What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
3.5Gb το steam
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655
Ούτε ένα bug στο πρώτο 2ωρο.

Επίσης με Geforce 1060 6GB, 16 GB RAM και i7-4790k, το παιχνίδι μου έβγαλε ως default preset "ULTRA" λολ. Τα έχω βάλει όλα στο high πάντως και τα FPS είναι ψιλοσταθερά γύρω στα 40 (προφανώς πετάγεται στα 60 στα μενού και στο Inventory).
 
Last edited:

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,153
Oι κονσόλες έχουν φάει μεγάλη ήττα και δεν μπορούν να το τρέξουν με τίποτα.
Εγώ αν και με το ζόρυ κρατιέμαι λέω να το παίξω την άνοιξη όταν θα έχω πάρει και καινούργια κάρτα και θα έχουν διορθώσει όποια bug
 

argaliad

Gelatinous Cube
Joined
Oct 17, 2016
Messages
61
Λοιπόν με vega 56 undervolted και i5 3570k τρεχει High 60-45 most of the time se 1080p αλλα στην οδηγηση ειδα τωρα που ανοιξε η πολη 35αρια. Δεν δοκιμασα πολλα settings να δω τι παιζει αλλα δεν ειναι τοσο χαλια οσο λεγαν ουτε bugs εχω βρει εκτος απο ενα. Αλλα με στεναχωρησε η αγαπημενη μου CD δεν το περίμενα απο αυτους. Δεν εχει toggle walk στο pc αρχισα να περπαταω στην εκπληκτικη πολη πραγματικα ειναι απιστευτο εχασα τον δικο μου απο τον κοσμο . Αλλα δεν μπορεις να περπατήσεις. Σου δινουν το ποιο immersive κοσμο που εχω δει σε rpg και δεν βαζουν ενα toggle walk key για το pc ενας qa tester στο pc τοσο καιρο δεν το ειδε να το αναφερει ενας ρε φιλε ποσο απλο ειναι ενα toggle key. Το σωστοτερο βεβαια για pc ειναι το roller στο ποντικι να αυξανει απο περπάτημα μεχρι Joking. Πραγματικα σταματησα να παιζω για αυτο το λόγο δεν αντεχα αλλο να κανω joking χωρις λογο μαλλον δεν θα συνεχισω αν δεν φτιαξει αυτο ή θα αναγκαστω να αγοράσω controller
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
Μέχρι πριν από μερικές ώρες, το ρεκόρ των περισσότερων concurrent players στο Steam για single-player game ήταν οι 471.955 του Fallout 4.

Το Cyberpunk 2077 έφτασε σήμερα τους 1.003.264. Αυτά!
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ας συνεχίσουμε να μιλάμε για το CyberPunk όσοι δεν το παίζουμε. Στους υπόλοιπους ευχηθήκαμε καλή χρονιά;

Όχι μόνο υπερδιπλασίασε το νούμερο του Fallout 4 όσον αφορά τους concurrent players, αλλά ξεπέρασε και το DOTA 2 και είναι μόλις 5.οοο players πίσω από το CS:GO. Αυτά στο σημερινό peak γιατί σε current players έχει διπλασιο κόσμο τώρα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
Gabe Newell: "Η πειρατεία είναι πρόβλημα ποιότητας της υπηρεσίας"

Games Industry: "Όχι! Είναι όλοι κλέφτες! DRM παντού!"

CD Projekt: "Το Cyberpunk είναι DRM-free και διέλυσε όλα τα ρεκόρ"

Games Industry:
tenor.png
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Τα νούμερα είναι εξαιρετικά υψηλά, καθώς δεν συνοπολογίζουν όλους τους χρήστες που έχουν πάρει φυσικά αντίτυπα και άρα είναι δεμένοι με το GOG. Εν τέλει ακόμη και εκείνη η κοινότητα του ΕπανεκίνησηΕποχή μάλλον είναι εκκωφαντική μειονότητα.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,416
Ούτε ένα bug στο πρώτο 2ωρο.

Επίσης με Geforce 1060 6GB, 16 GB RAM και i7-4790k, το παιχνίδι μου έβγαλε ως default preset "ULTRA" λολ. Τα έχω βάλει όλα στο high πάντως και τα FPS είναι ψιλοσταθερά γύρω στα 40 (προφανώς πετάγεται στα 60 στα μενού και στο Inventory).
Βαλτα ολα ultra 1440p να δουμμε πως παει. Και σε εμενα ετσι θα τρεχει αφου η gtx 970 ειναι σαν gtx 1060. Αρα ολα utlra 1440p 30-40 fps και οποτε ερθει η RTX 3080 η RTX 3080 TI η αν περιμενω για RTX 4000 τοτε θα το ξαναπαιξω σε ultra 1440p 60fps και με ray tracing.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
tru cinematic experience :-/. OK είναι και η ανάλυση που είναι πάνω απο 1440p.. (κάτω απο 4κ)

1080ti βγάζει 17 fps στα ultra. Με πολλές παραχωρήσεις στα settings (medium προς low) πιάνει 35 frames.
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
η αληθεια ειναι οτι ακομα και medium φαινεται ομορφο. δεν θελω να ξερω πως θα φαινεται ultra και με μεγαλυτερη αναλυση απο 1080p γιατι μετα θα βλεπω πως παιζω και θα κλαιω σε μια γωνια μονος.
 
Top Bottom