What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Dark Souls και λοιπά soulslikes

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Σου φαίνονται ακόμα μεγάλες οι αποστάσεις μεταξύ των bonfires
Χαχα! Καταλαβαίνω πώς το εννοείς. Σίγουρα όχι όπως πριν αλλά και πάλι μερικά και κυρίως αυτά που βρίσκονται *κοντά* στο Μποςς. Προσωπικά δεν μπορώ να δίνω μάχη με μποςς, να ψοφάω και να πρέπει να περάσω ξανά από πόσα εχθρικά npcs. Κουβαλάω ήδη τρέμουλο (δεν αστειεύομαι) από την μάχη, η υπομονή μου φθίνει με κάθε αποτυχημένη προσπάθεια. Δεν είναι βέβαια όλα έτσι, υπάρχει και η τακτική του sprinting, σαφώς.

Τώρα προσπαθώ και παίζω όπου με παίρνει με two handed/roll/dodge αντί για block/parry/riposte
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Φαντάσου την έκπληξη του Solaire στο Anor Londo, θα νομίζει πως είναι πιωμένος :ROFLMAO:
Eπρεπε να προστεθεί διάλογος για αυτό, μισές δουλειές κάνουν...
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Εχω κολήσει εδώ και κανα 5 ωρες στον Ornstein/Smough σε NG+ Τρελο spike difficulty το συγκεκριμενο.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Παίζω πρώτη φορά το DLC σε NG+ και σχεδόν όλος ο χρόνος που αφιερώνω είναι στο να προσπαθώ να νικήσω τα bosses.

Είναι αρκετά δύσκολα σε σ΄χεση με αυτά του βασικού παιχνιδιού αλλά μπορώ να πω πως τουλάχιστον είναι δίκαια συγκριτικά δλδ με τα Gargoyles και το pikachu & snorla Ornstein & Smough. Η μάχη με τον Αρτόριας ίσως η πιο balanced μάχη μέχρι στιγμής. Μου πηρε καμιά 20αριά προσπάθειες αλλά το ευχαριστηθήκα. Αλλά....

Black Dragon Kalameet. Spike dificulty στο θεό. Τόσες πολλές επιθέσεις, δε ξέρεις τί να περιμένεις. 60 φεύγα προσπάθειες απλά για να σου πετάξει ένα Calamity Ring. Στην καλαμίδα του να το βάλει...

Τώρα έχω κολλήσει στο Manus. Πολύ mobile ο συγκεκριμένος. Πολλές διαφορετικές επιθέσεις επίσης. Θα έλεγα πως είναι πιο οκ σε σύγκριση με τον Καλαμεετ αλλά αυτό το combo που έτσι και σε πιάσει δε σταματάει.


Παράλληλα ξεκίνησα και New Game με Cleric class και ανεβάζω STR/FTH. Μέχρι και τον Δράκο στα Dephs τους έτρωγα όλους απροβλημάτιστα με την πρώτη προσπάθεια! Ακόμη και τα Gargoyles. Με ένα Mace +6. Και την Queelana θα την έτρωγα με την πρώτη αλλά με παρέσυρε και με τύλιξε στις φωτιές της ;/
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Πάει και το Dark Souls : Remastered. Στο πρώτο gamethrough (Dark Souls: Prepare To Die Edition) χρειάστηκα 165 ώρες για να πάρω όλα τα achievements.
Σε αυτό (Dark Souls : Remastered) χρειάστηκα 159 γιατί ξέχασα να κόψω την ουρά του Gaping Demon και έπρεπε να το τερματίσω 3η φορά. Ήταν το μόνο όπλο που μου λειπε από το Knight's Honor. Χαλάλι γιατί ήταν η μοναδική φορά που έσωσα τον Solaire. Ωραία παιχνίδια ρε γαμώτο.

Αλλά το ότι βγάλανε το multiplayer για να κορυφωθεί το multiplayer στο Elden Ring είναι εμετικό. ΠΟΥΤΑΝΑ BANDAI NAMCO. ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ;;;
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Αλλά το ότι βγάλανε το multiplayer για να κορυφωθεί το multiplayer στο Elden Ring είναι εμετικό.
Και να λειτουργούσε κιόλας, λες εντάξει. Σε τριπλο coop είναι unplayable. Δεν συζητάμε να έρθει κανας δυσμοιρος invader. Πιο πιθανό είναι να τον πετάξει, παρα να ολοκληρωθεί invasion.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Capture.PNG

EDIT: Εγώ νόμιζα πως ήταν "plin plan plon." Πάντα ήμουν φάλτσος στο μαθημα της μουσικης στο σχολείο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Ας ελπίσουμε να κατάφεραν να διορθώσουν όντως το exploit.
 
Top Bottom