What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Είμαι στα μισά της τρίτης σεζόν Dark και δεν περνάω και τόσο ΚΑΛΑ.

Δυστυχώς η σειρά έχει την τάση να κάνει κύκλους γύρω από τον εαυτό της, όπως δηλαδή συμβαίνει και στους χαρακτήρες. Κάποιες φορές της βγαίνει αλλά κάποιες με μπουχτίζει αυτό το γύρω-γύρω όλοι και τα πονεμένα βλέμματα των πρωταγωνιστών σε κάθε ρημαδιασμένο πλάνο. Νισάφι πια.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Δεν γνωριζω την εγκυροτητα του παρακατω site, παντως τα νεα εχουν αναπαραχθει και αλλου.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
τελευταία φορά που έκανα share από αυτό το site στο groupάκι της ΑΛΕΦ με έκραξαν ότι ποστάρω από αυτό το site :p

Βέβαια το διάβασα και αλλού, ίσως να ισχύει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Γενικά με τα reality είμαι πάντα αρνητικός αλλά με κάποιον τρόπο αυτό έχει φάση και γέλασα (έναν Κουτσόπουλο τον θέλουνε όμως)

Επίσης πολύ καλό εκτός από το τελευταίο επεισόδιο (σχεδόν πάντα στα show για φαγητό του netflix το τελευταίο επεισόδιο είναι μάπα για κάποιο λόγο...)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
αυτο με την μασα, και καποιος αλλος το σχολιαζε και αναρωτιεμαι, τι εχετε παθει με αυτες τις εκπομπες; να υποθεσω οτι οσοι παιρνουν μερος εχουν tattoo;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
αυτο με την μασα, και καποιος αλλος το σχολιαζε και αναρωτιεμαι, τι εχετε παθει με αυτες τις εκπομπες; να υποθεσω οτι οσοι παιρνουν μερος εχουν tattoo;
Μαγειρεύω και ψήνω bbq, μαθαίνω 1-2 κόλπα που δεν ήξερα. Και γενικά έχουν φάση, όχι σαν τα νερόβραστα δικά μας εδώ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
δεν με ψηνεις.
Εχω τις αμφιβολιες μου εαν καποιος καθησε να κανει αναπαρασταση του μαγειρεματος που ειδε στην τιβι. Συνηθως απλα γεμιζουν το ματι με κατι που δειχνει ωραιο. Ισως να κρατανε στην μνημη 1-2 συμβουλες για να το παιζουν σεφ στους αλλους. αλατι στην ομελετα; αντε ρε βλαχο, στην ομελετα μονο πικρομπανανα πολυνησιας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
δεν με ψηνεις.
Εχω τις αμφιβολιες μου εαν καποιος καθησε να κανει αναπαρασταση του μαγειρεματος που ειδε στην τιβι. Συνηθως απλα γεμιζουν το ματι με κατι που δειχνει ωραιο. Ισως να κρατανε στην μνημη 1-2 συμβουλες για να το παιζουν σεφ στους αλλους. αλατι στην ομελετα; αντε ρε βλαχο, στην ομελετα μονο πικρομπανανα πολυνησιας.
όχι κοίτα μην σκέφτεσαι μαστερσεφ και μαλακίες, αυτό το reality bbq παραπάνω είναι πιο κοντά σε μαστερσεφ (τρέχουν σαν παλαβοί για να κάνουν το ένα και το άλλο) απλά έχει φάση και νομίζω είναι αστείο και όχι πως να το πω δε ξέρω, πάλι στο "δεν είναι νερόβραστο" καταλήγω, τα άλλα όμως παρουσιάζουν κάποιους σεφ και τις τεχνικές τους και πως τα ψήνουν εκεί στο αμέρικα τα κρεατικά τους. Φυσικά μετά ανοίγω το γούγλι και ψάχνω για να μάθω, αλλά το τι να ψάξω μου το έδωσε η εκπομπή.

Και από εκεί και πέρα μου αρέσουν κάποια σόου όπως το Asia Street Food που σε αντίθεση με το άθλιο βιβλίο Street Food του Πετρετζίκη, κάνουν μια παρουσίαση σε μια κουζίνα που για εμένα είναι άγνωστη και δίνουν και λίγη ιστορία και κουλτούρα γύρο από το φαγητό, γιατί τα φτιάχνουν, πως ξεκίνησαν να τα φτιάχνουν κτλ. ή το taco chronicles με έκανε να πιστέψω ότι οι Μεξικανοί είναι αδέρφια μας.

Το
με ταξίδεψε ωραία και η τύπισσα είναι από τις λίγες original μορφές που έχω δει στο γυαλί, ενώ μου πέρασε κάποια ενδιαφέρων τιπς για την μαγειρική (τίποτα τρελό, αν μαγειρεύεις χρόνια ίσως τα κάνεις και χωρίς να το καταλαβαίνεις).

To cooked με έβαλε στην καραντίνα να μάθω να φτιάχνω ψωμί και το Chef's Table με έκανε με το επεισόδιο 2 του volume 5 με τον Τούρκο σεφ, ότι με τους Τούρκους δεν έχουμε να χωρίσουμε όσα θέλει να μας πείσει ο σουλτάνος.

Δεν φτάνουν τον αήμνηστο Μπουρντέιν, αλλά καλά είναι.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μόλις τέλειωσα το Clone Wars, πολύ καλή σειρά είχε δίκιο ο @Mogrey665 που επέμενε τόσο να το δω (να τα λέμε αυτά), πολύ λιγά επισόδεια ήταν αδιάφορα. Tο επίσπευσα διότι έρχεται ένας χαρακτήρας από εκεί στο Mandalorian και δεν ήθελα να φάω spoil.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564


Πραγματεύεται τη μάχη στο Teutoberg Forest.

Προφανώς γελοίος ο ισχυρισμός πως "η μάχη άλλαξε τον κόσμο" για χιλιάδες ιστορικούς λόγους, αλλά φαίνεται καλογυρισμένο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
να σαι καλα χεληε για το χεντς απ.
ασπιδες σπαθες και πανοπλιες εχει = θα το δούμε.

εδω προσπαθω με κοπο να τελειωσω την παπαριά το Hernan και δε θα τιμησω αυτο??
 
Top Bottom