είχαμε αγοράσει από ένα βίντεο κλαμπ που έκλεινε στα 90ς όσο έμενα ακόμα Κρήτη.

Ακούω σε κάποια φάση τη φωνή του Μπένετ, ενός εκ των ανταγωνιστών, τον οποίο υποδύεται ο Vernon Wells. Κάτι μου θυμίζει η φωνή, το οποίο δεν είχα ξανασκεφτεί στο παρελθόν (σίγουρα όχι όταν ήμουν 6 χρονώ). Κάπου την έχω ξανακούσει, σχετικά πρόσφατα.

Το ψάχνω λίγο, και ανακαλύπτω πως ο Wells είχε δώσει τη φωνή του στον Jim Miller από το Deus Ex: Mankind Divided.



Τι ταινιάρα το Κομμάντο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Το μονο σιγουρο με το moto gp ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πεις οτι "τωρα" τα εχεις δει ολα.
ιπταμενες μηχανες, μηχανες με ΑΙ και χωρις λογια, που να τα βρω τα λογια;


 
Top Bottom