What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

+ θρηνούμε για τη Μιμημή (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το επισημο θρεντ του σαντογκάμπι)

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Στο μεταξύ κι εσύ κι ο Ασπάραγκος το ίδιο trailer βάλατε θαρρώ (εκτός αν το έκανε edit μετά).
Κατά τα άλλα, εγώ που έχω να παίξω game της κατηγορίας από τα ένδοξα Commandos (το Mark of the Ninja δεν το μετράω, είχε άλλη προοπτική και χειριζόσουν έναν χαρακτήρα), πολύ ενδιαφέρον το βρήκα το πειρατικό της Μιμής.

Αν μάλιστα είναι και λίγο πιο εύκολο από τα ξαδερφάκια του (ή έχει σχετικό mode) ώστε να το ευχαριστηθούμε κι εμείς οι λιγότερο hardcorάδες, το βλέπω να μπαίνει wishlist.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Συζήτηση με τον Βόρειο στο δισκορδ προ ολίγων ημερών, μόλις παρακολούθησε το event της Mimimi:

sdsdsdsdsd.png



Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΕΚΠΛΗΡΩΘΗΚΕ. ΕΥΛΟΓΗCΟΝ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Άστο μωρέ να γελάμε, εν ευθέτω χρόνω μόλις περάσει το hype της ανακοίνωσης θα το μετονομάσουμε και θα το κάνουμε θρεντ γενικής συζήτησης για τα του γκεημ.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
ενταξει, περα απ την πλακιτσα και τα πχιοτικά χωρατά δεν ειδα καποια αντιθετη αποψη, ουτε καν μια εκτιμηση των εμπειρων συντακτων αν ειναι το παιχνιδι πιο ευκολο απο τους προκατοχους του, αν χαλανε τον πυρηνα του ζανρ οι τοσες ευκολιες και τα σουπρενατσουραλ σκιλζ κλπ, αλλά δεν πειραζει.
News flash, θα περιμένουμε να έχουμε actual hands-on gameplay experience πέραν από δύο trailer για να αποφασίσουμε ότι το παιχνίδι είναι εύκολο ή όχι. Ορισμένοι θα το αποκαλούσαν και συνετή μεθοδολογία.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
καταλαβαινω πολυ πολυ πολυ καλα οτι οταν σε καλεσουν καπου δεν ειναι κομψο να διαφωνησεις με τον οικοδεσποτη, αλλά πραγματικα εχω την απορια και εφοσον ησουν παρων, νορθλαντερ, αν επιτρεπει το ντιενέι και αν βούλεσαι βεβαιως βεβαιως, δωκε μου μια μονολεκτικη απαντηση:

αναμεσα στους οσους δημοσιογραφους του ειδικου τυπου ησαντε εκει, δεν βρεθηκε ενας (1) που να εχει παρομοιες αιτιασεις με του υποφαινομενου (εστω και πιο εξ απαλων ονυχων και ευγενικα) ???
για να δω κατι που θελω.
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Όχι.

Και είναι λογικό, διότι δεν είναι αιτιάσεις όσα (δια)γράφτηκαν αλλά περισσότερο επιχειρηματολογία του θυμικού. Όταν έρθει με το καλό το παιχνίδι θα είμαστε εδώ να το κράξουμε αν το αρμόζει. Προς το παρόν, είμαστε θετικά προδιατεθειμένοι διότι το studio δείχνει ότι δεν επαναπαύεται αλλά το ψάχνει με αυτενέργεια και δημιουργική ανησυχία. Το αν θα λειτουργήσει ή όχι η πρόταση και το όραμά τους θα κριθεί εκ του αποτελέσματος. Όχι προεξοφλώντας καταστάσεις και γνώμες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Δεν καταλαβαίνω τι παίζει σε αυτό το thread.
εμ αφού δεν είσαι 24/7 σαν εμάς εδώ χάνεις τα καλά :p
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Δεν καταλαβαίνω τι παίζει σε αυτό το thread.
Από τον τίτλο θα έλεγα πως είναι stealth shill thread για τα OnePlus.
Θα μπορούσε να είναι χειρότερα πάντως, όπως για το τρανςφορμερικό Χόγκουαρτ Λέγκασυ ή το ποιος θάμνος κρύβει το 10/10 του Έλντεν Ρινγκ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
οκ, λοιπον.
ας θεωρησω κι εγω οτι ενας εμπειρος ρηβιουερ και κυριως παικτης και φαν ολων των "στελθ στρατετζυ" (ασχετο: νεολογισμος εντελως λανθασμενος που προσπαθει οπως ειδα απεγνωσμενα να λανσαρει η μιμιμι, εκτος αν μου δειξει καποιος τα στοιχεια στρατετζυ) απ τα κομαντα μεχρι σημερα, δεν καταλαβαινει απο το 8λεπτο τρειλερ τι παιζει κι αν ειναι πιο ευκολο η δυσκολο η ζουζουνιαρικο το κειμ.
μεταξυ μας, νομιζω οτι τους υποτιμουμε τους αθρωπους κι οτι εχουν την εμπειρια ν απαντησουν εστω και προχειρα η προωρα τετοια ερωτηματα.
παντως με την ιδια λογικη, ειναι αδικαιολογητος και προωρος και ο ενθουσιασμος που προκυπτει απο πολυ κοζμο για το ιδιο 8λεπτο τρειλερ.

αλλά ενταξει, ας περιμενωμε. μπέιζντ.


σε αλλα νεα: το θυμικο παιζει παντα ρολο, αλλά δεν νομιζω οτι ηταν τετοια η επιχειρηματολογια. με πληγωνεις. εγραψα εντελως συγκεκριμενα πραγματα που διαμορφωνουν την σιγουρα προσωπικη μου αποψη και νομιζω εχουν καποια βαση, με την δικη μου οπτικη. απλα μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν βρεθηκε ενας να τους τα θεσει, εστω πιο κομψα. τι να πω? ισως δεν εχουν παιξει τετχοια παιχνιδια οι αθρωποι (δεν τα λεω κομαντο κλόουνς, για να μη με μαλωσει η μιμή) και ηταν η πρωτη τους επαφη με το ειδος.

ευτυχως, στα σχολια στο γιουτιου του τρειλε υπαρχουν 5-6 ανθρωποι που γραφουν παρομοια πραματα με τον μαλαχτη. θα ενιωθα πολυ περιεργα αν ημουν εντελως μονος σε μια λογικη θεωρω, σειρα συλλογισμων.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
οριστε, συμφωνει κι ο αδαν.
πουθενα στην σελιδα το "στελθ στρατετζυ".

οοοτι σου λεω.gif
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Αν παρατηρησεις καλα, το Real Time Tactics (RTT)αναγραφεται ως υποομαδα του Strategy game.

To commandos επισης ηταν stealth-oriented RTT

1674586833155.png

Αρα το commandos ηταν απο τα πρωτα που θεμελιωσαν το stealth - (RTT) strategy


(Οχι, δεν εκανα edit τη wikipedia xD )
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
οτι εγραψα ειναι απολυτως ακριβες. παμε μαζι:

νεολογισμος, ο : λέξη ή φράση που δημιουργήθηκε προσφατα (απο την αγαπημενη σας βικιπαιδεια)

παμε τωρα και σ ενα μπλογκ της μιμής με ημερομηνια 8/12/22 (θα το ελεγα σχετικα προσφατο, ναι?)


ευχαριστω για την προσοχη σας.

με χαρα βλεπω οτι προσεχετε μεχρι και την τελεία των ποστς μου και αναφερεστε σε δευτερευοντα βεβαια ζητηματα, σχετικα με το κυριως θεμα, αλλά σιγουρα πολυ πολύ σημαντικα.
 
Top Bottom