What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GOG (Good Old Games)

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Ψάχνοντας λίγο για το συγκεκριμένο, κατάλαβα γιατί πέρασε στο ντούκου από την πλειοψηφία παικτών... Πρώτον, ίδια χρονιά με BG2, δεύτερον, βγήκε αποσπασματικά σε επεισόδια που έπρεπε να κατεβάσεις (πιθανόν κάνα δυο χρόνια αργότερα να υπήρξε και καμία cd κυκλοφορία που είχε όλα τα chapters).

Btw ομάδα φαίνεται να έχει, από τις εικόνες που είδα στο gog (κάτω αριστερά, roster και 4 θέσεις).
Κι ένα review
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Στο game description λέει ξεκάθαρα add members to your party or drop them. 'Αρα party υπάρχει, αν θες.

Εγώ πάντως στην τελική μάχη ήμουν σίγουρα solo. Δική μου επιλογή ή story forced, δεν θυμάμαι. Θυμάμαι ότι είχα έναν uber χαρακτήρα που ήταν λίγο από όλα fighter/mage/thief κι έσφαζε τα πάντα με stealth με fireballs που τα έριχνε σαν στραγάλια, αλλά η τελική μάχη ήταν απογοητευτική. Υπερβολικά δύσκολη σε κανονικό play, αλλά και υπερβολικά εύκολη με cheesy tactics.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Το GOG με δίνει το Pillars of Eternity 2: Obsidian Edition με 18€, ενώ βλέπω έχει 60. Δεν είμαι για παιχνίδια με ομάδα άνω των 4.
Για το Divinity: Original Sin 2 δεν μου δίνουν καμιά έκπτωση...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
δεν το έχω παίξει, αλλά λένε ότι είναι σαν το πρώτο, γιατί δεν έγινε σουξέ σαν το πρώτο δεν κατάλαβα, αλλά αν είναι σαν το πρώτο σε επίπεδο δεν βλέπω πρόβλημα.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Δεν έχω παίξει ούτε το 1. Εννοούσα ότι με μπερδεύει το management άνω των τεσσάρων χαρακτήρων, γι' αυτό και δεν θέλω ούτε το 2. Για μέχρι 4 χαρακτήρες είμαι, π.χ. Divinity: Original Sin, Anachronox, Arcanum.
Αν οι κωδικοί που σε στέλνουν σε email δεν είναι προσωπικοί και μπορεί να χρησιμοποιηθεί από κάποιον που δεν του έχουν στείλει το ίδιο email, ευχαρίστως να του το δώσω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Έχει και εκπτώσεις γενικά, αν και στην αρχή δεν σκόπευα να αγοράσω τίποτα μου ήρθε μια υπερπροσφορά στο mail για το Hellblade και είπα πιο κάτω δεν πάει, και το πήρα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
χμ... ευκαιρία να πιάσω επιτέλους το 2;
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Τα είχα βγάλει και τα δύο όταν τα έδινε το PCM.
Έτσι κι αλλιώς ήθελα κάποια στιγμή να πάρω, σε κάποια έκπτωση, και το 3. Οπότε ευκαιρία να τα έχω και ψηφιακά και τα κάνω μια επανάληψη όταν το πάρω.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420

Μπήκανε ( ή θα μπούνε σύντομα ) κάποιοι Star Trek τίτλοι. Όποιος ενδιαφέρεται...
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Away Team και Bridge Commander με έψησαν full. Ειδικά το Away Team είναι αρτιστικά ακριβώς στα γούστα μου.
Nταξ, και τα σουτεράκια Elite Force δεν είναι άσχημα για μια δόση immersion.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Τα δύο Armada τα συστήνω κι εγώ για όποιον θεωρεί τα Conquest: Frontier Wars και Haegemonia: Legions of Iron, ως τα καλύτερα παιχνίδια στρατηγικής που έχει (έχω) παίξει. Τα θεωρώ καλύτερα από Starcraft και Age of Empires και Warcraft. Να' ναι καλά το PCM που μου τα είχε γνωρίσει-δώσει!
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Starfleet Command III & Bridge Commander, είναι γ@μ@τ@. Τα Elite Force, δεν είνα και άσχημα (Μου τη σπάνε που είναι στο Timeline του Voyager). Τα Armada (ειδικά το πρώτο), εξαιρετικά. Hidden Evil και Away Team, δεν ξέρω έτσι και έτσι!!

Wishlist σε όλα και αγορά στο πρώτο sale!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Starfleet Command III & Bridge Commander, είναι γ@μ@τ@. Τα Elite Force, δεν είνα και άσχημα (Μου τη σπάνε που είναι στο Timeline του Voyager). Τα Armada (ειδικά το πρώτο), εξαιρετικά. Hidden Evil και Away Team, δεν ξέρω έτσι και έτσι!!

Wishlist σε όλα και αγορά στο πρώτο sale!!!
τι εννοείς; είναι άλλο timeline το Voyanger?
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
τι εννοείς; είναι άλλο timeline το Voyanger?

Σε άλλο τεταρτημόριο του Γαλαξία, σαν το Lost in Space ένα πράμα!! Αλλά δεν μου άρεσε και ιδιαίτερα!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Σε άλλο τεταρτημόριο του Γαλαξία, σαν το Lost in Space ένα πράμα!! Αλλά δεν μου άρεσε και ιδιαίτερα!!
α οκ γιατί όταν λέμε timelines έχω καταλάβει ότι λέμε τα παλιά και τις νέες ταινίες, κέλβιν timeline ή κάτι τέτοιο κτλ, ότι είναι παράλληλο σύμπαν.
 
Top Bottom