What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ναι ρε συ, οπως και γω, κανενας απο οσους εχω διαβασει εδω η στο ντισκορντ δεν λεει κατι παραλογο η υποστηριζει οτι κατεχει την απολυτη αληθεια (με μια σκοτεινη εξαιρεση), ισα ισα που γινεται καλη πολιτισμενη συζητηση με το occasional trolling του "ακου να σου πω εγω τι γινεται με τα λαμογια".

Ακομη με το κλεισιμο του τουρισμου, που συνεχιζω να υποστηριζω οτι θα ηταν η βελτιστη λυση στο προβλημα της εξαπλωσης, θα υπηρχε το δυσκολο στοιχημα της σωστης και εγκαιρης υποστηριξης των πληγεντων. Δυσκολο, ομως οχι ακατορθωτο γιατι ο κρατικος μηχανισμος μπορει και δουλευει αψογα αν υπαρχει κυβερνητικη βουληση.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
ο κρατικος μηχανισμος μπορει και δουλευει αψογα αν υπαρχει κυβερνητικη βουληση.
Τώρα μου τα χαλάς όμως :p
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
οτι δηλ λεφτα υπαρχουν για καναλαρχες/περιπατους/σκοιλ ελικικου και αλλα ενδοξα εργα της αριστειας αλλα οχι για την στηριξη για μερικους μηνες των εποχικων?
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Άσχετο με τη συγκεκριμένη κουβέντα, σχετικό με το θέμα.
Πολλές κλινικές (δερματολογικές, ουρολογικές κοκ) μετατρέπονται σε κέντρα covid. Το ξέρω απόλυτα σίγουρα για μία "κόκκινη" πόλη, φαντάζομαι θα ακολουθήσουν κι άλλες.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
825715.jpg
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Κάνοντας μία μικρούλα παρένθεση και ένα crossover με το Πολιτικό καφενείο, να σημειώσω σχετικά με τις κουβέντες για τους μετά Χριστόν προφήτες, ότι σταθερά εδώ και δεκαετίες υπάρχουν κάποιες "γραφικές" μειοψηφίες οι οποίες εκφράζαν εντόνως την διαφωνία τους με το πλήρες ξήλωμα της βιαμηχανικής παραγωγής, την επιδότηση για τις μη καλλιέργειες και την μετατροπή της Ελλάδας σε αμιγώς τουριστική χώρα, λέγοντας, μεταξύ άλλων, πως σε μία ενδεχόμενη Ευρωπαϊκή κρίση το πλήγμα για την κατοικία των θεών το τουριστικό θέρετρο θα ήταν τεράστιο και ανεξέλεγκτο.

Καλά είναι να κοιτάμε και προς τα πίσω λίγο και να βλέπουμε τι μας οδήγησε εδώ.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740


αυτον λογικα και επακολουθα τον οσων κηρυτε θα πρεπει να τον πανε σε καποια εκκλησια για θεραπεια.
εδιτ
ψιλο οφ τοπικ, αλλα να ενα θεμα που μπορουσαν ιστοσελιδες φακτ τσεκινγκ να καταπιαστουν και να μας αποδειξουν αν κολλαει ο ιος η οχι στην μεταλαβια/εκκλησια κτλπ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Επειδη αυτη την εντυπωση βγαζεις ημουν λιγο τραχυς στην απαντηση μου (καλα ισως και επειδη δουλευα ταυτοχρονα και δεν ειχα χρονο για εκλεπτισμενη γραφη).
Μου εχεις δωσει την εντυπωση επισης οτι εισαι απο τους τυπους που ενω δεν εχουν μασησει πληρως απο τα κυβερνητικα μεσα, εχοντας αγχος με την υγεια γενικοτερα (οπως ολοι μας) προσπαθεις να βρεις μια λογικη σε αυτα που κανει η κυβερνηση για να υπαρξει κατι να κρατηθεις. Ειναι λογικο, απλα για να μη μπεις στο τριπακι προσπαθησε να βλεπεις τη μεγαλυτερη εικονα και πως συνεθεσε την με στοιχεια και γεγονοτα.
Τότε να ξεκαθαρίσω τι τύπος είμαι, γιατί επιλέγω τι διαβάζω πολύ προσεκτικά και κατά πόσο έρχεται σε αντίθεση ή όχι με την κοινή λογική, πράγματα που ξέρω από πρώτο χέρι και πράγματα που πιστεύω γιατί έρχονται από πηγές που μέχρι στιγμής έχουν αποδειχθεί αξιόπιστες με βάση γεγονότα του παρελθόντος. Κοιτάζω μέσα από αυτό το πρίσμα να ενημερώνομαι από κάθε μέσο και προσπαθώ να διασταυρώνω και από το εξωτερικό κάποια πράγματα με μέσα που πάλι περνάω από αυτό το πρίσμα.

Συγκεκριμένα είμαι ο τύπος που κάθεται στο κέντρο και τον κοπανάνε τα μοσχάρια που αποφασίζουν να διχαστούν με το παραμικρό, να επιλέξουν μια ταμπελίτσα και να αποκαλούν τους εαυτούς τους "εμείς" και όλους τους άλλους "αυτοί" και να λένε για κρεμάλες και προδότες.

Είμαι αυτός που έλεγε ότι ο Σαμαράς μας έκανε την τρύπα ΝΑ και μου έλεγαν ότι είμαι πασοκοσυριζέος, γιατί τον έβριζα από το πρωί μέχρι το βράδυ για κάθε παράλογο μέτρο που πήρε για να του βγουν τα νούμερα χωρίς να πειράξει τα δικά του παιδιά...

Είμαι αυτός που έλεγε ότι ο Τσίπρας λέει παπαριές και είναι πρακτικά αδύνατο να κάνει το 90% από ότι υποσχέθηκε και με ταμπέλιασαν για νεοδημοκράτη, προδότη και ότι αν ψηφίσω ΝΔ, που θα ψηφίσω ήταν σίγουροι 100%, είμαι αιτία που υποθηκεύτηκε το μέλλον των παιδιών τους στην Μέρκελ.

Είμαι αυτός που σε κάθε από αυτές τις κυβερνήσεις δεν δίστασα να δώσω ένα μπράβο, για το 1 στα 100 καλά που έκαναν, μόνο και μόνο για να ταμπελιαστώ για μια ακόμα φορά ως φιλοκυβερνητικός συριζοπασοκονεοδημοκράτης, ενώ όλα αυτά τα χρόνια εγώ ψήφιζα Λεβέντη και μπαρμπαφώτη.

Είμαι αυτός που κάθε φορά που λέω ότι το τάδε μέσο λέει μαλακίες αυτόματα είμαι με τους άλλους, για μια ακόμα φορά...

Ε όχι λοιπόν, να κόψουν όλοι τους λαιμούς τους. Δεν είμαι με κανέναν, είμαι με αυτόν τον τόπο και δεν ακολουθώ κάποιον, κοιτάζω, διαβάζω, σκέφτομαι μόνος μου και αντιπαραθέτω γνώσεις, εμπειρίες, πηγές και λογική. Χωρίς ιδεολογία.

i-did-what-i-did-for-the-good-of-the-realm-czo.jpg
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Τότε να ξεκαθαρίσω τι τύπος είμαι, γιατί επιλέγω τι διαβάζω πολύ προσεκτικά και κατά πόσο έρχεται σε αντίθεση ή όχι με την κοινή λογική, πράγματα που ξέρω από πρώτο χέρι και πράγματα που πιστεύω γιατί έρχονται από πηγές που μέχρι στιγμής έχουν αποδειχθεί αξιόπιστες με βάση γεγονότα του παρελθόντος. Κοιτάζω μέσα από αυτό το πρίσμα να ενημερώνομαι από κάθε μέσο και προσπαθώ να διασταυρώνω και από το εξωτερικό κάποια πράγματα με μέσα που πάλι περνάω από αυτό το πρίσμα.

Συγκεκριμένα είμαι ο τύπος που κάθεται στο κέντρο και τον κοπανάνε τα μοσχάρια που αποφασίζουν να διχαστούν με το παραμικρό, να επιλέξουν μια ταμπελίτσα και να αποκαλούν τους εαυτούς τους "εμείς" και όλους τους άλλους "αυτοί" και να λένε για κρεμάλες και προδότες.

Είμαι αυτός που έλεγε ότι ο Σαμαράς μας έκανε την τρύπα ΝΑ και μου έλεγαν ότι είμαι πασοκοσυριζέος, γιατί τον έβριζα από το πρωί μέχρι το βράδυ για κάθε παράλογο μέτρο που πήρε για να του βγουν τα νούμερα χωρίς να πειράξει τα δικά του παιδιά...

Είμαι αυτός που έλεγε ότι ο Τσίπρας λέει παπαριές και είναι πρακτικά αδύνατο να κάνει το 90% από ότι υποσχέθηκε και με ταμπέλιασαν για νεοδημοκράτη, προδότη και ότι αν ψηφίσω ΝΔ, που θα ψηφίσω ήταν σίγουροι 100%, είμαι αιτία που υποθηκεύτηκε το μέλλον των παιδιών τους στην Μέρκελ.

Είμαι αυτός που σε κάθε από αυτές τις κυβερνήσεις δεν δίστασα να δώσω ένα μπράβο, για το 1 στα 100 καλά που έκαναν, μόνο και μόνο για να ταμπελιαστώ για μια ακόμα φορά ως φιλοκυβερνητικός συριζοπασοκονεοδημοκράτης, ενώ όλα αυτά τα χρόνια εγώ ψήφιζα Λεβέντη και μπαρμπαφώτη.

Είμαι αυτός που κάθε φορά που λέω ότι το τάδε μέσο λέει μαλακίες αυτόματα είμαι με τους άλλους, για μια ακόμα φορά...

Ε όχι λοιπόν, να κόψουν όλοι τους λαιμούς τους. Δεν είμαι με κανέναν, είμαι με αυτόν τον τόπο και δεν ακολουθώ κάποιον, κοιτάζω, διαβάζω, σκέφτομαι μόνος μου και αντιπαραθέτω γνώσεις, εμπειρίες, πηγές και λογική. Χωρίς ιδεολογία.

Διαβαζοντας ολο αυτο κατεβαινοντας παρακατω επεσα στην υπογραφη σου:

" Το ρέικουί με έκανε κομμουνισθή."

χαχαχαχ...respect
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
εκ των πραγμάτων είμαι κεντροαριστερά, λίγο σπρώξιμο θέλει :p
 
Top Bottom