What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

+ θρηνούμε για τη Μιμημή (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το επισημο θρεντ του σαντογκάμπι)

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
ελπιζω να τρολαρεις.
ξεκαθαρο, μεγαλειωδες, στεντορειο, ακομα και μαρβελικό

no-no-no-spider-man.gif

καλυτερα να το κανει ο αδαν κι ας γραψει οτι το κειμ ειναι καθαρο γκραντ στρατετζι ή 4x (οτι κι αν σημαινει αυτο που μολις εγραψα)
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
ελπιζω να τρολαρεις.
ξεκαθαρο, μεγαλειωδες, στεντορειο, ακομα και μαρβελικό

View attachment 4903

καλυτερα να το κανει ο αδαν κι ας γραψει οτι το κειμ ειναι καθαρο γκραντ στρατετζι ή 4x (οτι κι αν σημαινει αυτο που μολις εγραψα)
Μια χαρά το έγραψες (αρκεί να μην έβαζες το η)
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,660
Είναι γνωστό άλλωστε ότι τα turn-based είναι σαν να ζεις στην Ικαρία. Παραγγέλνεις και το πιτόγυρο έρχεται μετά από 2 βδομάδες.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,888
Offtopic /On
δυσκολεύομαι να κλικάρω το σταυρουδάκι με τον κέρσορα του ποντικιού.
Offtopic /Off
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Το θεμα ηταν λειτουργικο και οχι φονικο. Νομιζα οτι εγινε μακελειο εδω μεσα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
καταγγελω νταουνραιτ ανηθικη και ανκωλντ φορ ενεργεια του αδμινιστράτου που ΑΛΛΟΙΩΣΕ τον τιτλο του θρεντ με αποτελεζμα να μην βγαινει πια νοημα ετσι οπως διαμορφωθηκε.

παρακαλω να μην ξανααλλαχθει. δεν μπορει ο καθε χρηζτης επειδη περασανε τα χρονια κι εχει πρεσβυωπια να προκαλει τετοιες αλλαγες.
παρακαλω να μην επαναληφθει.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
καταγγελω νταουνραιτ ανηθικη και ανκωλντ φορ ενεργεια του αδμινιστράτου που ΑΛΛΟΙΩΣΕ τον τιτλο του θρεντ με αποτελεζμα να μην βγαινει πια νοημα ετσι οπως διαμορφωθηκε.

παρακαλω να μην ξανααλλαχθει. δεν μπορει ο καθε χρηζτης επειδη περασανε τα χρονια κι εχει πρεσβυωπια να προκαλει τετοιες αλλαγες.
παρακαλω να μην επαναληφθει.

+
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
ρε σεις, παρατηρω οτι ολα τα μοντερνα παιδγια εχουν υπογραφη κατω απ το ποστ. θα βαλω κι εγω. ειναι κατι σαν την ψευδαισθηση του μπαρμπαδιού που λεει: "εγω θα κατσω με την νεολαια αποψε" και κριντζαρει ολη η φαμίλια....
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
μαλαχτη, δεν την παλευεις καθολου, μπρο.
αν ηξερα οτι θα καταντουσε ετσι η μετεξελιξη μου, θα ειχα αυτοκαταργηθεί.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,660
one-of-us.gif
 

asparagus_12

Gelatinous Cube
Joined
Nov 26, 2019
Messages
181
To βάζω εδώ γιατί αυτό είναι το γνήσιο topic του παιχνιδιού.

Gameplay από την alpha του Shadow Gambit με ταυτόχρονο σχολιασμό από τους ανθρώπους της Mimimi.



Όσο πιο πολύ βλέπω τα του παιχνιδιού τόσο πιο πολύ ξενερώνω. Εντάξει το πειρατικό setting μπορεί εμένα να μη μου αρέσει γενικά αλλά δικαιώμά τους να το επιλέξουν. Όμως οι τύποι πήραν το χειρότερο κομμάτι του Desperados 3, δηλαδή τη μάγισσα, και στήσαν πάνω του ένα ολόκληρο παιχνίδι σε μία ατμόσφαιρα supernatural γιουχου με και καλά αστείους ήρωες-φαντάσματα με χοντροκομμένο χιούμορ που παραπέμπει σε Deponia. Βάλανε και κάτι μηχανισμούς που είναι τελείως κόντρα στη λογική αυτών των παιχνιδιών, γιατί σώνει και καλά πρέπει να τα κάνουμε πιο εύκολα για να πιάσουμε μεγαλύτερο κοινό. Όχι δεν είμαι ελιτιστής ούτε πιουρίστας (sic) και κατανοώ αυτό που είχε πει ένας απο τη Mimimi ότι τη μέρα (κυριολεκτικά) που βραβευόταν το Shadow Tactics, η εταιρεία ήταν σχεδόν χρεωκοπημένη, αλλά ρε άνθρωπε δε θέλω να πάω από το σημείο Α στο Β εκτοξευόμενος από το όπλο ενός φαντάσματος πειρατή που χαζογελάει και μιλάει σε ένα ψάρι που βγαίνει από το χώμα, θέλω να σπάσω το κεφάλι μου και το ποντίκι και να ρίξω μερικά ευφάνταστα μπινελίκια για το πώς θα καταφέρω να πάω ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ, χωρίς να με δουνε.

Δεν ξέρω μπορεί να γκρινιάζω σαν γέρος του Μάπετ Σόου και να γίνομα άδικος με το Shadow Gambit, αλλά για μένα ήταν το game που περίμενα περισσότερο και μέχρι τώρα έχω απογοητευτεί με αυτά που βλέπω.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
ειμαι πολυ συμφωνος εννοειται με τον συντροφο ασπάραγκο, ειπε τα ιδια ακριβως ποιντς μ αυτα που σκεφτομουν και εξεφρασα.

βεβαια παραμενει ενας ελαφρυς προβληματισμος γιατι εγω σταυρωθηκα (κυριολεκτικως, ειδες τι εκαμα εκει???) απο 10 μεριες, ενω ο ασπαραγκος αποκομισε λάικς. καταλαβαινετε, δεν καιγομαι για λαικξ, ισα ισα η περσόνα του χειρομαλαχτη τρεφεται απ τις διαφωνίες, αλλά δεν παυει να μου κανει εντυπωση. ισως εγω τα ειπα πιο ασόβαρα και ενοχλητικα. το δεχομαι.

οπως και να χει, ασπαραγκε, μου ζεστανες την γερικη δεινοσαυροκαρδια μου αυτο το κρυο μαρτιάτικο πρωινο. να σαι καλα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Νομιζω οτι η ερωτηση σου ειναι ρητορικη
ισα ισα η περσόνα του χειρομαλαχτη τρεφεται απ τις διαφωνίες
γιατι απαντησες ο ιδιος.

Ως κουνελος, ειδα διαφωνια και μπηκα. Οταν μπηκα σαν σταυροφορος στην Κωνσταντινουπολη, ειχες σβησει τα παντα ολα λεμε.
Δεν ηξερα καν για ποιο πραγμα πρεπει να παλεψω. Εγω παλευω ετσι και αλλιως, ετσι με εμαθε η ζωη.
EDIT
Ο @asparagus_12, προσωπικα, μου ειναι πολυ συμπαθης. Το ζωδιο μου λεει οτι μπορω να σκοτωσω για οσους συμπαθω. Δεν το κανω γιατι δεν πιστευω στα ζωδια αλλα αυτο δεν ακυρωνει την συμπαθεια μου. Λιγο δυσκολο να του την "πω".
 
Top Bottom