What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Diablo Immortal Rift Simulator: πόσα χιλιάρικα για ένα Gem

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το Diablo Immortal της Blizzard σηκώνει θύελλα αντιδράσεων από την ανακοίνωσή του μέχρι την κυκλοφορία του. Μπορεί εν τέλει να κυκλοφόρησε και στο PC, και από πλευράς περιεχομένου να μην είναι και ΤΟΣΟ άθλιο η αλήθεια είναι, όμως ο πυρήνας του είναι ξεκάθαρα αυτός ενός mobile game. Και, αν αυτό κάνει περισσότερο μπαμ σε έναν τομέα του, αυτός είναι ο ευρύτερος τομέας του monetization, με χρήστες να αναφέρουν πως απαιτείται να ξοδευτούν κυριολεκτικά χιλιάδες ευρώ κατά μέσο όρο προκειμένου ένας παίκτης να αποκτήσει έστω ένα (!) από τα καλύτερα Legendary Gems του παιχνιδιού. Πόσες χιλιάδες ευρώ; Πλέον μπορείτε να δείτε ΚΙ ΕΣΕΙΣ πόσα ακριβώς χιλιάρικα θα χαρίζατε στην Blizzard αν τα είχατε για ξόδεμα, μέσω ενός πολύ βολικού (ΚΑΙ...

Continue reading...
 
Last edited:

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αστους να λενε Μετα το 2, εκλεισα σαν Ντιαμπλιστας
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Με 125€, κέρδισα ένα 5star gem. Φεύγω για τζόκερ.

ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ, ΜΟΝΟ 1/3 ΤΟΥ ΕΝΟΙΚΙΟΥ. ΧΩΣΟΥ ΝΤΙΑΜΠΛΑΡΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΤΖΕΜ
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Lol, "νοίκια". Όλο το πλεμπαριό μαζεύτηκε στο Ragequit.

6 δόσεις στεγαστικού δανείου με κυμαινόμενο επιτόκιο, κλέφτες θα γίνουν οι τράπεζες;

realvalue.jpg
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Κατανοητά όλα αυτά;
τώρα είναι θετικό ή αρνητικό για το άτομο μου ότι δεν κατάλαβα τίποτα και δεν θέλω να καταλάβω?

10 λεπτα αργότερα...
1655962801867.png
Μάλλον καλό! 😅
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
Untitled.png


λουτρακι η παρνηθα?
ή καλυτερα να παιξω κανα τζοκερ?
ή μηπως να καμω ανηθικες προτασεις στην τουμπανοσυναδελφο που με κοιταζει περιεργα?


μπα, τα 1 και 3 μυριζουν μπλεξιμο. επιλεγω το 2.
θα σας πω πως πηγε.
 

Falcongr

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Jan 9, 2022
Messages
45
Το παιχνιδι για απλο free to play θυμιζει ενα μετριο προς κακης ποιοτητας diablo 3 με MMO elements. Το εγραψα στο pc θα το παιξω για το story και thats it, γελασα με την ψυχη μου για το p2w κομματι με αυτα που ειδα και δεν μπορω με τιποτα να καταλαβω τον κοσμο που σκαει πανω απο 100 ευρω σε 1 παιχνιδι εκτος και εαν εχει συνδρομη (I m looking at you WoW) η δεν παιζει τπτ αλλο. Βεβαια αν ειναι να σκασεις 1000+ τρελαινομαι!! Καλα για 10k ανακαινιζεις μισο μικρο σπιτι, παιρνεις νεο pc,αγοραζεις και καμια 100αρια ΑΑΑ games απο steam και σου μενουν και για σουπερ μαρκετ!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το αστείο είναι πως αν θίξεις in-game το θέμα πληρωμής, θα πεταχτούν δεκάδες άτομα που θα ισχυριστούν ότι "βγάζω Χ χιλιάρικα το μήνα, έχω το δικαίωμα να ξοδέψω 500 ευρώ στο Diablo αν θέλω, σταμάτα να είσαι φτωχός" κτλ.

Εύχομαι να τρολλάρουν απλά.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Γιατί, αμφισβητείς το δικαίωμα τους να πληρώνουν ό,τι γουστάρουν;
 

Falcongr

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Jan 9, 2022
Messages
45
Το αστείο είναι πως αν θίξεις in-game το θέμα πληρωμής, θα πεταχτούν δεκάδες άτομα που θα ισχυριστούν ότι "βγάζω Χ χιλιάρικα το μήνα, έχω το δικαίωμα να ξοδέψω 500 ευρώ στο Diablo αν θέλω, σταμάτα να είσαι φτωχός" κτλ.

Εύχομαι να τρολλάρουν απλά.
I wish αλλα επειδη εχω τσακωθει απειρα με πολλους γι αυτο το θεμα (ειδικα για πληρωμες skins που για μενα τα cosmetics ειναι η υπερτατη κοροιδια εκτος και εαν θες να παρεις 2-3 για να supportαρεις τους devs) λυπαμαι που θα στο πω αλλα πολλοι δεν τρολλαρουν και το υποστηριζουν σθεναρα! Οκ ειναι mobile game και οκ ειναι free to play αρα στηριζεται σε μια formula για να βγαλουν οι devs χρηματα αλλα αυτο ειναι ξεφτιλα!
 
Top Bottom