What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Windows 10

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αχ, μωρη πτανα, μικρομαλακη, το δακτυλο που εβαλες μεγαλο, κι ενω μας εχει φτασει στο λαιμο, εσυ το σπρωχνεις κι αλλο.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
να ρωτήσω ρε παιδια
μου εμφανίζουν το εξής θέμα (το έχω δει 6-7 φορές μέχρι τώρα, από το Νοέμβριο που έφτιαξα το νέο pc): μετά από restart ή στην εκκίνηση περισσότερο, η μπάρα κάτω μοιάζει να "κρεμάει" και να μην ανταποκρίνεται, όση ώρα και να περάσει φαίνεται ότι προσπαθεί να φορτώσει αλλά μάταια. Restart task στο windows explorer από task manager δεν κάνει τίποτα.
Τι φάση;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Δεν μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο, αλλά υπάρχουν κάποια λειτουργίες repair για τα W10 που ίσως σε βοηθήσουν να γλιτώσεις το φορμάτ.
Επίσης πριν το κάνεις αυτό, δοκίμασε όταν καταφέρει να φορτώσει δεξί κλικ -> news and interests -> Off.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
να ρωτήσω ρε παιδια
μου εμφανίζουν το εξής θέμα (το έχω δει 6-7 φορές μέχρι τώρα, από το Νοέμβριο που έφτιαξα το νέο pc): μετά από restart ή στην εκκίνηση περισσότερο, η μπάρα κάτω μοιάζει να "κρεμάει" και να μην ανταποκρίνεται, όση ώρα και να περάσει φαίνεται ότι προσπαθεί να φορτώσει αλλά μάταια. Restart task στο windows explorer από task manager δεν κάνει τίποτα.
Τι φάση;

Αδάνιε, αν θυμάμαι καλά, έχεις κηβόρδιο της Razer, σωστά; Το έψαξα λίγο στο νετ και βρήκα το εξής:

The problem is the Razer keyboard. I had the exact same one as you and it’s an easy fix. You’re going to need to search up and download “Razer Huntsman Mini firmware download” and update the firmware for the keyboard. That should fix all of it.
The bug happens because every time our PC starts, it wants to check and look for the firmware update but can’t. Therefore the app in the background lags and freezes the taskbar, unable to fully start the process of startup.

Γιαααα γκιβ ιτ α τράι. Λογικά αυτό θα είναι.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
@nitro912gr Φεύγει μετά από επανεκκίνηση ρε, ποιο φορμάτ. Δεν είναι του θανατά.
News και συναφείς μλκ εννοείται ότι έχουν απενεργοποιηθεί εξαρχής. Πάντως με μια ματιά στο ιντερνετ, βλέπω ότι το έχουν πετύχει αρκετοί...

@Dim Gian Bot κατέβασα το αντίστοιχο για το πληκτρολόγιο μου και το πέρασα. Αν το ξανακάνει θα ενημερώσω, θενξ.
 
Last edited:

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Format! Εκαλλακτικα αντικατασταση πληκτρολογιου με Genesis. Μπορει να σου ξεβαψει, αλλα δεν θαχεις προβλημα συμβατοτητας.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
@nitro912gr Φεύγει μετά από επανεκκίνηση ρε, ποιο φορμάτ. Δεν είναι του θανατά.
News και συναφείς μλκ εννοείται ότι έχουν απενεργοποιηθεί εξαρχής. Πάντως με μια ματιά στο ιντερνετ, βλέπω ότι το έχουν πετύχει αρκετοί...

@Dim Gian Bot κατέβασα το αντίστοιχο για το πληκτρολόγιο μου και το πέρασα. Αν το ξανακάνει θα ενημερώσω, θενξ.

Το ένα πρόβλημα (που αντιμετωπίζεις με τα restart) μού θύμισε το άλλο. Τελικά το firmware update του πληκτρολογίου διόρθωσε το θέμα με την taskbar ή συνεχίζει να παγώνει;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Το ένα πρόβλημα (που αντιμετωπίζεις με τα restart) μού θύμισε το άλλο. Τελικά το firmware update του πληκτρολογίου διόρθωσε το θέμα με την taskbar ή συνεχίζει να παγώνει;
Μπα το hang το κάνει αλλά πολύ αραιά σε σχέση με πριν, συγκεκριμένα μόνο μετά από τα restart που ανέφερα στο άλλο thread. Υποθέτω βοήθησε πάντως.
 
Top Bottom