What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

STRAY

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Τα games με ζώα για πρωταγωνιστές είναι ένα αρκετά ενδιαφέρον niche της γενεάς μας. Όλοι θυμούνται το επικό Goat Simulator του 2014, ή το Untitled Goose Game που έκανε πάταγο πριν λίγα χρόνια. Και τα δύο αυτά games έδιναν αρκετή έμφαση στον χιουμοριστικό παράγοντα πρωτίστως παρά στην καθιέρωση κάποιου Lore ή στο “σοβαρό” world-building, ή σε αυτό που στο χωριό μου θα ονομάζαμε “environmental storytelling”. Τί γίνεται, όμως, αν κάποιος δώσει έμφαση στα παραπάνω χαρακτηριστικά, τα πετάξει μέσα σε έναν post-apocalyptic κόσμο, και ορίσει ως πρωταγωνιστή… μια γάτα; Η απάντηση είναι το Stray, ένα αηδιαστικά χαριτωμένο post-apocalyptic γατοgame. Η παραπάνω σύνοψη ίσως περιέχει όλα όσα θα ήθελε να γνωρίζει κάποιος πριν δοκιμάσει το action/γάτion-adventure game του μικρού Γαλλικού/Γατικού studio BlueTwelve Studio, το οποίο game κυκλοφορεί επισήμως...

Continue reading...
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η αδιαφορια της γατας προσφερει ποντους στον ρεαλισμο αλλα εγω θελω να μαθω ενα πραγμα. Τις μπαλες του τις γλυφει ο γατουλης; ή ειναι αγνωστο αν ειναι γατα ή γατος;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ο Hellion ξεκινησε μια catασταση που θα εξελιχθει απροβλεπτα.

ct.png

ct2.png
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
(Να πω εδώ πως λόγω παθολογικής αντιπάθειας στις γάτες, δεν σκοπcatευώ να ασκατληθώ μαζί του. Η ζημιά του Κατελιόν όμως, έγινε.)
Η αντίδραση του γάτου μου μόλις έμαθε γι' αυτά που γράφεις:
im.jpg
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Ας σταματήσει caτποιος επιτέλους αυτό το φρακτό catλαμπούρι. Σας ιcatεύω.
Ε ναι catάντια πια. Σε λίγο θα μας catηγορούν οτι σπαμάρουμε το ριβιού, λες και catαναγκάζουμε κανέναν να διαβάζει τα σχόλια. Catάρα, catι τέτοια γίνονται και catεδαφίζονται τα όνειρα για ένα καλύτερο αύριο...(οκ ιναφ ιζ ιναφ).
 
Top Bottom