What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
1656799492314.png



Now, as some bullish investors speculate the worst of the crypto price crash could have already happened, documents have revealed major crypto exchange Coinbase could be selling user data to the U.S. Immigrations and Customs Enforcement (ICE) agency.

Coinbase's analytics program, Coinbase Tracer, provides ICE with user data, including "historical geo-tracking data" and transaction history, according to a document obtained by watchdog group Tech Inquiry and first reported by The Intercept.




The Coinbase Tracer software, which analyses millions of blockchain-based transactions, can also perform "transaction demixing, and "shielded transaction analysis." Coinbase markets the software as a way to "investigate illicit activities including money laundering and terrorist financing" and suggests Tracer can "link activities to real-world entities."
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Στεγνά θα πω tl;dr. Στο τοπικ μπαίνω για το beef ccwr-τιναπιδης. Αν και ο ccwr προσπαθεί να δώσει πληροφορίες πάνω στο ζήτημα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
για οποιον ειδε αποψε την ΜΑΤΣΑΡΑ κυργιου με ριγανοστεφανο, θα καταθεσω την αναλογία:
ο θαξλξλξλξλξλ ειναι ο κυργιος και ο κρηντενς ειναι ο στεφανος.
δεν λεω οτι η "μαχη" εδω θα εχει το ιδιο αποτελεσμα, αλλά στο τενις συνηθως οποιος καταφερει να εκνευρισει τον άλλο με μάιντ γκειμς, κερδιζει.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
ΝΤαξ ο tinapeis είναι λυπηρό κοματόσκυλο, πατάει disagree και ποστάρει νέα που απευθύνονται σε IQ λάχανο, αυτό μπορεί, αυτό κάνει.

Παιδιά έχουμε πει από την πρώτη μέρα που ξεκίνησε το site ότι δεν θέλουμε προσωπικές επιθέσεις. Ο στόχος μας εξαρχής ήταν να ακούγονται ελεύθερα όλες οι απόψεις και το μόνο που ζητήσαμε είναι να μην υπάρχουν σχόλια επί προσωπικού. Η όποια κριτική και αντιπαράθεση πρέπει να γίνεται στην άποψη και με κόσμιο τρόπο, όχι στο άτομο που την εκφράζει.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,307
Παιδιά έχουμε πει από την πρώτη μέρα που ξεκίνησε το site ότι δεν θέλουμε προσωπικές επιθέσεις. Ο στόχος μας εξαρχής ήταν να ακούγονται ελεύθερα όλες οι απόψεις και το μόνο που ζητήσαμε είναι να μην υπάρχουν σχόλια επί προσωπικού. Η όποια κριτική και αντιπαράθεση πρέπει να γίνεται στην άποψη και με κόσμιο τρόπο, όχι στο άτομο που την εκφράζει.


Πάντα ήταν σεβαστοί οι κανόνες και τα άλλα μέλη από πλευράς μου. και αν διάβασει κάποιος πως ποσταρω από όταν μπήκα από εποχές PCM μπορεί να το διαπυστώσει. Όταν δεκτηκα μπινελίκια χωρίς ιδιαίτερη συγκίνηση επειδή ήταν μάλλον συμπαθικός ο χώστης, θόλωσε το τοπίο. ;)

Δεν θέλω δράματα και σαχλαμάρες. Είπα ότι ο λόγος που ποστάρω εδώ, είναι η αντιπρόταση. Άλλωστε έχω απομακρυνθεί ήδη από την κοινότητα.

Γιατί όμως γίνομαι τοξικός;;
Μπορεί εγώ να μην έχω θέμα που πέφτει το B, αλλά ξέρω παιδιά που έχουν και επειδή έχω περάσει δύσκολα για να είμαι εδώ που είμαι, ξέρω ότι όταν περνάς δύσκολα και ο άλλος σε κτυπάει είναι ειλικρινά άσχημο. Χειρότερο από μπινελίκι (που και να φας και λίγο βρίσιμο δεν έγινε και τίποτα. Ο τιναπείς λοιπόν προσπαθόντας να τσαντίσει εμένα, φερόμενος σαν αμοιβάδα για να σπάσει πλάκα (εις βάρος μου και καλα) στα μάτια μου κτυπάει αυτούς που έχουν πέσει. Γεγονός που μου προκαλεί αυδία.

Νομίζω είναι σαφές ότι δεν προσπαθεί να ενημερώσει.. γεγονός που θα ήταν απολύτως σεβαστό από πλευράς μου, ακόμα και αν διαφωνούσα με το περιεχόμενο της ενημέρωσης.

Μιας και (διακίως) δέχομαι εγώ την σύσταση, επειδή έφτασα πολύ κοντά στο μπινελικο αμάρτημα χωρίς το gaius escape from jail card, δεν θα συνεχίσω την τοξικύλα, θα αφήσω τον μαΛάκα να κλωτσάει όποιον έχει πέσει.

Και να πω κιόλας ότι δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν, ούτε με το gaius ούτε με τον tinapeis. Με το συμπάθειο τους έχω τελείως χεσμένους.
 
Last edited:

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Back on topic

Quixotic, an NFT marketplace on the Optimism network, was attacked after a hacker was able to exploit a recently updated smart contract. The attacker made off with at least $100,000.


 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Δίχως να θέλω να γίνω Κούγιας κανενός*

Πέρα από τις αντικρουόμενες απόψεις και τα χωρατά που γράφονται εδώ. Ο τιναπεις ρίχνει αβέρτα χλινκς και quotes, για να δείξει πόσο ενάντια είναι με τα λεγόμενα του ccwr (ζήτημα να εχει γράψει 2-3 οριτζιναλ αράδες). Και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να "τιλταρει" ολίγον ο ccwr (κακώς μεν).

Αυτά.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Μπορει το τενις να δινει μαθηματα ζωης αλλα το μπιλιαρδο την αναπαριστα.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Παιδια, ιδεα δεν εχω απο μπιτκονια, κρυπτοφραγκα και τα σχετικα, και φραγγο δεν δινω για παρτη τους. Ομως εκτιμω και σεβομαι τον χρονο που αφιερωσε ο ccwr, για να μεταφερει τις οποιες γνωσεις του για τους εναν, δυο η δεκα που τους ενδιαφερει.
Αν δεν μας αρεσει ενα θεμα, ενα κλικ ειναι και παμε στο επομενο
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Λοιπον, εμενα ο Τσιτσιπας μου θυμιζει τον Χαρυ Κλυν, στο σκετσακι που παιζει το 12χρονο, κλαψουριζοντας και χτυπoντας το ποδι του στο πατωμα, λεγοντας στον μπαμπα, "Θελω να μου παρεις Adidas, Θελω να μου παρεις Adidas"
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Ποσταρωντας τέτοια λινκς φαίνεται ότι απλά το μόνο που προσπαθεί ο τιναπεις είναι να τιλταρει τον cc (και μάλλον τα καταφέρνει).
Αν και το παραπάνω λινκ με τα καπιταλ κοντρόλς επιβεβαιώνει το δίκιο ανθρώπων σαν του cc και όχι του τιναπεις.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ποσταρωντας τέτοια λινκς φαίνεται ότι απλά το μόνο που προσπαθεί ο τιναπεις είναι να τιλταρει τον cc (και μάλλον τα καταφέρνει).
Αν και το παραπάνω λινκ με τα καπιταλ κοντρόλς επιβεβαιώνει το δίκιο ανθρώπων σαν του cc και όχι του τιναπεις.

From the horse's mouth

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Ποσταρωντας τέτοια λινκς φαίνεται ότι απλά το μόνο που προσπαθεί ο τιναπεις είναι να τιλταρει τον cc (και μάλλον τα καταφέρνει).
Αν και το παραπάνω λινκ με τα καπιταλ κοντρόλς επιβεβαιώνει το δίκιο ανθρώπων σαν του cc και όχι του τιναπεις.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Ψαχνοντας περισσοτερες ινφο επεσε το ματι μου σε αυτο το αρθρο του κοτακου απτου χουριο:

"If this thing ever gets released, I will set my own head on fire."


Νταξει σχωρεστε με για τη πηγη, αλλα το κειμενο ειναι ξεκαρδιστικο και του αξιζει ενα κλικ.
🤡


edit: Ακομη και το λογκο αντιγραφη του Gamecube
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Χρεοκοπια του crypto-broker Voyager Digital:





The Company has over $110 million of cash and owned crypto assets on hand, which will provide liquidity to support day-to-day operations during the Chapter 11 process, in addition to more than $350 million of cash held in the For Benefit of Customers (FBO) account at Metropolitan Commercial Bank. Voyager also has approximately $1.3 billion of crypto assets on its platform, plus claims against Three Arrows Capital ("3AC") of more than $650 million.


Voyager previously announced that its subsidiary, Voyager Digital LLC, issued a notice of default to 3AC for failure to make the required payments on its previously disclosed loan of 15,250 BTC and $350 million USDC. Voyager is actively pursuing all available remedies for recovery from 3AC, including through the court-supervised processes in the British Virgin Islands and New York.


:journal:
 
Top Bottom