What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Die With Your Boots On

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Λετζίτ έχω μείνει μλκς από την ώρα που το διάβασα.

Πάω να ανοίξω κάνα κρασί.
 

mindraven

Hobgoblin Captain
Approval of the Admiral Order of Alucard
Joined
Jan 22, 2013
Messages
322
Όχι ρε γαμώτο. Ήλπιζα πως θα τον ξανάβλεπα και άλλη φορά από κοντά. Γκαγκάριν ήταν και οι δύο συναυλίες, που τον έχω δει. Η πρώτη ήταν μαγική βραδιά, από αυτές που οι πλανήτες έρχονται σε πλήρη ευθυγράμμιση. Μόλις είχε βγάλει το Phantom Radio. Πρώτη συναυλιά με την τότε κοπέλα μου, τώρα γυναίκα μου. Είχαμε πετύχει και το Στέφανο θυμάμαι. Τι κρίμα. Πάω να πιω ενα ουίσκι.
 
Last edited:

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Αθάνατος.

Είχε σαλτάρει τα τελευταία χρόνια, πίστευε πως 'ήθελαν να τον σκοτώσουν' στο Los Angeles και έμενε στο σπίτι του Donal Logue σε μια ερημιά της Ιρλανδίας, από το καλοκαίρι του '21. Πέρασε βαρύ Covid το φθινόπωρο και αποτύπωσε την εμπειρία του στο αμφιλεγόμενο -για καλούς λόγους- Devil In A Coma. Κυκλοφορεί μια απίστευτα γιούχου συνέντευξή του που θα στεναχωρέσει κάθε εχέφρονα οπαδό της μουσικής του.

Υψώνω το ποτήρι στον @mindraven, που μου θύμισε την βραδιά του Phantom Radio στο Gagarin. Ήταν η τελευταία φορά που τον είδα κι εγώ. Νομίζω η αγαπημένη μου ήταν με τον Dulli, στην απίστευτη πρώτη περιοδεία των Gutter Twins.


ΥΓ Πόσο ειρωνικό, την μέρα που ο Dulli κυκλοφορεί νέο single, ο Lanegan μας αποχαιρετά.

ΥΓ2 @Epitaph Ήταν πράγματι καθηλωτικό το Sing Backwards and Weep, πλήρης χωροχρονική μεταφορά.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εφυγε και ο garry brooker, τραγουδιστης των Procol Harum, στα 76 του. θα μεινει βεβαια στην ιστορια ως ο ανθρωπος που εκανε τα φωνητικα στο αδιανοητο A Whiter Shade of Pale.


 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η φωνη που αυξησε τα κρεβατια στα μαιευτηρια.

Σβηνει και ο ηλιος του παλιου ΠΑΣΟΚ
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Η φωνη που αυξησε τα κρεβατια στα μαιευτηρια.

Σβηνει και ο ηλιος του παλιου ΠΑΣΟΚ

Τα 'δωσε όλα και ησύχασε...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

ειμαι καπως συγκλονισμενος, οχι τοσο γιατι ακουγα φου, ουτε για το προφανες γεγονος του να φευγει ενας ανθρωπος τοσο νεος, αλλά περισοτερο γιατι πριν 2-3 μερες ψαχνοντας διασκευες του πολυαγαπημενου somebody to love επεσα πανω σ αυτην. και σκεφτηκα: ωραιος τυπος.
πω ρε φιλε. πρν 5 μερες εγινε αυτη η συναυλια. τι να πεις..
απλα ενα φοβερο σχόλιο που διαβασα οταν ειχε ποσταριστει το βιντεο: "This is the only band where the best drummer in the band is the singer and the best singer in the band is the drummer and everyone is cool with it."

ριπ.

 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αν κρινω απο τον χαρακτηρα που βγαζει σταθερα ο Grohl, τα μαλλια του θα εχουν ηδη ξεκινησει να πεφτουν απο την στεναχωρια.
Πρεπει να σχολιαζουμε και αυτους που μενουν.
Ειναι κριμα οταν ανθρωποι με ταλεντο φευγουν τοσο νεοι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Με αρκετούς αμερικάνους κωμικούς στενοχωριέμαι που δεν τους γνώρισα μέσω των stand-ups αλλά μέσω των (συνήθως πολύ κακών) ταινιών στις οποίες πρωταγωνίστησαν. Τέτοια περίπτωση ήταν και ο Gottfried, για καιρό τον θεωρούσα τον αμερικανό Σεφερλή αλλά σε συνεντεύξεις και stand-ups ήταν απείρως καλύτερος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
 

asparagus_12

Gelatinous Cube
Joined
Nov 26, 2019
Messages
179
Κι εδώ μία πολύ ωραία συνέντευξη του Ροβήρου Μανθούλη στον δημοσιογράφο Αντώνη Μποσκοϊτη:

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Από φυσικά αίτια πέθανε ο drummer των Spinal Tap.


Είθε το Stonehedge tribute να είναι όπως του αρμόζει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Συγνωμη που ρωταω αλλα εγινε στα αληθεια;
Τι ειρωνια ειναι τωρα αυτη; Εγινε αυτο με το οποιο χαχανιζαμε σαν υαινες.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Κριμα που εμεινε στις μνημες ως ο σεξουαλικος επαναστατης. Ειχε καταφερει να χωθει και σε ποιοτικες παραγωγες οπου και σε αυτες ειχε ατακες. Αδικο για αυτον αλλα και για τους αλλους αγνωστους ηρωες που θυσιασαν τα παντα στον βωμο της ατακας.

gk.png
 
Top Bottom