What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

EVIL WEST

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Το Evil West είναι ένα παιχνίδι μιας άλλης εποχής. Αν έλεγε κάποιος ότι ξεκίνησε να αναπτύσσεται κάπου το 2007, στο μεταξύ η ανάπτυξη διεκόπη και η Flying Wild Hog μάζεψε τα κομμάτια του και αποφάσισε να το ολοκληρώσει το 2022, δε θα μου προκαλούσε καμία απορία. Εντάξει, ίσως να ακούγεται κάπως υπερβολή όλο αυτό, αλλά αυτή ήταν η αρχική αίσθηση που αποκόμισα κατά τα πρώτα λεπτά της ενασχόλησης μου με το παιχνίδι.
Ιδιαίτερα όταν ο ήρωάς μου, ο Jesse Rentier, σκαρφάλωσε κατά λάθος σε μια πλατφόρμα που δεν ήθελα να επισκεφθώ ακόμα και το παιχνίδι αρνούνταν πεισματικά να με αφήσει να επιστρέψω, αντιλήφθηκα ότι δεν πρόκειται να διεκδικήσει κανένα βραβείο ευρεσιτεχνίας. Είναι όμως κακό αυτό απαραίτητα; Δε θα το έλεγα, όταν έχεις να κάνεις με έναν τίτλο που δεν υπόσχεται τίποτε διαφορετικό από αυτό που πραγματικά είναι: ένα «ανεγκέφαλο» action/shooter, όπου το βασικό του στοιχείο είναι ένα: το ανελέητο σφάξιμο τεράτων...

Continue reading...


 
Top Bottom