What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Περί γυμναστικής.

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
αυτες θα τον κοιτανε με θαυμασμο.... στα ματια.
Aμα ειναι η καρτα σου gold/platinum 80+ και η μερσεντε χρωμα φουξια παρκαρισμενη διπλα στην ξαπλωστρα σηγουρα θα σε κοιταν στα ... ματια
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Αφού άνοιξε ο χορός, με έπιασε η παλαβομαρα να κατέβω σε αγώνα τριάθλου. Ενώ το κάθε ένα αγώνισμα από μόνο του βγαίνει, ο συνδυασμός των τριών είναι λίγο χειρότερος από το να προσπαθείς να παίξεις Skyrim ενώ περπατάς στον κόσμο του προς αναζήτηση σοβαρού side quest που να μην βιάζει το lore, να μην είναι τέρμα γραμμικό και να μην είναι χαμαλοδουλεια για τα δεδομένα ενός dragonborn
Που θα βρεις να κολυμπήσεις εκεί πάνω στα βουνά;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Αφηστε λαστοιχα, ελλατηρια και παρτε Bullworker

Με το ίδιο κόστος του φθηνότερου Bullworker αγοράζεις ένα πλήρες σετ λάστιχα όλων των αντιστάσεων για εσένα, και άλλο ένα για να το δωρίσεις στον κολλητό σου.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ωραία τα λάστιχα ρε παιδιά, αλλά θέλουν πολύ τράβηγμα ρε γμτ... :Ρ
(Έχω κάμποσα χρόνια ένα σετ από δαύτα και κρέμονται αναπαυτικά σε μια κρεμάστρα)
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Πρέπει να είναι τέρμα γραμμωμένη η κρεμάστα.

Ισχύει! Αφού "σηκώνει" δερμάτινο μπουφάν και καπαρντίνα μαζί και ούτε που ιδρώνει! Και οι άλλες κρεμάστρες την κοιτάζουν με μισό μάτι!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
κρις256897345..., μιλησες στην 80s καρδια μου.
ασε να κοροιδευουν οι ανιωθοι. εχω το γνησιο, το Ορθοδοξο, το μπουλγουόρκε αυτο με την αναγλυφη λαβη για να μπαινουν τα δαχτυλακια..., απ το 19κάτι, δεν θυμαμαι ακριβως πότε. γυμναστηρια δεν παω, βαριεμαι την ταλαιπωρια και την κοινωνικοποιηση, οπότε μια χαρα εκανε την δουλιτσα του τότε... κι ακομα ειναι σα να μη περασε μια μερα. δεν εχει παθει τιποτα εννοειται, τα λαστιχα ειναι σε αψογη κατασταση και μαλιστα πριν 10 μερες το ξεκινησα παλι μετα απο καμια 15αρια χρονια. Muscle memory το λενε αυτο? θυμομαντε και τις 25- 30 ασκησεις απ οξω. βίντατζ συγκινηση.....

IMG_20210923_001204_40.jpg
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
κρις256897345..., μιλησες στην 80s καρδια μου.
ασε να κοροιδευουν οι ανιωθοι. εχω το γνησιο, το Ορθοδοξο, το μπουλγουόρκε αυτο με την αναγλυφη λαβη για να μπαινουν τα δαχτυλακια..., απ το 19κάτι, δεν θυμαμαι ακριβως πότε. γυμναστηρια δεν παω, βαριεμαι την ταλαιπωρια και την κοινωνικοποιηση, οπότε μια χαρα εκανε την δουλιτσα του τότε... κι ακομα ειναι σα να μη περασε μια μερα. δεν εχει παθει τιποτα εννοειται, τα λαστιχα ειναι σε αψογη κατασταση και μαλιστα πριν 10 μερες το ξεκινησα παλι μετα απο καμια 15αρια χρονια. Muscle memory το λενε αυτο? θυμομαντε και τις 25- 30 ασκησεις απ οξω. βίντατζ συγκινηση.....


Πςςςςςςς.... τέτοιο είχα κι εγώ ακριβώς! Δώρο από τον πατέρα μου. Αγνοείται κάπου στο πατρικό (ίσως σε κάνα πατάρι). Θυμάμαι το είχα πάρει κάποτε μαζί μου σε κάτι οικογενειακές διακοπές και το 'παιζα σφίχτης. Πρέπει να ήμουν 18 χρονών και 20 κιλά λιγότερο.

Με φάγαν οι πίτσες ρε γμτ... :Ρ

ΕΔΙΤ: @Χειρομαλάχτης αν θυμάμαι καλά, αυτά ήταν συρματόσχοινα με πλαστική επένδυση και όχι λάστιχα.
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Που θα βρεις να κολυμπήσεις εκεί πάνω στα βουνά;
Θαλασσίτσα. θα παρω και μια στολή για τον χειμώνα γιατί το κρύο προβλέπεται τσουχτερό. Βέβαια καμία σχέση το κολύμπι στην θάλασσα με την πισίνα
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ναι, διαφανο πλαστικό σε ολο το μηκος των "σχοινιων"...
η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τι υλικο ακριβως υπαρχει απο κατω. αν ηξερα, δε θα ηταν καλα τα νεα για το εργαλείο. :LOL:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ναι γεια σας. Μία δήλωση θα ήθελα να κάνω, όχι φορολογική, είμαι φοροφυγάς.

Ανακάλυψα το κολύμπι σε πισίνα στα γεράματα και ένιωσα λες και τόσα χρόνια ζούσα στο σκοτάδι.
Ωραία η θάλασσα, αλλά αυτή έλλειψη άνωσης δίνει άλλη χάρη στο κολύμπι. Ειδικά μετά την δουλειά, είναι ότι καλύτερο για steam off που έλεγε η γιαγιά μου.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Τέτοια πισίνα? Post in thread 'Funny Stuff - Episode II: Attack of Teh Funniez' Funny Stuff - Episode II: Attack of Teh Funniez

Μπράβο, το κολύμπι είναι η καλύτερη γυμναστική, ολα τα αεροβικά κάνουνε καλό αλλά το κολύμπι δεν έχει την καταπόνηση στις αρθρώσεις που έχει πχ το τρέξιμο.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Όχι ρε, εγώ είμαι δελφίνι! Πέφτω τ' ανάσκελα 😛
Το χειρότερο που έχω πάθει, ευτυχώς στην θάλασσα, ήταν που μου έφυγε το μαγιό και το κατάλαβα όταν τελείωσα το μακροβουτι...
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Ναι, ότι νίκησαν οι μπριζόλες και οι μπουγάτσες.

Tbh πάντως, δε χρειάζεται να λιώνεις σίδερα ή αντίστοιχες μλκ ειδικά με τον περιορισμένο χρόνο που έχουμε οι περισσότεροι υποθέτω. Περπάτημα σε συχνή βάση να κάνεις (μπάνια ακόμα καλύτερα τώρα το καλοκαίρι) και ισορροπημένη διατροφή για να διατηρείσαι σε καλή κατάσταση.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Μπα, χρειάζεται, απλά το συνειδητοποιείς μόνο όταν μπεις για τα καλά σε ρυθμό και ντομαπίνη και σεροτονίνη βαράνε κόφτες. Κινείσαι αβίαστα, κοιμάσαι καλύτερα, δεν έχεις άκυρους ορθοπεδικούς πόνους και γενικά δεν αισθάνεσαι βαρύς. Αν βγω από το πρόγραμμά τρεξίματος και γυμναστήριου πλέον νιώθω κυριολεκτικά άρρωστος σωματικά, μαζί με μια απροσδιόριστη κατήφεια και υποτονικότητα. Το να περπατάς συστηματικά είναι το απολύτως ελάχιστο που πρέπει να κάνεις για να μην είσαι σωματικά υπό διάλυση.

Αλλά king of the hill είναι η ορειβασία (hue), η επαφή με το βουνό σου δίνει κυριολεκτικά ζωή. Το προσπαθώ τουλάχιστον κάθε δεύτερο ΣΚ. Και το κολύμπι μετράει πολύ, μιας και καλοκαίριασε και παίζουν και μπανάκια πλέον.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Για το κολύμπι θα πω ότι από τότε που πήρα στολή, της πλάκας, βρήκα την υγειά μου στα χειμερινά μπάνια. Οπότε αν σας ενδιαφέρει το συστηματικό κολύμπι στην θάλασσα, μετράει.
Κατά τα άλλα ο Μήτσος τα λέει καλά, θέλει κι άλλα πράγματα γιατί η υγιής μυϊκή μάζα είναι σημαντικό στοιχείο που ξεχνάμε.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Συμφωνώ σε όσα ανέφερε ο Μιτσ@κος. Μυϊκή μάζα είναι πολύ απαραίτητη διότι όταν μπαίνεις στην τρίτη ηλικία, η απώλεια αυτής επιταχύνεται ραγδαία με αποτέλεσμα τα κινητικά προβλήματα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Αυτό, που κατάλαβα από τον εαυτό μου, που μέχρι τα 45 δεν πέρναγα, ούτε απ' έξω από γυμναστήριο, είναι ότι πρέπει να βρείς αυτό το άθλημα που σε πορώνειι!! Αν το βρείς, όλα τα υπόλοιπα έρχονται σιγά σιγά!!!
 
Top Bottom