What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
το 5 προσπαθω να το τελειωσω και δεν μπορω δεν μου κανει κλικ :p
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το στορυ του 5 το βρηκα πολυ καλυτερο απ οσο το περιμενα. Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια.

Το online του 5 και το Elite ειναι τα μονα MMO που με εχουν κρατησει για τριψηψιες ωρες.

Cyberpunk συνεχιζω κανονικα να καθαριζω τον χαρτη, κι ας κανει η AI ο,τι θελει. Εχω βρει και καινουριο παιχνιδι με το αυτοκινητο να το φωναζω και μια να ερχεται σμπαραλια, μια να πεφτει πανω μου και να μου κανει ζημια και αλλες φορες να προσγειωνεται μεταξυ δρομου και μπαριερας.
 
Last edited:

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Δε ξέρω πώς βρίσκουν μικρό το παιχνίδι.. Κάνω side quests και είμαι ήδη στις 120 ώρες game time.
Κάποια έχουν απίστευτο γράψιμο & ατμόσφαιρα!
btw @kara είχες αναφέρει πώς κάπου έπαιρνες quest που είχαν παρ=κουρ και τα σχετικά ή θυμάμαι λάθος;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Σωστα θυμασαι, ηταν σε καποια NCPD quests (οχι αυτα με το ροπαλο τα πιο μεγαλα) στην αρχη, αφου καθαριζα το σημειο μου ελεγε μετα πηγαινε στο Χ να παρεις την αμοιβη σου. Το Χ ηθελε λιγο ψαξιμο να βρεις που εδειχνε το waypoint.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
καλα ναι γραψιμο ατμοσφαιρα ειναι εκπληκτικο το παιχνιδι.

αυτο με το αυτοκινητο που λες @kara δεν μου εχει τυχει ισως επειδη παιζω μονο με μηχανη :p γενικα οι πρωτες 30-40 ωρες δεν ειχα θεματα. το πρωτο θεμα το συναντησα οταν βγηκα badlands που εκει που πηγαινα χαλαρα ξαφνικα ειχα το οπτικο glitch με τα αυτοκινητα που εμφανιζονταν ξαφνικα. λιγο πιο μετα ετυχε να καθομαι σε t-pose πανω στη μηχανη και ενας npc να κολλησει στο ασανσερ. αυτα τα προβληματα συνταντησα.
και αν δεν εβλεπα οτι εχει 8 καιρικες συνθηκες το παιχνιδι θα ελεγα οτι επειδη ειναι καλιφορνια εχει μονο ηλιο με περιστασιακες βροχες εντος πολης και sandstorm εκτος. οποτε δεν θα το θεωρουσα προβλημα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
καλα ναι γραψιμο ατμοσφαιρα ειναι εκπληκτικο το παιχνιδι.

αυτο με το αυτοκινητο που λες @kara δεν μου εχει τυχει ισως επειδη παιζω μονο με μηχανη :p
Με μηχανη μονο spawn μεσα σε αλλα αμαξια μου εκανε, ποτε δεν εχει ερθει σμπαραλια μεχρι στιγμης. Sandstorm μονο scripted εχω πετυχει αλλα κυριως ειμαι μεσα στην πολη, μπορει να φταιει αυτο.
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Με μηχανη μονο spawn μεσα σε αλλα αμαξια μου εκανε, ποτε δεν εχει ερθει σπαραλια μεχρι στιγμης. Sandstorm μονο scripted εχω πετυχει αλλα κυριως ειμαι μεσα στην πολη, μπορει να φταιει αυτο.
sandstorm μου ετυχε μια φορα εκτος script. αλλα τυχαινει και εντος πολεως. γενικα ειναι τερμα broken οι καιρικες συνθηκες.
 

nihilus

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 2, 2012
Messages
316
Γιατι μιλανε καν για QA Engineers? Πανε καλα? Τα προβληματα του παιχνιδιου δεν ειναι τυπου, αν σηκωσεις αυτο το σπαθι 4 φορες απο το εδαφος και κανεις 3 τουμπες, περνας απο ενα If που σου δινει 6000% παρα πανω damage.

Ολο το blame παει στους μανατζαραιους. Αυτοι παιρνουν τις τελικες αποφασεις για το delivery, δεν πιστευω οτι υπαρχει εστω ενας engineer που τους ειπε "Ολα ειναι κομπλε παιδια το δινουμε". Κλασσικη ιστορια πραγματικα, οσοι δουλευουμε στον IT τομεα το αντιμετωπιζουμε σχεδον καθημερινα, ασχετοι και τεχνολογικα αστοιχειωτοι sales και λοιπες παπατζες managers κανουν call τα shots. Οταν ακουν το developer προλεταριατο τα πραγματα συνηθως πανε καλα (οκ με μερικα delays, παντα δικαιολογημενα αποτι φαινεται), οταν απλα θελουν το γρηγορο κασερι παραδιδουν απλα σκατενια/σπασμενα MVPs (minimum viable products) στο χαζο κοινο με την ελπιδα να παραμεινει χαζο.

Και εξτρα βουρδουλιες για την ψυχικη οδυνη που προκαλουν στους devs, να βλεπουν το end product με μισοτελειωμενο κωδικα και κομμενο περιεχομενο.

Btw ξαναμπηκα glitchαροντας στο konpeki plaza και βρηκα ενα T-Posing ιγκουανα.

ΕΔΙΤ: Το ξαναδιαβαζω με την φωνη του Τζονυ, στο διαολο με τα corpo αρουρια πια
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Να βάζουμε και τα θετικά


Μια απορία που μου γεννήθηκε, στα gigs με τους Cyberpsychos έχει καμία επίπτωση αν θα έχουμε lethal ή non-lethal προσέγγιση;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Μια απορία που μου γεννήθηκε, στα gigs με τους Cyberpsychos έχει καμία επίπτωση αν θα έχουμε lethal ή non-lethal προσέγγιση;
θα τσατισεις την ρετζινα. οταν φτασεις σε αυτο το σημειο το ξανασυζηταμε μιας και δεν μπορω να πω κατι ακομα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Βασικά από το πρώτο gig (άσχετο με τους Cyberpsychos) εκείνη μου την είπε. Μέχρι στιγμής είμαι mixed πάντως άλλους τους σκοτώνω άλλους τους αφήνω ζωντανούς.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Στα μεγάλα παιχνίδια που κυκλοφορούν σε όλες τις πλατφόρμες το συνηθισμένο είναι να γίνεται ταυτόχρονη ανάπτυξη.
Επειδή είναι συνηθισμένο, δεν σημαίνει ότι έγινε και σε αυτή την περίπτωση.
Μάλιστα η τελείως broken κατάσταση στο launch για τα last gen(και που εξακολουθεί να υφίσταται ακόμα) , είναι μια ισχυρή ένδειξη ότι δούλεψαν για αυτά την τελευταία στιγμή και όχι καθ'ολη την διάρκεια ανάπτυξης του τίτλου, για αυτο έτρεχαν να μαζέψουν τα ασυμμάζευτα (delay ενός μήνα μόνο για τις last gen).
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Είναι και στο artbook της Collector's αυτές οι εικόνες.

Δεν είναι και ριζική η διαφορά πάντως. Περισσότερο ενδιαφέρον έχει η σύγκριση με τον Silverhand του PnP Corebook, ο οποίος μοιάζει με τον David Bowie εποχής Ziggy Stardust.

index.php



Και γενικά το "Chrome Rock" που υποτίθεται πως παίζανε οι Samurai στην αρχική τους υλοποίηση, δεν ξέρω κατά πόσο θα είχε ιδιαίτερη σχέση με το hardcore punk των Refused στην υλοποίησή τους στο γκεημ. Αλλά προσαρμόζεσαι στους καιρούς, υποθέτω.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Ψιλοκλάην το patch, αλλά υποθέτω είμαστε ακόμα στη φάση της διόρθωσης των bugs πριν περάσουν στα πιο ουσιαστικά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Το Cyberpunk 2007 είχε το μεγαλύτερο digital launch όλων των εποχών σύμφωνα με την Superdata (εταιρία της Nielsen):


Cyberpunk 2077 had the biggest game launch of all time based on digital revenue and digital units sold (10.2M)*. A successful marketing campaign and the reputation of The Witcher 3: Wild Hunt provided the hype necessary for the CD Projekt Red title to break records despite issues including performance problems on consoles, widespread glitches and the indefinite removal of the game from the PlayStation Store. An extremely high share of digital sales (80%) were on PC, likely due to the delisting on PlayStation and overall state of the console versions. Regardless of the short-term financial success, the critical backlash means the developer will now have to invest significant resources fixing the game in order to rehabilitate its image before the launch of its next title.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Εμένα πάντως στο galaxy ακόμα δεν μου το βγάζει διαθέσιμο για download.

EDIT: Άκυρο, το patch άρχισε να κατεβαίνει κυριολεκτικά το δευτερόλεπτο που πόσταρα :gap: ...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Τα τελευταία χρόνια πάντως όλο και περισσότερα παιχνίδια βγαίνουν με το στανιό λόγο management και τρώνε τα μούτρα τους.
Τελικά για να γίνεις μανατζερέος μάλλον είναι υποχρεωτικό να έχεις πιστοποιητικό ηλιθιότητας.
 
Top Bottom