What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Epic Store : όταν o Gabe έφτιαχνε client, o Sweeney έτρωγε βελανίδια.

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Τι έγινε; πείτε και σε μας καλέ.
Ελα, ήμουν σε κάτι τάφους και δεν μπορούσα να απαντήσω. Άνετο 11/10 και όσο πάει και αυξάνεται η βαθμολογία του.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
πάλι μαλώνετε για τον σουινι ρε παιδιά?

edit. αν το σκηνικό που λες αρη είναι για την cdprojectred θα βγω και θα πω καλά έκανε για αυτήν. γιατί στην ουσία καταλήγει να ορίζει χαμηλή τιμή αγοράς ο distributor και όχι ο publisher. βγάζοντας την δυνατότητα να χρησιμοποιησεις το κουπόνι σου έχει αυτή τη στιγμή την ίδια έκπτωση που ορίζει αυτή σε όλα τα μαγαζιά.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
κάποιοι σουνικοί νομίζουν ότι τους παίρνει να αρχίσουν πόλεμο και με του cdprojecτικούς... καλά...
πολύ ψηλά τον έχετε τον αμανέ.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Τι εννοείς πόλεμο? Γιατί ως μεγέθη δεν υπάρχει πόλεμος, ότι ωρα θέλει ο σουινι την πουλάει και την αγοράζει τη cdpr.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
μα μεταξύ fan είναι όλα αυτά, για αυτόν τον πόλεμο λέω.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Δεν νομίζω ότι εξέφρασα φανμποισμο.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ενας φιλος μου ο οποιος ειναι φανατικος οπδαδος του Ghost recon μου ειπε το Σαββατο που βγηκαμε οτι βρηκε το ghost recon breakpoint για pc σε προσφορα μονο 15 ευρω σε ενα μαγαζι για pc το οποιο εχει pc προγραμματα και παιχνιδια για pc. Και το πηρε. Του ειπα εγω οτι παραπανω δεν αξιζει μετα απο οτι εκανε η ubisoft που εδω και μηνες δεν εχει βγαλει παιχνιδι στο steam. Μεχρι 15 και πολυ ειναι . Του προτεινα επισης να κανει το ιδιο με το assasin creed valhala και watch dogs legion.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ενας φιλος μου ο οποιος ειναι φανατικος οπδαδος του Ghost recon μου ειπε το Σαββατο που βγηκαμε οτι βρηκε το ghost recon breakpoint για pc σε προσφορα μονο 15 ευρω σε ενα μαγαζι για pc το οποιο εχει pc προγραμματα και παιχνιδια για pc. Και το πηρε. Του ειπα εγω οτι παραπανω δεν αξιζει μετα απο οτι εκανε η ubisoft που εδω και μηνες δεν εχει βγαλει παιχνιδι στο steam...

Καλά του είπες σρεντερ! Spread the word! :D
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Πάντως μιας και πέρασε από το τι αξίζει η κάθε εταιρία, και έπεσα σήμερα σε αυτό:

Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο που ίσως δεν ισχύει κιόλας, το net worth για τις εταιρίες που λέμε εδώ είναι:
15δις Epic Games (ας είναι καλά η μαμά η σχιστομάτα, πριν από αυτό ήταν στα 6 δις)
8δις η CD Projekt
4δις η valve

Το θέμα με την valve είναι πως είναι estimated γιατί δεν είναι public company να αγοράσει καθένας μετοχές.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Πάντως μιας και πέρασε από το τι αξίζει η κάθε εταιρία, και έπεσα σήμερα σε αυτό:

Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο που ίσως δεν ισχύει κιόλας, το net worth για τις εταιρίες που λέμε εδώ είναι:
15δις Epic Games (ας είναι καλά η μαμά η σχιστομάτα, πριν από αυτό ήταν στα 6 δις)
8δις η CD Projekt
4δις η valve

Το θέμα με την valve είναι πως είναι estimated γιατί δεν είναι public company να αγοράσει καθένας μετοχές.

Όντως είναι διαφορετικά τα δεδομένα για τις μη εισηγμένες εταιρίες που δεν δηλώνουν οικονομικά στοιχεία.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο χρόνο και δεν πήρα χαμπάρι, και η Epic μη εισηγμένη είναι. Αλλά μπορούν να βγουν έμμεσα συμπεράσματα μέσω των αποτελεσμάτων της Tencent.

Τα 4 δις για τη Valve μου ακούγονται λίγα, τόσο υπολογίζεται το net worth του Gaben, που (ανεπίσημες) πληροφορίες λένε πως κατέχει κάπου 25-30% της εταιρίας.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο χρόνο και δεν πήρα χαμπάρι, και η Epic μη εισηγμένη είναι. Αλλά μπορούν να βγουν έμμεσα συμπεράσματα μέσω των αποτελεσμάτων της Tencent.

Σωστά, το ίδιο ισχύει για την Epic.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
πάλι καλά, να το δοκιμάσω χωρίς να πλερώσω για το civ της εποχής του mobile gaming...
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Βγηκε την Παρασκευη αλλο ενα παιχνιδι αποκλειστικα στο epic το οποι θα πρεπει να περιμενουμε αργοτερα στο steam. Το Maneater. Οπου ενας καρχαριας τρωει ανθρωπους. Αυτο και το destroy all humans ειναι οτι πρεπει για εμενα. Τετοια παιχνιδαρα επρεπει να βγει ταυτοχρονα και στο steam!
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Παραδόξως δεν με ενθουσιάζει όσο θα έπρεπε. Το βρίσκω πολύ πιο action από όσο θα περίμενα σε arcade φάση. Το jaws unleashed μου αρέσει πολύ περισσότερο, όπου ναι μεν τρως ότι κινείται, αλλά το κάνει σε λίγο πιο αργούς ρυθμούς.
 
Top Bottom