What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Isometric action rpgs (aka κλικικλικι)

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
τ απογευμα θα ξεκινησουν να στελνουν κλειδια απ οτι καταλαβαινω.
ισως βεβαια Ν ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ αν πεις οτι εισαι στο staff του ρεηκουί. 🤩
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ήρθε το beta κλειδάκι, χωρίς καν να χρειαστεί να τους τρίξω τα δόντια. Αγωνία τώρα μέχρι να κατέβουν τα 13GB.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
πολλα μου φαινονται για τον προλογο ας πουμε ενος ισομέτρι αξοαρπιτζί, αλλά τι μας νοιαζει? σαμπως στην πλατη τα κουβαλαμε τα γκιγκα??
γκου, δωσε εντυπωσεις οταν ασχοληθεις. αυτονόητο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ενταξει ρε γκου, το ειδα το σωλσλάι που αναφερεται σαν σελινγκ ποιντ του κέιμ, αλλά το γραφουνε σ ολα τα παιγνιδια πλεον και δεν το πηρα τοις μετρητοις...
ειναι τοσο σοβαρα τα πραματα??
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Έπρεπε να το πάρεις τοις μετρητοίς.

Δεν είμαι αρμόδιος να κρίνω αν είναι καλό Soulslike μιας και δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, αλλά είναι πλήρες ξεπατίκωμα των μηχανισμών των Souls - δηλαδή, μέχρι και souls μαζεύεις. Κάτι που τώρα που ξέρω και παρατήρησα καλύτερα, δεν φαίνεται καθόλου στο trailer...

Στα πιο τεχνικά, σίγουρα μέχρι το release θα πρέπει να κάνουν κάτι με την ΑΙ, γκλιτσάρει για την πλάκα έτσι και κάνεις δέκα βήματα πίσω, κάνει disengage αλλά μετά ξεχνάει να ξανακάνει engage όταν ξαναπλησιάζεις.

Και επειδή ανήκεις στους άπιστους που δεν έχουν Steam, ορίστε και εδώ μια screenshot.

20220128041600_1.jpg



Ο σκορπιός είναι πολύ τρομακτικός, μέχρι να σου γυρίσει την πλάτη και να αποφασίσει ότι δεν τον ενδιαφέρει που τον κοπανάς.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ε, μα γι αυτο ηθελα φηντμπα και γι αυτο διαβαζω και το ντισκό τους.
τωρα βλεπω, λενε ντροπαλα ντροπαλα οι τεστερς οτι ειναι καπως περιεργο το θεμα με τα χηλινγκ πόσονς (ειλικρινα απ οσα διαβαζω, δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τα κουικ σλοτς, αν τα ξαναγεμιζεις οταν τελειωνουν, αν τα πετανε οι οχτροι οπως στα αλλα κλικλίκια κλπ).

στο μυαλο μου σωλσλάι, σημαινει πιο δυσκολο, απλά. αν σημαινει οτι ξεπατικωσανε καποιους μηχανισμους που δε μ αρεζανε στο ds, κακο δικο τους.

παντως εχεις δικιο, στο τρέιλε, δεν φαινεται τιποτα απ αυτα. φαινεται ενα απλο ντιαμπλο/ταιτακουε κλόουν.

ωραια πινελια, που τους βαρας και τους αρεζει/δεν αντιδρουν. μπορει να εχουν βαλει οι ντεβς καποιον suicide/βαρεθηκα_την_ζωη_μου μηχανισμο μεσα...
αμεσως εσυ, να το θεωρησεις μπαγκ να πουμε...
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
στο μυαλο μου σωλσλάι, σημαινει πιο δυσκολο
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
να, αυτα χανω για να πηγαινω γαμωδιακοπες καθε χρονο. τα λεω εγω στον ΠΕ αλλά δεν ακουει.
δεν το χα διαβασει το θρεντ οπως σωστα μαντεψε ο αδαν.
εχω βαλει βλεπω, μονο ενα εμογκι ενθαρρυνσης/στηριξης στον πιταφχιο για το καταπληκτικο τελευταιο ποστ, σιγα μην διαβαζω σεντονια στο κινητο (νεβερ, εβερ).

δεν εγινα σοφοτερος, ωστοσο. μ ενδιαφερει περισοτερο η αποψη/υλοποιηση του ντεβ στο συγκεκριμενο κέιμ και τι απ ολα αυτα θεωρει εκεινος σωλζλαικ κι οχι τι λενε επ αυτου οι αγαπημενοι, λατρευτοι σχεδον συμφορουμιται.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500


🤔😐😶
τα λεγε ο γκού.
εν τω μεταξυ, αυτο με το "finite healing resources" κατα την γνωμουλα μου, ειναι ελαφρα ως και βαριά γελοίο.

ή γενικα εχουν weight limit ας πουμε σε ολα, οπότε οκ, να το δεχτω για τα περιορισμενα χηλι ποσον, αλλά τοτε χανουν εναν απ τους βασικους πυλωνες των arpg που ειναι να κουβαλας 67.932 (αχρηστα κατα κανονα) τζιτζιμπλόγκια...
ή μπορεις να κουβαλας την αρτα, τα γιαννενα, και την ηγουμενιτσα ας πουμε στο ινβεντορυ, αλλά μονο στα χήλινγκ ρησωρσηζ εχεις περιορισμο, οπότε παράλογο + γελοίο μαζί.
ας βαλουν κουλνταουν μηχανισμο στα πόσονς, μου ακουγεται πολυ πιο λογικο. μια χαρα δουλευει στο ταιτακουέ και στο γκριμντών π.χ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
βγηκε απ την ερλι αξες σημερα το Wigmund.
το πρωτοτυπο στην περιπτωση του ειναι το συστημα μαχης. εχει μια επιλογη που που η επιθεση στον εχθρο ακολουθει την κινηση του πόντικα. με προβληματιζει λιγο ο χειρισμος με το μαους απ οσα διαβαζω, αλλά ειστε κονσολοπλεμπαιοι βαθια στην ψυχη σας κι οι περισοτεροι εχετε κοντρόλε, οπότε θα την βρειτε την ακρη.

το κειμ δε σ αφηνει να το παρεις πολυ στα σοβαρα. βλεπω πολυ χρωμα, σχεδον καρτουνοφηλινγκ και μου βγαζει μια αισθηση μομπάιλ γκειμ βλεποντας το ιντερφεις. επισης εχει μικρη διαρκεια, λενε οι φημες. ωστοσο, στην αναβροχιά καλή και η ψιχάλα (κανω λιφτινγκ και μερεμετια σε γνωστες παροιμιες φορ φρη).

ρηβιου:

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
MAKAΡΙ, βρε ασπάραγκε.
αν και ειναι σχετικα"σοβαροι", μαλλον σοβαροφανεις οι τυποι στην κρέιτ.

να ξεκινησει ετσι και να καταληξει σε αναγγελια νεου γκέιμ ειναι κατι που θα κανε ας πουμε ο σβεν και η λαριαν.
παντως καλου κακου, κραταμε σταυρωμενα τα δαχτύλια μας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
απντέιτ στο Achilles: Legends Untold.

μπηκε σε ερλι αξες και πορευεται εκει. το ενδιαφερον μου ειχε καπως μειωθει με οσα ειχα διαβασει και μετα την παλικαριά που εκαμε ο γκου να μας δωκει το προσωπικο του ρηπορτ.
προψες εκαμε βιντεο γι αυτο ο c4g και βλεπω θεματακια, οτι π.χ. δεν εχει καμμια μορφη μαπ το παιγνιδι. ουτε μαπ εστω γενικο που θες 2-3 κλικς να τον ανοιξεις και σταματά το κειμπλει, ουτε μινιμαπ απ οτι καταλαβαινω. ενταξει, ευτυχως τα κλικλικια ΔΕΝ ειναι οαση ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΥ ρεαλιζμου κι ετσι καλως η κακως εμεις οι νουμπαδες τον θελωμε τον χαρτη, αλλιως χαος και χαόα. κιτρινη καρτα.
μπαινω στο στημ ντισκάσο να δω τι λενε οι ντεβς επ αυτου και να διαβασω γενικως πραματακια και βλεπω αυτο.


διαβαστε το πριν αφαιρεσουν τα "πολιτικα" ποστς. γενικα δεν εχωμε συζητησει δω μεσα για το φρουτο των "πολιτιστικων" αντιποινων σε περιπτωση πολεμου (κι αυτο το θρεντ δεν ειναι μαλλον και ο καταλληλος χωρος εδω που τα λεω). προσωπικα το θεωρω γελοιο, αλλά οκ, δεν ειμαι ο μέσος ορος. χώρια που η αισθηση μου ειναι οτι οι ντεβς δεν ειχαν λεφτα ή χρονο για το ρωσολοκαλιζέισο και βρηκανε ευκολη δικαιολογια. επισης δειχνουν και μια σχετικη αγνοια γεωγραφιας και πραγματικοτητας, αφου οπως τους γραφουν κι απο κατω, ρωσικα μιλιουνται καλως η κακως σε μια γεωγραφικη εκταση πολυ μεγαλυτερη του κρατους της ρωσιας και απο πολλους πληθυσμους που δεν εχουν καμμια σχεση με την πολεμικη συρραξη.
αυτο ηταν. δευτερη κιτρινη = κοκκινη καρτουλα. μπάι μπάι ακίλις (για την στηριξη μου ομιλω. το κέιμ μπορει καποια στιγμη να το παιξω. άλλοτόνα, άλλοτάλλο. μην μπερδευεσαι).

α, το βιντεο του c4g για οποιον ενδιαφερεται.

 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308

Stamatimenos

Ωραιο το βιντεακι, μαρεσουν οι φιγουρες των χαρακτηρων και τα στατικα γραφικα. Διακρινω ομως, ρατσιστικες αδηκιες. Ο Εκτωρας ειναι πιο μεγαλοσωμος, εχει μεγαλυτερο σπαθι, εχει τοξοτες. Γιατι να μην εχει και ο Αχιλεαρας, Μυρμηδωνες? Ωραιο παιχνιδακι παντως, στα υπ'οψην. Τι βρισκεις, σε αυτην την τυπισα, ρε παιδι μου? οτι πιο αντισεξουαλικο, ξενεροτικο και ηληθιο θα μπορουσε ναχει ενα θηλικο. Καμια πιο ερωτευσημη δεν ειχες να βαλεις?
 
Top Bottom