What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,458
ps.jpg
:whistle:

Η παρασκευη του καφε ειναι καθαρο προσωπικο γουστο οπως το γουστο που βγαζουν μερικοι για τις χοντρες. Καποιοι στραβωνουν αλλα δεν τους πεφτει λογος, αφου το αδυνατο παλικαρακι, των 68 κιλων, την βρισκει με την μπετονιερα. Οπως λεει και το ασμα του Πιλαλι, την μπετονιερα μη κατηγορας, αυτη σου δινει για να φας.
Η δικια μου αποψη στον φραπε ειναι 1 και μιση καφε, δυο ζαχαρες και δυο σταγονες γαλα για να σπασει το πενθιμο χρωμα.
τα εσπρεσακια τα ανακατευω με μακροστενα αντικειμενα πχ καλαμακι, κουταλακι απο την αναποδη κτλ το λεω για να μην παει ο νους σας στο πονηρο. το κουταλακι ρημαζει την χημεια και τον αφρο.
Αυτο που σας εκανε ολους να κοπειτε στις εξετασεις παρασκευης φραπε ειναι οτι δεν αναφερατε την ποσοτητα νερου για το χτυπημα το οποιο ουτε αυτο το αναφερατε.
Ποσοτητα νερου 1 σφηνοποτηρο και χτυπημα με παγακι μεσα.
Χασαμε και τον τρελοφραπε για να σας τριξει τα δοντια δηθεναδες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
ps.jpg
:whistle:

Η παρασκευη του καφε ειναι καθαρο προσωπικο γουστο οπως το γουστο που βγαζουν μερικοι για τις χοντρες. Καποιοι στραβωνουν αλλα δεν τους πεφτει λογος, αφου το αδυνατο παλικαρακι, των 68 κιλων, την βρισκει με την μπετονιερα. Οπως λεει και το ασμα του Πιλαλι, την μπετονιερα μη κατηγορας, αυτη σου δινει για να φας.
Η δικια μου αποψη στον φραπε ειναι 1 και μιση καφε, δυο ζαχαρες και δυο σταγονες γαλα για να σπασει το πενθιμο χρωμα.
τα εσπρεσακια τα ανακατευω με μακροστενα αντικειμενα πχ καλαμακι, κουταλακι απο την αναποδη κτλ το λεω για να μην παει ο νους σας στο πονηρο. το κουταλακι ρημαζει την χημεια και τον αφρο.
Αυτο που σας εκανε ολους να κοπειτε στις εξετασεις παρασκευης φραπε ειναι οτι δεν αναφερατε την ποσοτητα νερου για το χτυπημα το οποιο ουτε αυτο το αναφερατε.
Ποσοτητα νερου 1 σφηνοποτηρο και χτυπημα με παγακι μεσα.
Χασαμε και τον τρελοφραπε για να σας τριξει τα δοντια δηθεναδες.
2 κουταλιές της σούπας ζεστό νερό για το χτύπημα, αλλιώς με χτυπάει εμένα ο φραπές μετά. Μου το έλεγε η γιατρός γιατί πάθαινα κρίσεις στο άκυρο και έλεγα μέσα μου "τι σκατά σε σαμάνο ήρθα;" και όμως, έτσι λιώνει καλά και σωστά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,458
Στα τέλη Αυγούστου, ο Τζεντίλε περπάτησε με την Συντροφιά του - φίλους και φανς του Άρχοντα - 300 χιλιόμετρα, από το Τσιέτι ως την Νάπολη, διασχίζοντας βουνά και ποτάμια, για να ρίξουν το Δαχτυλίδι στο κρατήρα του ηφαιστείου Βεζούβιου. Κάποιοι ήταν σαν χόμπιτ και άλλοι σαν Ελφ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622


Θυμίζω πως αντίστοιχη κατάρρευση (της Lehman Brothers τότε) σηματοδότησε την ορίτζιναλ οικονομική κρίση στα τέλη των 2000ς.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394


Θυμίζω πως αντίστοιχη κατάρρευση (της Lehman Brothers τότε) σηματοδότησε την ορίτζιναλ οικονομική κρίση στα τέλη των 2000ς.
Καλά θα πάει αυτό :D

Βέβαια τότε ήταν εκτεθειμένοι και πάρα πολλοί αμερικανοί με προσωπικά δάνεια τα οποία είχαν επενδύσει οι τράπεζες σε real estate. Ισχύει το ίδιο και εδώ; Αν ναι την κάτσαμε την βαρκούλα πολύ όμορφα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,458
Τα κουνελισια ματια μου δεν βλεπουν ουτε 1% πιθανοτητα να την αφησουν να γκρεμοτσακιστει.
1. Γιατι ετσι κανουν παντου. δεν ξεχασατε τι πληρωνατε τοσα χρονια ε; τα κανονια του πολυθρονε.
2. θα ειναι μεγαλη χαστουκα στο ιματζ της πανισχυρης κινεζικης οικονομιας και αυτο δεν ειναι καλο. Προσθετω οτι θα ειναι και οικονομικο ντομινο και αυτο ειναι χειροτερο. καποιοι θα εκτελεστουν, καποιοι θα πονεσουν, σοβαντισματα θα πεσουν και στο τελος θα το περασουν το ποταμι.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,533
Στα τέλη Αυγούστου, ο Τζεντίλε περπάτησε με την Συντροφιά του - φίλους και φανς του Άρχοντα - 300 χιλιόμετρα, από το Τσιέτι ως την Νάπολη, διασχίζοντας βουνά και ποτάμια, για να ρίξουν το Δαχτυλ
ίδι στο κρατήρα του ηφαιστείου Βεζούβιου. Κάποιοι ήταν σαν χόμπιτ και άλλοι σαν Ελφ.

Μόνη εξήγηση πως πίνουν του Θεού το χόρτο ΟΛΗ ΜΕΡΑ στις χομπιτόπιπές τους. Αν όλα αυτά γίνονται από νηφάλιους ανθρώπους που ούτε καν λειτουργούν ως τοπικές καβάντζες, χρειάζεται άμεσα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσότητα ξύλου, μπας και σωθούν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
Μπορατσισμένοι άνθρωποι σαν εσένα τρόμαξαν κάτι φίλους μου και δεν κάναμε θεματικό τον γάμο τους με άρχοντα και τα παρανηφάκια χόμπιτ, ξενέρωτε :p
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,880
Είμαι Ελλάδα διακοπές και έχω την εξής απορία. Την παλεύετε με την κυκλοφορία στους δρόμους; Τι Μπανανία είναι αυτή; Οδηγοί μηχανών χωρίς κράνος οδηγούν ανάμεσα από τα αυτοκίνητα και ας έχει περιπολικό από δίπλα. Κλάιν.

Ποδηλάτης με κινητό στο αυτί περνάει την μια λωρίδα του δρόμου (μονής κατεύθυνσης) στην άλλη, έχοντας από πίσω του κύμα από οχήματα. Κλάιν.

Στέκομαι μπροστά σε διάβαση πεζών. Κανείς δε σταματάει. Μάλλον είναι διακοσμητικές, να σπάει η μονοτονία. Κλάιν.

Επίσης δε κατάλαβα γιατί συνδυάζουν φανάρι με διάβαση πεζών.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,533
Χτυπάει πιο ωραία στο μάτι ρε συ, διάβαση και φανάρι, ωραία και τακτικά, φούστα-μπλούζα ένα πράγμα :D
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,764
Επίσης δε κατάλαβα γιατί συνδυάζουν φανάρι με διάβαση πεζών.
Αν σε πατήσουν πάνω στη διάβαση έχεις δίκιο. Αν δεν ήσουν στη διάβαση μπορείς και να μην είχες δίκιο.
Κάτι σαν το VAR για να βλέπουν αν η μπάλα πέρασε τη γραμμή του τέρματος.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,880
Αν σε πατήσουν πάνω στη διάβαση έχεις δίκιο. Αν δεν ήσουν στη διάβαση μπορείς και να μην είχες δίκιο.
Κάτι σαν το VAR για να βλέπουν αν η μπάλα πέρασε τη γραμμή του τέρματος.
Σε τι εξυπηρετεί τότε η λειτουργία του φαναριού;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,224
Πάνω-κάτω την ίδια κυκλοφορία έχουν και στην Γαλλία
 
Top Bottom