What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,648
Θα μπορούμε από το Σάββατο (και μόνον για το ΣΚ) να κάνουμε βόλτες εκτός δήμου με το αυτοκίνητο.


Στον έβδομο ουρανό όλοι, αδέρφια.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,980
Θα μπορούμε από το Σάββατο (και μόνον για το ΣΚ) να κάνουμε βόλτες εκτός δήμου με το αυτοκίνητο.


Στον έβδομο ουρανό όλοι, αδέρφια.

Πρωταπριλιά;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,257
Τα καφενεία γιατί δεν τα ανοίγει; Πού θα πάει αυτή η δουλειά;
Και στην τελική αφού ο καθένας πιάνει από ένα τραπέζι μόνος του, το οποίο σε συνδυασμό με το τσίπουρο ΔΕΝ συνεπάγεται διασπορά του ιού στην κοινότητα
Κλαψ λυγμ
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,656
Κρατηθειτε μέχρι το Μάιο και βλέπουμε. Αν και θα πέσει σκληρό λωκτάουν μέχρι και την εβδομάδα του Πάσχα (για τους πλεμπαιους, η Θεοντορα θα πάει Κρήτη κανονικα).
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,648
Προσωπικά κάνω δεήσεις σε όλους τους μεγάλους παλαιούς να ανοίξει η εστίαση πριν τις 22 Απριλίου. Αν κάνω και 2η χρονιά σερί γενέθλια κλεισμένος σπίτι θα φουντάρω στον ακάλυπτο από τη μιζέρια.

Ας πίνω τσίπουρα στα γενέθλια κι ας πάει η Μπακογιάννη όπου θέλει.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543

εδω βεβαια: "ελα μωρε και τι εγινε", "σιγα το δειγμα τωρα", "καντε το κει χαμω να τελειωνουμε" κλπ.
αντιμετωπιζονται απαξιωτικα και σχεδον σκωπτικα οσοι εχουν δευτερες σκεψεις για το εμβολιο.
για να δουμε που θα παει το πραγμα. οχι, γιατροι δεν ειμαστε, αλλά οι γερμανοι της επιτροπης εμβολιασμου ειναι.
και πληζ μην ακουσω για συριζα κλπ παλι. το θεμα ειναι σοβαρο. ειναι να εμβολιαστει ο πατερας μου σε 10 μερες και δεν ξερω τι να τον συμβουλεψω να κανει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
έρχεται σε επαφή με κόσμο; προσέχει γενικότερα; Αν ναι, πες του να περιμένει.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,676
Με το ζόρι να κάνουμε της astrazaneca. Λένε οτι είναι το υπέρτατο εμβόλιο και έχουν πνίξει κάθε αντίθετη γνώμη με την βοήθεια των δημοσιογράφων αλλά και δημοσίων οργανισμών. Ακόμη δεν κρυωσε η νεκρή γυναίκα και βγάλανε το πόρισμα που τους βόλευε. Το εμβόλιο είναι άγιο, δεν πέθανε κανένας απο αυτό.
Δεν είμαι αντίθετος με τον εμβολιασμό, θα το κάνω όταν έρθει η σειρά μου, αλλά αυτό της astra θα το απέφευγα όπως ο διάολος το λιβάνι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
η αληθεια ειναι οτι επικοινωνησα μετα απο πολυ κοπο με το νοσοκομειο εκει και μου ειπαν οτι εχει 3 βδομαδες αναμεσα στις 2 δοσεις κι οτι προφανως αυτο σημαινει οτι θα κανει το pfizer. αλλά να πω την αληθεια μου, δεν τους εμπιστευομαι.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Άμα πάει να το κάνει, είναι υποχρεωμένοι να του πουν ποιο εμβόλιο θα του κάνουν. Αν είναι της Astra και δεν θέλει να το κάνει τελικά, μπορεί απλά να φύγει, δεν μπορούν να του το κάνουν με το ζόρι. Απλά θα χάσει τη σειρά του και θα χρειαστεί να περιμένει μήνα+ για επόμενο ραντεβού.

Και ναι, ξέρω ότι το "απλά" είναι μεγάλη κουβέντα, από το να σηκωθεί να πάει ένας ηλικιωμένος μέχρι το κέντρο εμβολιασμού, μέχρι να αποφασίσει να φύγει, ενώ όλοι τον κοιτάνε στραβά. Απλά το αναφέρω ως δυνατότητα.

Εμένα ο πατέρας μου δηλώθηκε πρώτος-πρώτος, την Τρίτη κάνει το εμβόλιο, και έχει δηλώσει πως δεν τον νοιάζει ποιο θα είναι. Σε επιφυλάξεις που εξέφρασε η μάνα και η αδερφή μου για το Astra, τους είπε πως όλοι από κάτι πεθαίνουν, αλλά άλλο μαντρωμένος μέσα δεν μένει. Οπότε τουλάχιστον δεν χρειάζεται να εκφράσω άποψη...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,479
όλοι από κάτι πεθαίνουν,
Σοφος ανθρωπος.

Για το balance, σας εχω ξαναπει οτι ο πατερας μου δεν επαθε τιποτα απο το εμβολιο και εχει περισσοτερα θεματα απο αυτον απο ανακαλυψε τον πονο οταν εβαλε τον αντιχειρα του αναμεσα στο σφυρι και το καρφι.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Πάντως ισχύει αυτό με τη χρονική διαφορά ανάμεσα στις δόσεις (τουλάχιστον από ότι ξέρουμε μέχρι τωρα). Χθες που κλεισαμε για τον πατέρα μου βρήκαμε ραντεβού όπου 1η και 2η δόση έχουν διαφορά 3 εβδομάδες κατι που ισχύει για το εμβόλιο της Pfizer. Η μάνα μου έκανε πριν από κάνα μήνα την 1η δόση με το Astra Zeneca και η 2η δόση είναι αρχές Μαΐου. Να δούμε τι θα γίνει μέχρι τότε.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
η δημοσιογραφια ειναι λειτουργημα, ετσι δε λενε?
ενας λειτουργός εν δρασει:

 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,676
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
Καθόλου τρομολαγνικό άρθρο.

In other news... τελικά λέει δεν ανοίγουν τα καταστήματα λιανικής σε Θεσσαλονίκη, Αχαΐα, Κοζάνη... γιατί; Έλα ντε... σε Αττική που γίνεται χαμός δεν τρέχει τίποτα πάντως και ανοίγουν.

Εν το μεταξύ το είπαν και τελευταία στιγμή, τα μαγαζιά εδώ έχουν ετοιμάσει βιτρίνες, έχουν πληρώσει λεφτά που δεν έχουν και τελικά το αλλάζουν...
 
Top Bottom