What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

STAR WARS JEDI: SURVIVOR

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Οσο διαβαζα το ριβιου, αν και υποψιασμενος απο ολο το κραξιμο που πεφτει, τοσο ψηνομουν απο τις περιγραφες του story και gameplay και παρεμενε η σπιθα της ελπιδας οτι θα μπορει να παιχτει...μεχρι που μου εσκασε η τσεκουρια απο πισω απο κει που αρχιζει η παραγραφος με τα προβληματα, ειδικα οταν ειδα και τη διευκρινιση για το 1080p


πφφφ δηλαδη μακρυα για 1-2 χρονια...κριμα ρε γμτ σα να φτιαξανε το καλυτερο φαγητο και να το αφησαν στο φουρνο για μιση ωρα λιγοτερο :/
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Με κάποιον υπεραπίθανο τρόπο, έχουν καταφέρει να χαντακώσουν κυρίως τα ισχυρότερα συστήματα. Με την γερασμένη πλέον 1070 μου, η απόδοση είναι περίπου ίδια με του Sephir, και η δικιά του gpu είναι σχεδόν 100% πιο γρήγορη...
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Εγώ πάντως παιδιά μετά το patch της 01/05 ιδιαίτερα θέματα ΔΕΝ έχω. Είμαι να φύγω από τον Koboh που με τους ανοιχτούς του χώρους φαντάζομαι θα είναι ότι χειρότερο οπότε δε πιστεύω να γίνεται ακόμα πιο απαιτητικό στη συνέχεια.

Με όλες τις ρυθμίσεις στο EPIC (φαντάζομαι δε παίζουν ρολο στα αλήθεια) με FSR στο quality αλλά στα 1440p σε μια 2080, σίγουρα droppάρει κάτω από 60FPS σε αρκετά σημεία αλλά όχι απότομα drops που να δημιουργούν stuttering.

Περισσότερο "πρόβλημα" έχω με τη μη διαθέσιμη επιλογή για DLSS γιατί το FSR απλά suuuucks. Σίγουρα μπορεί λόγω nvidia κάρτας αλλά περισσότερο με χαλάει το γεγονός ότι λείπει λόγω συμφωνιών.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Με κάποιον υπεραπίθανο τρόπο, έχουν καταφέρει να χαντακώσουν κυρίως τα ισχυρότερα συστήματα. Με την γερασμένη πλέον 1070 μου, η απόδοση είναι περίπου ίδια με του Sephir, και η δικιά του gpu είναι σχεδόν 100% πιο γρήγορη...

Κι εγώ με την 3050 και τον 8600Κ και τις ρυθμίσεις στο medium@1080p είμαι στα 55 με 60fps με κάποια περιστασιακά και drops στα 45. Κάτι τρέχει με τα ισχυρότερα συστήματα.

Αν έχει κάποιος ακόμα χειρότερο σύστημα ας δοκιμάσει μήπως τρέχει 4Κ με ray tracing.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Με κάποιον υπεραπίθανο τρόπο, έχουν καταφέρει να χαντακώσουν κυρίως τα ισχυρότερα συστήματα. Με την γερασμένη πλέον 1070 μου, η απόδοση είναι περίπου ίδια με του Sephir, και η δικιά του gpu είναι σχεδόν 100% πιο γρήγορη...

Ένα ενδεχόμενο είναι να έπεσε το βάρος του optimization στο να τρέξει το παιχνίδι έστω ανεκτά στις κονσόλες ώστε να μην γίνει το επόμενο Cyberpunk, με αποτέλεσμα να επωφελούνται εμμέσως και τα λιγότερο ισχυρά συστήματα που βρίσκονται πάνω - κάτω σε αντίστοιχο επίπεδο. Η 1070 είναι σε επίπεδο ισχύος μεταξύ του Xbox Series S και του PS5 οπότε εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
127GB patch. Προς στιγμήν νόμισα ότι κυκλοφόρησε και το τρίτο παιχνίδι.


έντιτ: Εντάξει δεν είναι αυτοί χαζοί, εγώ είμαι, 4,3 GB
 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
127GB patch. Προς στιγμήν νόμισα ότι κυκλοφόρησε και το τρίτο παιχνίδι.

Μπα, θα έχει ένα ακόμα μηδενικό στο τέλος το install size του επόμενου.
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
έντιτ: Εντάξει δεν είναι αυτοί χαζοί, εγώ είμαι, 4,3 GB
Βασικά είναι: Για να περάσει patch το Origin κάθεται και κάνει verification όλου του installation (μάλιστα πριν ξεκινήσει να κατεβάζει καν...). Περισσότερη ώρα παίρνει αυτό λόγω μεγέθους του game παρά το ίδιο το κατέβασμα.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Μέσω Steam λες ή θες να μου πεις ότι έχω άλλη μία ώρα μπροστά μου;
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Τέλος...

Εξαιρετικό παιχνίδι: αναβάθμιση σε όλους του τομείς σε σχέση με το Fallen Order και χαλαρά ότι καλύτερο σε Star Wars universe τα τελευταία χρόνια. To gameplay χάρη στις επιπλέον stances απολαυστικό για τι; οποίες μπορεί να βρει κάποιος εφαρμογές σε αρκετά διαφορετικά σενάρια (ειδικά στο grand master).

ΑΛΛΑ.... προφανώς όλα τα παραπάνω ισχύουν αν αγνοήσει τα μεγάλα performance θέματα που έχει και ένα "gamebreaking "bug που αναφέρεται αρκετά στα steam reviews (αλλά έτυχε και σε μένα) και κλειδώνει τα bounties.

Σίγουρα πρέπει να παιχτεί από κάποιο SW fan αφού κάάάάάάάποια στιγμή θα διορθωθούν τα προβλήματα που έχει.

Το καλό της υπόθεσης είναι πως παρ'όλα τα προβλήματα είχε αρκετή (άδικη?) επιτυχία οπότε το 3ο μέρος θα πρέπει να θεωρείται δεδομένο.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,510
Το πολυπόθητο performance patch είναι έτοιμο, τέσσερις μήνες μετά την αρχική του κυκλοφορία.

Αν και τα patch notes αφορούν κυρίως τις εκδόσεις για κονσόλες, ελπίζω η κατάσταση να είναι βελτιωμένη και στα PCs.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
3,7 GB το καλό που του θέλω να στρώσει τίποτα.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Τα updates έχουν κάνει δουλειά.
Σε RX 5700, 1440p, FSR Quality, όλα high με εξαίρεση το anti-aliasing που είναι σε medium, παίζει μια χαρά. Δεν έχω βάλει fps counter να δω με πόσα πάει, όμως η εμπειρία είναι ομαλότατη, χωρίς stutters ή τίποτα παρόμοιο.
 
Top Bottom