What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Το Metal Lords εμπεριέχει μια τεράστια ανακρίβεια, στα όρια της προσβολής: το γεγονός πως υπονοεί ότι υπάρχει ποτέ περίπτωση να βγάλει κάποιος γκόμενα στο λύκειο μέσω της ενασχόλησής του με την μέταλ.

Πέραν τούτου, είναι μεγάλη ταινιάρα. Χασκογελούσα στη μισή ταινία με το πόσο παρόμοια σκηνικά περνούσαμε κι εμείς. Εν πολλοίς ίσως τα περνάμε ακόμα επειδή πνευματικά έχουμε μείνει εκεί στα 15-16.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Χαχάνιζα σε άκυρες στιγμές στην ταινία και έπρεπε να παύω το φιλμάκι για να εξηγώ στο ρέφερενς στο έταιρον. Δεν πειράζει, έρχονται ALice Cooper Deep Purple Meshuggah Sepultura Sacred Reich Behemoth Tool φέτος. Όλες συναυλιάρες στο 2022 με Ντο Δίεση ηχάρες, όχι σαν τα άλλα στα σάπια Σάηκ Ροβά που μας βάζουν να ακούμε οι κονσολάδες.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,533
Ελιόν παραδόξως πλέον, με τις τρέντι μεταλικές παραφυάδες και την εξάπλωση των ψηφιακών καρκίνων, πιστεύω πως ακόμη και οι μεταλλάδες γαμούν. Μονογαμικά και σε φάση Έλμπερεθ Γκιλθόνιελ-Το-Χωσα-Παντρευόμαι, αλλά 'γαμούν'. Έχει φλωρέψει η πιάτσα πλέον, έχει χαθεί η αγνή, επαρχιώτικη τρουίλα που σφάζονταν και τα τέσσερα μέτσολ παλικάρια του χωριού στην ποδιά αρβυλοφορεμένης Μανογουορούς.

Πέραν τούτου, απόλαυση το έργο, δεν τα φκιάνουν πια έτσι.

Θλιβερότερη συνειδητοποίηση όλων; Πλέον ταυτίζομαι περισσότερο με τον καραφλοχαίτουλα γλοιώδη μπαμπά του μεταλά, παρά με τον ίδιο το μεταλά :D
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Θλιβερότερη συνειδητοποίηση όλων; Πλέον ταυτίζομαι περισσότερο με τον καραφλοχαίτουλα γλοιώδη μπαμπά του μεταλά, παρά με τον ίδιο το μεταλά :D

αυτό σκεφτόμουν και εγώ από το τρέιλερ "ρε μλκ αυτός ντύνεται σαν εμένα, αυτό πάει να πει ότι... omg..."
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
Ο Μπορατσος γίνεται σαν τον Νιτρο ή ο Νιτρος γίνεται σαν τον Μπορατσο;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
dbz-dragonball.gif
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Ευτυχώς έρχεται αρχές Μαΐου το Dr Strange and the Multiverse of Madness για να ξεφύγουμε λίγο από το φεστιβάλ παππουδίλας και πνευματικής εμμηνόπαυσης των τελευταίων σελίδων.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Ρε Αλέξανδρε ξέρεις ότι σε αγαπάω και προσπαθώ να κρατήσω τις ισορροπίες, αλλά για να σου έρθει εμμηνόπαυση πρέπει πρώτα να σου έρθει και περίοδος. Στη Marvel τα ωάρια του πνεύματος είναι ακόμη ζεστά και ωραία στις ωοθήκες τους περιμένοντας την πρώτη φορά που θα δραπετεύσουν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Ρε Αλέξανδρε ξέρεις ότι σε αγαπάω και προσπαθώ να κρατήσω τις ισορροπίες, αλλά για να σου έρθει εμμηνόπαυση πρέπει πρώτα να σου έρθει και περίοδος. Στη Marvel τα ωάρια του πνεύματος είναι ακόμη ζεστά και ωραία στις ωοθήκες τους περιμένοντας την πρώτη φορά που θα δραπετεύσουν.

Αυτά τα λένε οι Μποράτσοι που το μπουρί είναι γεμάτο σκουριά και αράχνες.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,533
Ναι Άλεξ μου, σώπα αγοράκι μου, να πιες και το Χέμο σου. Να σου πω, Γεωγραφία διάβασες για αύριο, έτσι; Μη σε πιάσει αδιάβαστο πάλι η κυρία Ελένη γιατί θα σου πάρω όλα τα κουκλάκια Σπάιντερ-μαν και δε θα σε πάω να δεις με τους φίλους σου το Πόκε-Γκάτσι-Μούνι-Μόν στο Μόλ!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Ναι Άλεξ μου, σώπα αγοράκι μου, να πιες και το Χέμο σου. Να σου πω, Γεωγραφία διάβασες για αύριο, έτσι; Μη σε πιάσει αδιάβαστο πάλι η κυρία Ελένη γιατί θα σου πάρω όλα τα κουκλάκια Σπάιντερ-μαν και δε θα σε πάω να δεις με τους φίλους σου το Πόκε-Γκάτσι-Μούνι-Μόν στο Μόλ!

Ρε θείο, ξέρω ότι τα λες από ζήλια. Αν αποπειραθείς εσύ να πιεις Χέμο ο προστάτης σου θα φουσκώσει σαν αερόστατο και θα χρειαστεί να κοπανάς το κουκλάκι σου για κανένα δίωρο για να στάξει δύο σταγόνες τσίσα.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
ξεφύγουμε λίγο από το φεστιβάλ παππουδίλας και πνευματικής εμμηνόπαυσης των τελευταίων σελίδων.
Ακου να σου πω, περιφανο νιατο της Γκρετσια Μορενα. Λιγος σεβασμος στα τιμημενα γειρατια. Χρειαζεσαι την εμπειρια τους γιατι παραμονευουν και οι Τουρκατσι. (αμα δεις 4090, με τα μυαλα που εχεις, να μου τελεγραφισεις)

Στη Marvel τα ωάρια του πνεύματος είναι ακόμη ζεστά και ωραία στις ωοθήκες. Αφου να σκεφτεις οτι πηραν δειγματα και ταβαλλαν στην καταψυξη, για μελλοντικη χρηση, ωστε να μην αλοιωθει το ειδος με προσμυξεις
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
@Admiral νυχτεριδες και αραχνες εχουν τα μπουρια των πιτσιρικαδων. Με 1-2 λεπτα πραγματικης δρασης, νομιζουν οτι καταφεραν κατι.
Αυτο, οταν τα καταφερουν να ριξουν το γκομενακι με τα... αυτα τα ανουσια που κανουν σημερα οι πιτσιρικαδες πχ δεν γραφω, δεν υπαρχει λογος.
Οπως λεει και ο λαος μας, οχι τυχαια, μαλλια μπαμπακι, πσολ φαρμακι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536
ειμαι στο τημ μπορατσου νομοτελειακα και πολυ πιο παπούδι κι απ τον μπορατσο κι απ τον καθενα, αλλά με την ατακα:
"θα χρειαστεί να κοπανάς το κουκλάκι σου για κανένα δίωρο για να στάξει δύο σταγόνες τσίσα"
φυγανε οι καφεδες απ την μυτη και γινανε σκατα τα πληκτρολογια, τα ποντικια και ολα. να σαι καλα μαρβελομαμακυθε ναυαρχε.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
Προβολή Δόκτωρ Στρεηντζ 2








Στον ρόλο του Cady. ο κυρ Στέφανος.
 
Top Bottom