What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Dark Souls και λοιπά soulslikes

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Τα χω όλα, αλλά θέλω να ξανα-αγοράσω το Dark Souls II (είχα το Scholar of First Sin με full achievements).

Αν το βρω σε έκπτωση στα Winter Sales (δεν ήταν ούτε στο Bandai Namco Sale oύτε τώρα στο Autumn Sale του Steam), θα είναι ξεχωριστά τα achievements από το Scholar , σωστά;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Αν είναι χωριστό entry στο steam library ναι, αν για κάποιο λόγο η παλιά έκδοση έγινε απλά updated στην νέα, τότε όχι. Αλλά για να είναι διαθέσιμο για χωριστή αγορά, λόγικά είναι χωριστό entry.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Χρόνια είχε να λερωθεί έτσι το βρακί μου


Δηλαδή θες να μας πεις ότι φοράς βρακί όταν παίζεις Σκοτεινές Σόλες; Εγώ με πάνες είμαι. :Ρ

Εν τω μεταξύ, στο 0:30 νόμιζα αρχικά ότι του είχε φορεθεί "κολάρο" κάποια ασπίδα...
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Δηλαδή θες να μας πεις ότι φοράς βρακί όταν παίζεις Σκοτεινές Σόλες; Εγώ με πάνες είμαι. :Ρ

Εν τω μεταξύ, στο 0:30 νόμιζα αρχικά ότι του είχε φορεθεί "κολάρο" κάποια ασπίδα...
Ε, αυτό τον καιρό ειμαι off και φοράω νορμάλ εσώρουχα.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Αν είναι χωριστό entry στο steam library ναι, αν για κάποιο λόγο η παλιά έκδοση έγινε απλά updated στην νέα, τότε όχι. Αλλά για να είναι διαθέσιμο για χωριστή αγορά, λόγικά είναι χωριστό entry.

Τελικά όντως ήταν ξεχωριστό entry στη παιχνιδοθήκη του Steam :

1688306944540.png

και το κάψιμο έχει αρχίσει δυνατά.
Τι ωραία παιχνίδια ρε γαμώτο. Και κάνω κύκλο λέγοντας πως θυμίζουν την ατμόσφαιρα του
King's Quest VIII : Mask Of Eternity
(κυρίως τα πρώτα 2-3 maps)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Τι ωραία παιχνίδια ρε γαμώτο. Και κάνω κύκλο λέγοντας πως θυμίζουν την ατμόσφαιρα του
King's Quest VIII : Mask Of Eternity
(κυρίως τα πρώτα 2-3 maps)

Φαντάζεσαι η Activision να κάνει reboot τα King' s Quest ως soulslikes; Ο Phil Spencer είχε αναφέρει ονομαστικά την σειρά όταν είχε πρωτοανακοινωθεί η εξαγορά της Activision.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Φαντάζεσαι η Activision να κάνει reboot τα King' s Quest ως soulslikes; Ο Phil Spencer είχε αναφέρει ονομαστικά την σειρά όταν είχε πρωτοανακοινωθεί η εξαγορά της Activision.

Αυτό το θεωρώ απίθανο να γίνει! Στην καλύτερη να τα ξαναβγάλει ως remastered collection v2 με achievements κλ.π. Μακάρι δηλαδή!

Και ειδικά το 8 θεωρώ ότι είναι παραγνωρισμένο (αν και δεν έχει σχέση σε gameplay με τα υπόλοιπα - γι'αυτό ίσως)
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Τα χω όλα, αλλά θέλω να ξανα-αγοράσω το Dark Souls II (είχα το Scholar of First Sin με full achievements).

Αν το βρω σε έκπτωση στα Winter Sales (δεν ήταν ούτε στο Bandai Namco Sale oύτε τώρα στο Autumn Sale του Steam), θα είναι ξεχωριστά τα achievements από το Scholar , σωστά;
Πέρα από το ξεχωριστό entry είναι και πολύ διαφορετικό σε πολλα πράγματα από τη SOFTS έκδοση. Εχθροί είναι διαφορετικοί σε πολλά σημεία, αντικείμενα είναι αλλού και το κυριότερο δεν υπάρχει Forlon. Το σοκ ήταν πολύ μεγάλο με τις αλλαγές που είδα όταν έπαιξα τη SOFTS έκδοση στο PC μετά το πλατίνιασμα στο xbox 360. To ξαναπήρα και στο ps3 κάποια στιγμή. Αν και οι δύο εκδόσεις των xbox 360/ps3 λέγονται SOFTS δεν έχουν τις αλλαγές της έκδοσης του SOFTS για PC/PS4. Αξίζει με χίλια πάντως να παίξει κανείς και αυτή την έκδοση.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Το Darkness 2 πώς σου φάνηκε?

To Darkness 2 δεν το χω παίξει καν! Κάαποτε θα το παίξω κι αυτό όμως...

@Chosen Undead :

Ναι και γω το παρατήρησα αυτό! Τους εχθρούς τους θυμόμουν με διαφορετικά models, αλλά αυτό που είχε η SOTFS είναι π.χ. τα shortcuts στο No Man's Wharf! Καθόμουν εδώ και το ψαχνα μια ώρα...Τσάμπα βεβαίως, αφού εδώ δεν έχουμε shortcuts.
Επίσης μου φαίνεται πως δεν συνάντησα τους Kushan Scouts (Ninjas) στο No Man's Wharf...Ίσως επειδή είχα ανοίξει τα φώτα;
 
Top Bottom