What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ειδικά στο πρώτο Mouse/keyboard, τα επόμενα ήταν πιο κονσολάδικα όμως.
Ε! αναγκας και οι Θεοι πιθονται. Ωραια παιχνιδια ομως. Και μονο 13 ευρουλακια και τα 3 με τα σχετικα τους. Που μου το κακολογειτε το στημι
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
1, ποντίκι.
2. Χειριστήριο
3. Ότι προτιμάς βασικά.

Guys πέρα από Borderlands έκανα install και εκείνο το Jurassic World που λέγαμε ότι το μπέρδεψα με mobile game, τεσπά λεπτομέρειες, απλά να πω ότι είναι πανέμορφο και πανάλαφρο, δε ξέρω ακόμα παραπάνω το tutorial έπαιξα λίγο.
Και κατεβαίνει και το Troy Total War, να δω first-hand τη φάση.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Τερματισα το yakuza like a dragon. Μολις 1 μερα πριν βγουν τα yakuza 3 4 και 5. Δεν μου αρεσε γιατι ειναι turn based. Το επαιξα μονο και μονο επειδη ειναι yakuza και τα 0 1 και 2 ειναι παιχνιδαρες αλλα τελικα δεν μου αρεσε. Ευτυχως αυριο ξεκιναω yakuza 3 οποτε θα τους δειρω ολους αγριως κανονικα χωρις turn based βλακειες.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ολα τα witcher παιζονται ανετα με mouse keyboard. ευχαριστω γεια σας.

σρε καλα τα yakuza αλλα η αληθεια ειναι οτι το like a dragon για καποιο λογο μου κανει ακομα πιο κλικ λογο του turn based :p
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Για προχο παικτες

Ομολογώ ότι ποτέ δεν είχα, ούτε και θέλω, καμία κονσόλα. Έτσι τα χειριστήρια δεν με βολεύουν σε οτιδήποτε άλλο, εκτός από ποδοσφαιράκια (τα οποία δεν με βολεύουν με πληκτρολόγιο). Αλλά πλέον τα τελευταία >7 χρόνια δεν παίζω FIFA - PRO.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Πάντως, η αλήθεια είναι πως από τότε που αποφάσισα να βάλω στο μενού κάποια platformers, metroidvania, και roguelites το χειριστήριο έγινε αναπόσπαστο αξεσουάρ του mancave. Επίσης βολεύει και σε αρκετά side-scrollers ή απλά puzzle games.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Πράγματι σε side-scrollers θα ήταν ό,τι πρέπει. Θυμάμαι το Oddworld: Abe's Odyssey το είχα παίξει με χειριστήριο (κατά το '02-'03).
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ομολογώ ότι ποτέ δεν είχα, ούτε και θέλω, καμία κονσόλα. Έτσι τα χειριστήρια δεν με βολεύουν σε οτιδήποτε άλλο, εκτός από ποδοσφαιράκια (τα οποία δεν με βολεύουν με πληκτρολόγιο). Αλλά πλέον τα τελευταία >7 χρόνια δεν παίζω FIFA - PRO.
Πλακα κανω με το "προχο"
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Εχω ενα αρχαιο Logitech rumblepad 2. Για το Tomb Raider, δεν με βολευε το ποντικι και το πληκτρολογιο με αυτο το παιχνιδι
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Εχω ενα αρχαιο Logitech rumblepad 2. Για το Tomb Raider, δεν με βολευε το ποντικι και το πληκτρολογιο με αυτο το παιχνιδι
Μια που το είπες, έψαξα και το δικό μου. Μόλις φύσηξα τη σκόνη απ' το κουτί ενός JS Speedlink Strike Gamepad - USB! Πολλά χρόνια έχει να βγει από εκεί... Σίγουρα πάνω από 7!
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Εχω ενα αρχαιο Logitech rumblepad 2. Για το Tomb Raider, δεν με βολευε το ποντικι και το πληκτρολογιο με αυτο το παιχνιδι
Γενικά τα 3rd person της εποχής των πρώτων Tomb, παίζονταν καλύτερα με χειριστήριο.
Μια που το είπες, έψαξα και το δικό μου. Μόλις φύσηξα τη σκόνη απ' το κουτί ενός JS Speedlink Strike Gamepad - USB! Πολλά χρόνια έχει να βγει από εκεί... Σίγουρα πάνω από 7!
*Διαβάζεις και περιμένεις να σου πει τπτ 15-20 χρόνια...

@Stamatimenos
Ναι ρε Μπρο, συνέχισε έτσι. Κάνε με να βάλω ξανά το Morrowind στο backlog μου.
Κατέστρεψε με.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
@bald_killer_clone βάλτο! Εγώ για πολλά χρόνια δεν έβγαζα το main story γιατί το θεωρούσα βαρετό και μπερδεμένο (το να γίνεις Hortator συγκεκριμένα) αλλά τελικά δεν είναι κάτι. Και τα δύσκολα fights γίνονται μονόhitα αν stackarεις potions.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
@bald_killer_clone βάλτο! Εγώ για πολλά χρόνια δεν έβγαζα το main story γιατί το θεωρούσα βαρετό και μπερδεμένο (το να γίνεις Hortator συγκεκριμένα) αλλά τελικά δεν είναι κάτι. Και τα δύσκολα fights γίνονται μονόhitα αν stackarεις potions.
Το Morrowind το παιζεις "καθαρο"? Προσπαθησα να το ξεκινησω τη προηγουμενη χρονια και με πονεσαν τα ματια μου. Προσπαθησα να το μονταρω αλλα εκανα μια τρυπα στο νερο. Κατα τα αλλα και εγω ψηνομαι για ενα νεο playthrough
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ρε @Stamatimenos με εβαλες σε απορια τωρα? θεωρεις οτι δεν παιζονται τα witcher ανετα σε mouse keyboard η δεν γουσταρεις το turn based του like a dragon? βαζεις που το βαζεις το disagree διευκρινισε να ξερω σε ποιο κομματι ρε λαμογιο :trollface:

το backlog ειναι τεραστιο για να ξαναπαιξω το morrowind. παιχνιδαρα αλλα μη παρακαλατε μονο για κανα remake απο την beth γιατι το βλεπω να γινεται skyrim.
 
Top Bottom