What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567


Διακρίνεται και ο Μπάτμαν του Keaton για 3 πικοσεκόντ.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Από όλα τα στοιχεία και τα trailers μόνο ο Keaton Batman μου κίνησε το ενδιαφέρον. Και το Batman του Matt Reeves φαίνεται ποιοτικό αλλά ο πρωταγωνιστής με το μαλλί Peter Parker στο Spider-man 3 δεν με ψήνει καθόλου για την ώρα. Ίδωμεν.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Από όλα τα στοιχεία και τα trailers μόνο ο Keaton Batman μου κίνησε το ενδιαφέρον. Και το Batman του Matt Reeves φαίνεται ποιοτικό αλλά ο πρωταγωνιστής με το μαλλί Peter Parker στο Spider-man 3 δεν με ψήνει καθόλου για την ώρα. Ίδωμεν.

Με βάση αυτά που λένε ο Pattinson θα περάσει το μεγαλύτερο μέρος της ταινίας ως Batman και όχι ως Bruce. Λιγότερο screen time για το μαλλί.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τη φάτσα και το κούρεμα του Pattinson ως Bruce Wayne. Με τη στολή τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα και γουστάρω το όλο vibe, τη φωτογραφία, τους κακούς και το sound design στα trailers. Μένει να δούμε αν θα λειτουργήσει καλά ως σύνολο.

To trailer του Flash ντιπ αδιάφορο και ψιλο-cheesy το βρήκα, η φωνή του Keaton λίγο διασκεδάζει τις εντυπώσεις αλλά δεν έχω κανένα hype για την εν λόγω ταινία.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Ειχε γινει ποτε cross-over μεταξυ marvel και DC;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ναι

To πραγματικό crossover βέβαια γίνεται με τους συγραφείς/σκιτσογράφους που κάνουν τράμπα μεταξύ των 2 εταιρειών. Μέχρι και ο Stan Lee έχει γράψει για DC
 
Last edited:

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Χμμ, προσπαθω να θυμηθω εαν κυκλοφορησαν εκεινη την εποχη απο Καμπανα, Μαμουθκομιξ. Το Αμαλγαματικο συμπαν το θυμαμαι, νομιζω ειχα παρει καποια τευχη.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Χμμ, προσπαθω να θυμηθω εαν κυκλοφορησαν εκεινη την εποχη απο Καμπανα, Μαμουθκομιξ. Το Αμαλγαματικο συμπαν το θυμαμαι, νομιζω ειχα παρει καποια τευχη.

Ναι, είχαν κυκλοφορήσει, τα είχα αγοράσει όλα.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Όντως, τώρα τα θυμήθηκα όλα. Είχα μπερδευτεί και νόμιζα ότι το cross-over γινόταν στο "Onslaught" της Marvel που βγήκε το 1996.
Για κάποιο λόγο είχα κολλήσει ότι έπαιζε ο Superman μέσα...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Όντως, τώρα τα θυμήθηκα όλα. Είχα μπερδευτεί και νόμιζα ότι το cross-over γινόταν στο "Onslaught" της Marvel που βγήκε το 1996.
Για κάποιο λόγο είχα κολλήσει ότι έπαιζε ο Superman μέσα...

Και του Onslaught είχα αγοράσει όλη τη σειρά. Μου άρεσε πολύ η ιστορία παρότι γενικά νομίζω ότι δεν έχει και την καλύτερη φήμη. Θέλω να δω αυτό το storyline στο MCU αλλά με διαφορετικό τέλος (το μόνο που δεν μου άρεσε).
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Το ζητούμενο είναι κάποτε να καταφέρουμε να δούμε μια ταινία για κάποιον χαρακτήρα της Marvel, να φτάνει στα δυσθεώρητα επίπεδα των κορυφαίων ταινιών για χαρακτήρες της DC, όπως τα Dark Knight και Joker.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Το ζητούμενο είναι κάποτε να καταφέρουμε να δούμε μια ταινία για κάποιον χαρακτήρα της Marvel, να φτάνει στα δυσθεώρητα επίπεδα των κορυφαίων ταινιών για χαρακτήρες της DC, όπως τα Dark Knight και Joker.

Η Marvel κατά κανόνα δεν φτιάχνει dramas όπως είναι οι δύο ταινίες που ανέφερες. Ιστορικά οι δραματικές ταινίες θεωρούνταν πάντα πιο "prestige" από άλλα πιο ελαφριά είδη, επομένως στα μάτια αυτών που θέλουν τέτοιου είδους ταινίες η Marvel δεν θα φτάσει ποτέ σε αυτό το επίπεδο. Στα μάτια των περισσότερων superhero fans η Marvel έχει προ πολλού ξεπεράσει το επίπεδο των ταινιών αυτών.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
για τα dc κομιξ ειναι, αλλά τι κομιξ, τι ταινιες, ολα ενα αχρειαστο πραμα.... :p:LOL:

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
για τα dc κομιξ ειναι, αλλά τι κομιξ, τι ταινιες, ολα ενα αχρειαστο πραμα.... :p:LOL:

ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΚΟΣ
 
Top Bottom