What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Η ελληνική μυθολογία στο Immortals Fenyx Rising

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Το μέχρι πρότινος γνωστό ως Gods & Monsters άνοιξε πλήρως τα χαρτιά του στην πρόσφατη Ubisoft Forward, έχοντας πλέον και νέο όνομα. Το παιχνίδι ονομάζεται Immortals Fenyx Rising και δανείζεται αρκετά στοιχεία από την ελληνική μυθολογία, υιοθετώντας όμως μια σαφώς “καρτουνίστικη” προσέγγιση.
Το Immortals Fenyx Rising θα είναι ένα ανοικτού τύπου action παιχνίδι, με λίγες πινελιές από RPG στοιχεία, ενώ δείχνει επηρεασμένο τόσο από το Assassin’s Creed: Odyssey όσο και το από το Breath of the Wild της Nintendo.
Ως ημερομηνία κυκλοφορίας έχει οριστεί η 3η Δεκεμβρίου 2020 και στα παρακάτω trailers μπορείτε να πάρετε μια ιδέα περί τίνος πρόκειται.


 
 

Continue reading...


 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το χαζευα τις προάλλες και μου έτρεξαν τα σάλια. Κάτι μου λέει ότι θα έχουμε goty που θα μας πάρει τα μυαλά. Και προτιμώ τα γραφικά περισσότερο καρτουνιστικα και λιγότερο φωτορεαλιστικά.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
κοιτά το trailer σαν trailer ξεκάθαρα κακό. λάθος μουσική επιλογή κλπ.
τώρα σαν game έχει ωραίο art style (ίσως μου άρεσε το προηγούμενο περισσότερο αλλά αυτό με βάση το trailer που είχαμε δει) μοιάζει ένα πάντρεμα zelda-god of war ξέρω γω. θα φανεί στην πορεία αν είναι καλό.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Αυτο που ειπαν και οι δυο προηγουμενοι...η μουσικη απευθυνεται σε συγκεκριμενο ηλικιακο και πολιτισμικο κοινο και ξενιζει απιστευτα, αλλα αν το σκεφτεις απο την αλλη, ειναι καλη προσπαθεια για εισαγωγη καποιου που δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με την αρχαιοελληνικη ατμοσφαιρα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ναι έχω δει gameplay δεξιά αριστερά από διάφορους και φαίνεται καλό.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Η μουσική συγκεκριμένα μου φάνηκε πολύ κουλ. Σε κάθε περίπτωση προτιμώ οτιδήποτε άλλο αν είναι να γλιτώσουμε από τις φαντεζι εκρήξεις και την νταμπστεπ
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889

azannos

Awakened Shrub
Joined
Dec 4, 2012
Messages
2
Δυνατο φαινεται!! τα καρτουν του δινει μια αλλη ασιθηση οντως!!
 
Top Bottom