What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Dark Souls και λοιπά soulslikes

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Mόνο σε εμένα φάνηκε το DS1 αρκετά "εύκολο" (στο combat κομμάτι του, το exploration είναι struggle) από τη στιγμή που το παίγνιο σου αφήνει τόσα πολλά περιθώρια για cheesing/grinding;

Έχεις παίξει Sekiro; Έμαθαν τα λάθη τους και τα διώρθωσαν ⚔️ 🐺
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
a41QPK6_700bwp.webp
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Σάπιο μέρος, σίγουρα, αλλά δε με ενόχλησε και τόσο. Μόνον το έδαφος, κάτω, με τα σάπια τα νερά ήταν καρκίνος. Μόλις όμως έφαγα την Quelaag, προχώρησα στα Demon Ruins, πήρα το armor εκεί κοντά από στο Ceassless Discharge, εξόπλισα και το Gargoyle Tail axe και λούταρα τα πάντα στην περιοχή. Παιχνιδάκι. :gap:
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Ό,τι και να λέμε για την Blighttown, όσο και να την σιχαινόμαστε, είναι ακόμα ένα μέρος που θριαμβεύει το λέβελ ντιζάιν του παιχνιδιού.
2-3 διαφορετικοί τρόποι να την προσεγγίσεις, και κάθε ένας αλλάζει την εμπειρία τελείως.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Είναι optional η blighttown, το γνωρίζεις υποθέτω, έτσι;
There is no such thing as optional. Και ο Kalameet σε DLC είναι αλλά γίνεται να μην πας; Αφού ξέρεις ότι είναι εκεί και σε περιμένει...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Ε πως. Και το Great Hollow optional είναι.
Αν αρχίσεις με master key γίνεται optional τελείως η Blighttown. Πας κατευθείαν στην Queelag.
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Tα Depths φαντάζομαι εννοείς με το optional, το λέω γιατί ταράχτηκα στην αρχή νόμιζα είχα χάσει επεισόδια :eek:
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Καλά αυτό εννοείται, ειδικά οταν τυχαίνει και βρίσκω μέρη οπου δεν ανακάλυψα στον πρώτο η δεύτερο γύρο η χαρά είναι διπλή.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Τελειωσα το Painted World of Ariamis. Το level design δινει μαθήματα. Μικρό σε έκταση αλλά τόσο έξυπνα σχεδιασμένο, τόσα πολλά να λουτάρεις, σπαστικοί εχθροί (εκέινα τα μαμημενα που πετανε fireballs και κάνουν toxic όταν ψωφάνε και τα wheel skeleton κάτω στο πηγάδι) σπαστικά τοποθετημένοι. Τα 2 boss γελοία θα έλεγα...
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Το Phalanx φανταστικός αντίπαλος για grind να πούμε σε αυτό το σημείο :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Αυτοί οι τοξοτες εκεί στην Anor Londo ποσο καρκινος.

Μην μου το θυμίζεις... Γενικά το πρώτο Dark Souls είχε μεγάλη συμπάθεια στα πολύ στενά περάσματα ώστε οι εχθροί να σε ρίχνουν στο κενό.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Αυτοί οι τοξοτες εκεί στην Anor Londo ποσο καρκινος.

Καλώς όρισες στο Anor Londo. Χαλαρά η αγαπημένη μου περιοχή. Μην τα ξαναλέμε για το λέβελ ντιζάιν.
Χαβ φαν.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
...θέλω να πω, τυχαία κατάφερα και τους προσπέρασα. Στις πρώτες 4 προσπάθειες πήγαινα να φάω εκείνον στα αριστερά. Μετά παρατήρησα πως ο αριστερος δεν μπορεί να δει τον δεξιά, οπότε είπα να παω προς τα εκείνον.

Την πρώτη φορά με έφαγε με το dmg, διότι έκανα Ρολλ για να αποφύγω, όμως μέχρι να σηκωθώ, ο αλλος εριχνε ξανά. Την δευτερη φορά με έριξε απο το force που κάνει το βέλος. Την τρίτη, τον βαράω μία και πέφτει από μονο του στο κενό, ο δικός μου :giankos:
Ε, την τέταρτη, βγάζει σπαθί και πριν προλάβει να κάνει το ότιδήποτε, πέφτει εκείνος στο κενό! Λέω τώρα, όπως είμαι, γρήγορα γρήγορα να περάσω το σημείο, μην το σκέφτεσαι καν! Μπαίνω μέσα στο (πολυτελές) κτίριο και διαβάζω μήνυμα στο πάτωμα "Happines ahead".

Ανοίγω την πόρτα...BONFIRE!
hesitate_hs-profile_image-d5accf323829df30-300x300.jpeg
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Κάτσε ρε, 3 deaths και λες τους archers καρκίνο; O kalameet σε περιμένει... τα λέμε ξανά όταν αντικαταστήσεις τα σπασμένα parts από το PC σου :p

Mortal Shell παίξατε όσοι λατρέψατε το DS?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Κάτσε ρε, 3 deaths και λες τους archers καρκίνο; O kalameet σε περιμένει... τα λέμε ξανά όταν αντικαταστήσεις τα σπασμένα parts από το PC σου :p

Mortal Shell παίξατε όσοι λατρέψατε το DS?

Πήραν φράγκα από την Epic, οπότε μέχρι να πάει 90% έκπτωση δεν ασχολούμαι. Σου άρεσε;
 
Top Bottom