What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Επίσημη παρουσίαση των Windows 11

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
με το μαμημένο το TPM 2.0 τι θα κάνουμε μου λέτε; που πλάκωσαν οι κακόψόφοναχουν scalpers και τα σήκωσαν όλα;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
με το μαμημένο το TPM 2.0 τι θα κάνουμε μου λέτε; που πλάκωσαν οι κακόψόφοναχουν scalpers και τα σήκωσαν όλα;

Αν δεν αλλάξει το requirement η Microsoft δυστυχώς θα είναι δύσκολα τα πράγματα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
με το μαμημένο το TPM 2.0 τι θα κάνουμε μου λέτε; που πλάκωσαν οι κακόψόφοναχουν scalpers και τα σήκωσαν όλα;

Θα μείνουμε με Windows 10 μέχρι το 2025 που τελειώνει το support. Δηλαδή ό,τι ακριβώς θα κάναμε και να μην ήθελαν TPM 2.0 τα Windows 11.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Θα μείνουμε με Windows 10 μέχρι το 2025 που τελειώνει το support. Δηλαδή ό,τι ακριβώς θα κάναμε και να μην ήθελαν TPM 2.0 τα Windows 11.
στο γραφείο δεν θέλω να τρέχω unsupported λειτουργικό, θέλω να είναι όλα νόμιμα και πατσαρισμένα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Από το να μην έχεις unsupported λειτουργικό, μέχρι το να περάσεις τα 11 Day 1 ενώ τα 10 έχουν ακόμα 4 χρόνια support, υπάρχει μια απόσταση.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Ίου, ακούω Μπυθουλαίικους οδυρμούς και ολοφυρμούς;

Δεν αναβάθμισε ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ σε Β550/59ΧΧ Ryzen πέρσι; Είσθε μήπως...πτωχοί; Θα καλέσω τη Φρουρά του Βατικανού να σας πετάξει διακριτικά έξω, με αναπτηράκι-γούρι δώρο, να μη λέτε πως είμεθα ακατάδεχτοι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Από το να μην έχεις unsupported λειτουργικό, μέχρι το να περάσεις τα 11 Day 1 ενώ τα 10 έχουν ακόμα 4 χρόνια support, υπάρχει μια απόσταση.
year one μπαίνω εγώ, αρκετά νορμάλ τα πράγματα τότε
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ok, και με τι σύστημα σκοπεύεις να μπεις Year 1 και σου λείπει το TPM 2.0 module?
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Γκού, για καθαρές γκέημινκ ανάγκες, η X570 είναι overkill. Επειδή σβήνουμε Κοχίμπα σε 3090 παρεάκι με Ιμπραήμοβιτς, δε σημαίνει πως τρώμε σανό ασούμ.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Γκού, για καθαρές γκέημινκ ανάγκες, η X570 είναι overkill. Επειδή σβήνουμε Κοχίμπα σε 3090 παρεάκι με Ιμπραήμοβιτς, δε σημαίνει πως τρώμε σανό ασούμ.

Τι πα να πει overkill ρε πλεμπαίο; Αν δεν το αγοράζεις ακριβώς επειδή είναι πιο ακριβό, ακόμα στο Μπύθουλα κατοικοεδρεύεις.
 
Last edited:

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Εδώ συνζάπλουτε πραγματικά με έπιασες με χαβιάρι κονσέρβα...πραγματικά ντράπηκα γι'αυτή την κρίση σωφροσύνης και σπεύδω να επανορθώσω με Hall of Fame Heart of Fury Naruto X Suikoden 3090 Ti Champion Mega Shredder Edition.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Ok, και με τι σύστημα σκοπεύεις να μπεις Year 1 και σου λείπει το TPM 2.0 module?


το FX8350, με sabretooth 990FX, 16GB RAM 2133, samsung evo 850 και Radeon 7790
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Δεν έχω μελετήσει ακόμα καλά οπότε μπορεί να σου λέω και βλακείες, αλλά νομίζω ότι ακόμα και TPM 2.0 module να βάλεις, εκτός official specs είσαι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Δεν έχω μελετήσει ακόμα καλά οπότε μπορεί να σου λέω και βλακείες, αλλά νομίζω ότι ακόμα και TPM 2.0 module να βάλεις, εκτός official specs είσαι.
Μόνο αυτό μου λείπει.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Μεχρι το 2025, τα 10αρια θα παιρνουν ενημερωσεις ασφαλειας. Μεχρι το 2025 θα εχεις αναβαθμισει σε ΑΜ5.

Επομενως μην σπας το κεφαλι σου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Ναι, για το main rig του γραφείου σίγουρα θα είμαι σε νεότερη πλατφόρμα, αλλά το δεύτερο σύστημα λίγο απίθανο να έχω προλάβει να το αναβαθμίσω και στην τελική θα ήταν απλό αν δεν ήταν αυτοί οι βρομιάρηδες οι sculpers όμως... με 10€ θα είχα κλείσει το κεφάλαιο,

Τώρα εξαφανίστηκαν από την αγορά και τα πουλάνε 50-150€ στο ebay!

Ελπίζω να βγει η MS σε κανά μήνα και να πει οκ δεν θέλει TPM 2.0 τελικά και να τα βάλουν στον πάτο τους, οι βρομιάρηδες.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ερωτηση. γιατι βιαζεσαι. οπως σου λενε και τα παιδια μεχρι και το 2025 θα εχει security updates. αρα γιατι να βιαστεις? επισης μεχρι το release εχεις να δεις αν θελει οντως το tpm 2.0. για την ωρα παντως το insider build το βαλανε και οσοι δεν πληρουν τα requirements.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
δεν βιάζομαι αλλά δεν μπορώ να περιμένω τελευταία στιγμή, κοιτάζω από τώρα να δω τι παίζει και πως να είμαι έτοιμος.
Για το σπίτι δεν με νοιάζει (αν και παίζει να είναι το μόνο συμβατό σύστημα lol) αλλά στα του γραφείου θέλω να είναι όλα πόπα.

Αν και τώρα που το κοίταζα μάλλον τζάμπα το κουράζω, παίζει να μην μπορούν να το βάλουν ακόμα και συσκευές σαν το Surface Studio 2 που το πουλάνε ακόμα πανάκριβα 3,5Κ και έχει TPM 2.0 αλλά έχει παλιότερο intel CPU, μιλάμε όμως για 3 ετών CPU ρε μλκς... έλεος.
Όπως είπε ο @Great0ldOne μάλλον θα είναι και αλλού περιορισμός συμβατότητας όπως απευθείας στο μοντέλο της CPU.

Αν νομίζουν ότι θα τρέξει ο κόσμος να αναβαθμίσει για να βάλει το λειτουργικό τους γελιούνται και θα τρέχουν μετά να μας παρακαλάνε όπως έκαναν με τα 10άρια να αναβαθμίσουμε.

Τους βλέπω να το αφαιρούν το requirement μέσα στο 2021.
 
Top Bottom