What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Μπήκε ο κωλόγερας, τσακώθηκε για τον λογαριασμό του τηλεφώνου (που δεν είναι καν χρέωση του καταστήματος δηλαδή...) και πήγε μέχρι το σπίτι του και έφερε ένα πιστόλι και σκότωσε τον άλλον... ναι οκ ξέρω εγώ...

Για τον συγκεκριμένο ηλικιωμένο ισχύει αυτό που είχε πει ο Χίου, κλείστε τους γέρους στα σπίτια τους.
Ακραίο περιστατικό πάντως κρίμα για τον άμοιρο πατέρα και την δύστυχη οικογένεια πλέον. Δεν κάνεις τέτοια, όσο άσχημα κι αν σε έχει βαρέσει η πανδημία.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Σαφώς δεν κάνεις τέτοια, ο γέρος σίγουρα ήταν τρελός. Το ερώτημα είναι που βρήκε το όπλο; Θέμα πρόληψης είναι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ανετα μπαινει στο facepalm αλλα η ειδηση βγαζει σοβαρα προβληματα στην επιφανεια.
Του αποσύνδεσε τον αναπνευστήρα γιατι τον... ενοχλουσε ο θόρυβος!

 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ανετα μπαινει στο facepalm αλλα η ειδηση βγαζει σοβαρα προβληματα στην επιφανεια.
Του αποσύνδεσε τον αναπνευστήρα γιατι τον... ενοχλουσε ο θόρυβος!


Αχ και τι δεν θα 'δινα να 'ταν στη θέση του 76χρονου ο Darth Vader!...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Όταν ο Φίλιππος γεννιόταν, τα σύνορα της Ελλάδας ήταν 200 χιλιόμετρα από την Άγκυρα.
Όταν ενηλικιωνόταν, τα 12νησα ήταν ακόμα Ιταλοκρατούμενα.
Όταν παντρευόταν με την Ελισάβετ, μαινόταν στην Ελλάδα ο Εμφύλιος.

Έφυγε πάνω στην ακμή του ρε γμτ.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δύο ερωτήσεις.

Γιατί δεν τον αποκαλούν βασιλιά ως σύζυγο της βασίλισας;

Και δεύτερον πρόσφατα εμβολιάστηκε λέει. Μήπως έκανε της Astra Zeneca?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Αυτή την απορία είχα και εγώ, αν ο Βασιλιάς παντρευτεί κάποια, γίνεται Βασίλισσα παρά το Βασιλιά, το αντίστροφο δεν παίζει;
 

asparagus_12

Gelatinous Cube
Joined
Nov 26, 2019
Messages
179
Δεν ξέρω γιατί δεν τον αποκαλούν Βασιλιά, εικάζω για να μην αποκτήσει δικαίωμα στη διαδοχή, αφού ουσιαστικά είναι σώγαμπρος.

Πάντως μία Νορβηγίδα συνάδελφος που η μάνα ως δημοσιογράφος καλύπτει το βασιλικό ρεπορτάζ εκει, μού έλεγε ότι ο άντρας της βασίλισας Μαργαρίτας ήταν τόσο θυμωμένος που δεν ονομάστηκε βασιλιάς, που αρνήθηκε ο τάφος του να είναι δίπλα σε αυτόν της βασίλισσας.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Γιατί δεν τον αποκαλούν βασιλιά ως σύζυγο της βασίλισας;

Γιατί δεν είναι ήταν ερπετοειδές σαν τη συγκεκριμένη βασίλισσα. :Ρ
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ή ζούσε με δανεικό χρόνο είτε θα πρέπει να περιμένουμε την νέα έκδοση του κόβιντ

Σε κάθε περίπτωση αντίο πραγματικέ πρίγκηπα των Ελλήνων
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
IMG-24645e6ef055e2ae4fda632441b10f93-V.jpg
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Μπήκε ο κωλόγερας, τσακώθηκε για τον λογαριασμό του τηλεφώνου (που δεν είναι καν χρέωση του καταστήματος δηλαδή...) και πήγε μέχρι το σπίτι του και έφερε ένα πιστόλι και σκότωσε τον άλλον... ναι οκ ξέρω εγώ...

Κακο καρμα ο Γερμανος. Παλαιοτερα ειχε σκοτωθει υπαλληλος στο καταστημα του Βυρωνα απο αδεσποτη σφαιρα οταν αποφασισε ενας μπατσος εκτος υπηρεσιας να το παιξει Σεριφης του διαστηματος με κατι ενοπλους ληστες.

Δεν ξερω αν ο γερος ηταν τρελος αλλα βλεπω οτι ξυνουμε πατο σαν κοινωνια.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Γιατί δεν τον αποκαλούν βασιλιά ως σύζυγο της βασίλισας;
Παρόμοια απορία...
Γιατί τον έλεγαν ακόμα πρίγκηπα αφού αυτός ο τίτλος είναι
- για μέχρι τα δεύτερα άντα
-αν έχεις σνιφάρει κόκα από κοιλιά ιερόδουλης σε πάρτι της Πάρις Χίλτον

Το ράμολι δεν πληρούσε τίποτα πλέον.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Τη φωτογραφία την πήρα από ένα άρθρο με τον πιτσιρικά (17) στην φώτο ο οποίος παίζοντας επαγγελματικά, έχει βγάλει περισσότερα από όλους εμάς εδώ μέσα αθροιστικά.
Το λοιπόν, δεν είναι για το πόσα βγάζει (σε καλή μεριά του ευχόμαστε) αλλά το...πως παίζει. Γυρισμένο πληκτρολόγιο και απόσταση χεριών σχεδόν στο μέτρο. Φαντάζομαι επίσης πως το ποντίκι το χειρίζεται μετακινώντας ολόκληρο τον πήχη.
Εγώ πάλι έχω τα χέρια μου στο ύψος των ώμων και το ποντίκι μόνο με τον καρπό. Χαλαρουήτα.

b41d27054cb599fa96be9cc83a2e3de9
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
δεν νομιζω οτι εχει βγαλει περισσοτερα απο εμενα γιατι εγω εχω φαει περισσοτερα απο αυτον.
Εσύ όμως έχεις 2.5 φορές τα χρόνια του. Τι να προλάβει να φάει κανείς στα 16-17; Το Μαράκι και άντε καμιά εξωσχολικια;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εσύ όμως έχεις 2.5 φορές τα χρόνια του. Τι να προλάβει να φάει κανείς στα 16-17; Το Μαράκι και άντε καμιά εξωσχολικια;
Και ερχομαστε στο φιλοσοφικο ερωτημα, τι να τα κανεις τα πολλα λεφτα εαν δεν ξερεις πως να τα χρησιμοποιησεις για να ζησεις;
Δεν εννοω ακριβο αυτοκινητο, ξεφρενα παρτι και νεοπλουτιστικα καραγκιοζιλικια.

Διαβαζα για τους πλουσιους στο Ντουμπαι που επεσαν στην παγιδα "δεν ξερει τι να κανει τα λεφτα του". Εχουν βαρεθει τοσο πολυ που επεσαν σε ακροτητες και σιχαμερες καταστασεις επειδη τιποτα δεν τους διασκεδαζει. Η απολυτη παρακμη.
Το ερωτημα δεν ειναι τι θα κανεις με τα λεφτα αλλα με την ζωη σου.
Ποσο να δειχτεις πχια; τι να το κανεις το χρυσο χαμερ με τα διαμαντενια μπουλονια; Παλι στο φαναρι θα περιμενεις.
Ποσες φορες να σε συγκινησει ενα δωματιο γεματο κοπελες που θελουν χοντρους τραπεζικους λογαριασμους; αυτα ξεθωριαζουν γρηγορα και καταληγεις με ενα παρκινγκ γεματο χλιδατα αυτοκινητα αλλα δεν εχεις να πας πουθενα και καθεσαι σε ενα δωματιο γεματο γυμνους νανους με βεντουζομενα πλαστικα πει στο κουτελο τους να παριστανουν τους μονοκερους και κουτσα λιονταρια που κυνηγανε γριες με Π ή γερους με Π που τους εδωσες βιαγκρα και κυνηγανε τις γριες με τα Π ή λαι τα δυο ταυτοχρονα.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Και ερχομαστε στο φιλοσοφικο ερωτημα, τι να τα κανεις τα πολλα λεφτα εαν δεν ξερεις πως να τα χρησιμοποιησεις για να ζησεις;
Δεν εννοω ακριβο αυτοκινητο, ξεφρενα παρτι και νεοπλουτιστικα καραγκιοζιλικια.

Διαβαζα για τους πλουσιους στο Ντουμπαι που επεσαν στην παγιδα "δεν ξερει τι να κανει τα λεφτα του". Εχουν βαρεθει τοσο πολυ που επεσαν σε ακροτητες και σιχαμερες καταστασεις επειδη τιποτα δεν τους διασκεδαζει. Η απολυτη παρακμη.
Το ερωτημα δεν ειναι τι θα κανεις με τα λεφτα αλλα με την ζωη σου.
Ποσο να δειχτεις πχια; τι να το κανεις το χρυσο χαμερ με τα διαμαντενια μπουλονια; Παλι στο φαναρι θα περιμενεις.
Ποσες φορες να σε συγκινησει ενα δωματιο γεματο κοπελες που θελουν χοντρους τραπεζικους λογαριασμους; αυτα ξεθωριαζουν γρηγορα και καταληγεις με ενα παρκινγκ γεματο χλιδατα αυτοκινητα αλλα δεν εχεις να πας πουθενα και καθεσαι σε ενα δωματιο γεματο γυμνους νανους με βεντουζομενα πλαστικα πει στο κουτελο τους να παριστανουν τους μονοκερους και κουτσα λιονταρια που κυνηγανε γριες με Π ή γερους με Π που τους εδωσες βιαγκρα και κυνηγανε τις γριες με τα Π ή λαι τα δυο ταυτοχρονα.


Στο φιλοσοφικό αυτό ερώτημα του, πόσος πλούτος είναι αρκετός, πιστεύω πως υπάρχουν δύο απαντήσεις.
Μπορεί να είναι υποκειμενικό αλλά και αντικειμενικό.
Υποκειμενικό διότι ο άλλος πίνει μπύρες με την παρέα του και αισθάνεται πως περνάει καλά και άλλος γουστάρει αυτοκίνητα, κάνει μετατροπές και πηγαίνει στο Hockenheim και στην Nürburgring και βγάζει τα γούστα του. Μπορεί μάλιστα να στήσει και μπάρμπεκιου με την παρέα αν θέλει κ.ο.κ.
Αντικειμενικό μπορεί να είναι επίσης, όμως μετά μπαίνουμε στο τρυπάκι (κυρίως πολιτικό) του ποιος ορίζει την ευτυχία και με ποια μέσα.

Ζωές σαν αυτές που προανεφερες όπως και εκείνη του Bilzerian, είναι απλά για τα σκουπίδια.

Και για να σε πειράξω λίγο...
Λες πως έχεις φάει περισσότερα από τον πιτσιρικά πιο πάνω και πως η χλιδατη ζωή μάλλον δεν θα σε γέμιζε.
Μισό εκατομμύριο ευρώ ρε που τα έχεις φάει?!!
:giankos::giankos:


I'm a 17-year-old Fortnite gamer who's won over $646,000 in two years since going pro. I average about 10 hours of gaming daily.
 
Top Bottom