What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Αν λέγεσαι Γιώργος ή Κατερίνα ναι, αν λέγεσαι Τζωρτζ ή Κάθριν όχι
Νίκλας λέει το FB, άρα είμαι κλάιν μάιν μα φρεντ
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

ενταξει, κατεβασαμε και επισημως βρακουλινια ως κρατος.
πωωωω ρε φιλε, γουσταρω καραντινουλα απο αρχες οκτωβρη μεχρι μεσα νοεμβρη και βλεπουμε.
μεχρι τοτε, μεχρι κι ο alaloth μπορει να μιλαει πλεον, τοσα πατσηζ θα εχουν βγει.
ποντικι τσεκ, μπακλογκ τσεκ.

ΕΙΜΕΘΑ ΕΤΟΙΜΟΙ, ΜΠΡΙΝΓΚ ΙΤ ΟΝ !!!!!!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δεν προκειται να μειωθει η δουλεια, ετσι κι αλλιως.
απο δω και μπρος, σχεδον καθε χρονο ολο και κατι "νεο" θα παιζει. ή καμια παραλλαγη καποιου παλιου.
εισαι στο επαγγελμα του μελλοντος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
δεν προκειται να μειωθει η δουλεια, ετσι κι αλλιως.
απο δω και μπρος, σχεδον καθε χρονο ολο και κατι "νεο" θα παιζει. ή καμια παραλλαγη καποιου παλιου.
εισαι στο επαγγελμα του μελλοντος.
κάτσε λίγο να λιώσουν και πάγοι στην Ανταρκτική και Σιβηρία να δούμε τι θα βγει από εκεί μέσα... War of Worlds θα γίνει μόνο που εμείς θα είμαστε στον ρόλο των εξωγήινων...
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488

«Μα...μα...Το μόνο όπλο κατά της πανδημίας είναι το εμβόλιο...Γιατί μπερδεύετε τον κόσμο κύριε Σάκκα; Βέβαια οι αναγνώστες/τηλεθεατές μας είναι οι πανέξυπνοι, αλλά να μην τους μπερδεύουμε!»
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
κάτσε λίγο να λιώσουν και πάγοι στην Ανταρκτική και Σιβηρία να δούμε τι θα βγει από εκεί μέσα... War of Worlds θα γίνει μόνο που εμείς θα είμαστε στον ρόλο των εξωγήινων...

Επειδή παίζω Phoenix Point θα σου πω εγώ τι θα γίνει:

 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Σαν πολλές υποψήφιες πανδημίες δεν μαζεύτηκαν;
Σύμπτωση; Τυχαίο; Δίσεκτο έτος; Ο κουλης πρωθυπουργός;
Θα δείξει...
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Φτασαμε στην εποχη οπου η λεξη ιος τραβαει τα κλικ σαν μαγνητης. Οι επιδημιες στην Αφρικη ειναι σαν τις φωτιες στην Ελλαδα το καλοκαιρι.
Οταν εφταναν στις ειδησεις, συνηθως ο Εμπολα, ηταν ενα βημα πριν τις μικρες ειδησεις. Οτι ερχεται απο την Αφρικη, συνηθως ειναι κατι που μεταδιδεται με το αγγιγμα και εαν δεν τηρηθουν πολυ βασικοι κανονες υγιεινης.
Η ατομικη υγιεινη ειναι κατι που δεν κανουν οι πολλοι και οι συνθηκες διαβιωσης δημιουργουν μια κατασταση που κανει το προσδοκιμο ζωης των 55 με 65 να δινουν αλλη οπτικη στο ηλικιωμενος.
Στην Μοζαμβικη που ειναι τα 55 ετη, οι 60αρηδες ειναι υπερηλικες που ξεγελασαν τον θανατο.
Για την Ελλαδα ειναι τα 80+.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Καλά πήγε αυτό. Το προηγούμενο ΣΚ είχαν έρθει η αδερφή της γυναίκας οικογενειακός και την Δευτέρα αυτή και ο μικρός βγήκαν θετικοί.
Ε σιγά σιγά μέσα στην εβδομάδα άρχισαν να βγαίνουν κρούσματα, πρώτα η πεθερά μου, μετά μια ξαδέρφη-φίλη, σήμερα η σύζυγος...
Βέβαια λόγο πυρετού και βήχα το είχαμε ψιλιαστεί λίγο και την έβγαζα καναπέ τις τελευταίες μέρες, αλλά από την στιγμή που μέχρι την Τετάρτη "πίναμε από το ίδιο ποτήρι" δεν ξέρω αν την έχω γλιτώσει εγώ. Όλοι το περνάνε χαλαρά τουλάχιστον.

Αν κόλλησα πάντως θα τελειώσω και το Radio PC Case :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Εγώ έχω να αρρωστήσω χρόνια, μιλάμε έστω για γρίπη. Κορωνοιο απ'όσο γνωρίζω δεν έχω κολλήσει, εκτός αν είχα και ήμουν εντελώς ασυμπτωματικός. Όλα τα τεστ που έχω κάνει είναι αρνητικά και συναναστρεφομαι συνέχεια άτομα που βγαίνουν στην πορεία θετικά. Δεν ξέρω γιατί, το μόνο στοιχείο που μπορώ να σκεφτώ ότι κάνω διαφορετικά από τους γύρω μου είναι ότι τρώω πολύ γαλακτομπούρεκο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Εγώ έχω να αρρωστήσω χρόνια, μιλάμε έστω για γρίπη. Κορωνοιο απ'όσο γνωρίζω δεν έχω κολλήσει, εκτός αν είχα και ήμουν εντελώς ασυμπτωματικός. Όλα τα τεστ που έχω κάνει είναι αρνητικά και συναναστρεφομαι συνέχεια άτομα που βγαίνουν στην πορεία θετικά. Δεν ξέρω γιατί, το μόνο στοιχείο που μπορώ να σκεφτώ ότι κάνω διαφορετικά από τους γύρω μου είναι ότι τρώω πολύ γαλακτομπούρεκο.
χμ legit ακούγεται, θα το δοκιμάσω και εγώ το γαλακτομπούρεκο.

Πάντως πριν μερικές εβδομάδες πέρασα γαστρεντερίτιδα ή κάτι παρόμοιο (πέρασε πριν πάω σε γιατρό anyway), δεν ξέρω μπορεί να ήμουν σε defcon 1 λόγω αυτού :p

Φοβάμαι πάντως ότι εκεί που αρχίσει η σύζυγος να βγαίνει αρνητική, θα κολλήσω εγώ... Θα καραντινιάσω στο δωμάτιο με το pc σε ράτζο πάντως :p
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Επίσης κάνω ντουζ με κρύο νερό. Ξεκίνησε από μια κόντρα με τον πατέρα μου για τον θερμοσίφωνα όταν ήμουν 15 και το διατηρώ ως σήμερα (για οικονομικούς λόγους) . Χειμώνα καλοκαίρι. Τώρα που το ξανασκέφτομαι, ίσως αυτό να έχει παίξει μεγαλύτερο ρόλο από το γαλακτομπουρεκο. Ποιος ξέρει?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Επίσης κάνω ντουζ με κρύο νερό. Ξεκίνησε από μια κόντρα με τον πατέρα μου για τον θερμοσίφωνα όταν ήμουν 15 και το διατηρώ ως σήμερα (για οικονομικούς λόγους) . Χειμώνα καλοκαίρι. Τώρα που το ξανασκέφτομαι, ίσως αυτό να έχει παίξει μεγαλύτερο ρόλο από το γαλακτομπουρεκο. Ποιος ξέρει?
Ε καλά τώρα με νοιάζει, καλοκαίρι είναι, με κρύο κάνω και εγώ, όλα πόπα :p
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Ε καλά τώρα με νοιάζει, καλοκαίρι είναι, με κρύο κάνω και εγώ, όλα πόπα :p
Πάντως, επειδή το έχω συζητήσει με πολύ κόσμο, με θεωρούν όλοι σχιζοφρενή. Επίσης, το 50-75%, μου είπαν ότι κάνουν με ζεστό και το καλοκαίρι, ακόμα και με καύσωνα!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Πάντως, επειδή το έχω συζητήσει με πολύ κόσμο, με θεωρούν όλοι σχιζοφρενή. Επίσης, το 50-75%, μου είπαν ότι κάνουν με ζεστό και το καλοκαίρι, ακόμα και με καύσωνα!!!
Νομίζω το να κάνεις με ζεστό το καλοκαίρι είναι πιο σοβαρή περίπτωση βλάβης από το να κάνεις με κρύο τον χειμώνα :p
 
Top Bottom