What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mass Effect Trilogy HD Remaster (confirmed)

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
17% ;έκπτωση για κάποιον που μπορεί να έχει μόνο το 3, αλλά τίποτα για όποιον έχει 1+2.
Logic.

Για οσους πηραν το 3 προσφατα οχι για ολους οσους εχουν το 3.

@nitro912gr Αν θες δες το preview που εβαλα πιο πανω απο το IGN. Περα απο φωτα εχουν αλλαξει και τοιχους ολοκληρους που ειχαν μπει παλια εκει για να μη φορτωνουν ολο το επιπεδο. Γενικα πολλες πολλες αλλαγες στο 1.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
n
Για οσους πηραν το 3 προσφατα οχι για ολους οσους εχουν το 3.

@nitro912gr Αν θες δες το preview που εβαλα πιο πανω απο το IGN. Περα απο φωτα εχουν αλλαξει και τοιχους ολοκληρους που ειχαν μπει παλια εκει για να μη φορτωνουν ολο το επιπεδο. Γενικα πολλες πολλες αλλαγες στο 1.
ναι οκ, αλλά διαφωνείς ότι έχει χαλάσει ο φωτισμός και η όποια ατμόσφαιρα προσπάθησαν να δώσουν μέσω αυτού όταν το έφτιαχναν τότε;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
n

ναι οκ, αλλά διαφωνείς ότι έχει χαλάσει ο φωτισμός και η όποια ατμόσφαιρα προσπάθησαν να δώσουν μέσω αυτού όταν το έφτιαχναν τότε;

Δε θυμαμαι πως ηταν το παλιο. Αν θελω να το παιξω εκει ειναι δεν με εμποδιζει κατι. Προσωπικα δεν εχω θεμα με τετοιες αλλαγες οι οποιες γινονται για τεχνικους λογους. Η ατμοσφαιρα εχει δημιουργηθει και απο τεχνικους περιορισμους οχι μονο οραμα. Αν δεν αλλαζαν τιποτα και απλως ζητουσαν λεφτα τοτε θα το προσπερνουσα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Από το βίντεο που τα βάζει δίπλα δίπλα, βλέπω τα πάντα σουπερ φωτεινά και κάπως, άψυχα. Χάνεται η σκηνοθετική "φωτογραφία" που δημιουργεί και την ατμόσφαιρα.
Δεν λέω να το κρατήσουν όπως είναι, λέω ότι δεν έχει γίνει σωστή προσαρμογή του φωτισμού στην νέα μηχανή. Ακριβώς αυτό που έχει γίνει και με το Crysis remastered. Απλά πήραν το παλιό παιχνίδι, έβαλαν καλύτερα textures, μερικά props και ενεργοποίησαν κάποιες νεότερες τεχνολογίες και αυτό ήταν. Αλλά δεν σκέφτηκαν τι "έσπασε" με αυτή την μεταφορά ή δεν θεώρησαν ότι έσπασε κάτι εξαρχής.
Αλλά ειδικά σε ένα "κινηματογραφικό" παιχνίδι που σαφώς υπάρχει και σκηνοθεσία και "φωτογραφία" όπως σε μια ταινία, που ξεχωρίζει την ταινία από το βιντεάκι από το κινητό, κάτι τέτοιο μπορεί να φανεί εύκολα.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Καλά μαλακία θα πω αλλά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου η νέα female Shepard. Σε σημείο που μου ξεφούσκωσε πλήρως το όποιο hype είχα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Καλά μαλακία θα πω αλλά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου η νέα female Shepard. Σε σημείο που μου ξεφούσκωσε πλήρως το όποιο hype είχα.
Καλά, δεν είναι μεγάλο θέμα αυτό. Μπορείς να αλλάξεις το look της όπως θέλεις.
Προσωπικά θεωρώ το voice acting της Hale ανώτερο του
Meer, ειδικά για renegade shepard
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Καλά μαλακία θα πω αλλά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου η νέα female Shepard. Σε σημείο που μου ξεφούσκωσε πλήρως το όποιο hype είχα.
Καλά και εσύ νεα. Αυτό ήταν το default μοντέλο του 3.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Καλά και εσύ νεα. Αυτό ήταν το default μοντέλο του 3.

Ήμουν έτοιμος να βάλω X to doubt, αλλά το γκούγκλαρα μία πρώτα.

Έχεις δίκιο. Ούτε που το θυμόμουν, εγώ πήγα με την εμφάνιση του 1.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Καταλαβαίνω αυτό που λες nitro και νομίζω ότι είναι όντως ένα σημαντικό πρόβλημα αρκετών remasters. Το βίντεο, βέβαια, μου δείχνει ότι έχουν κάνει κάποια προσπάθεια για ένα αρκετά μεστό αποτέλεσμα και γενικά ανταποκρίνεται στα δικά μου γούστα, οπότε είμαι αισιόδοξος.

Όσο για το loyalty discount, απλά ανέκδοτο. Εγώ έχω το 2, το 3 και κάποια DLC ενεργοποιημένα στο Origin (από retail) αλλά κανένα στο Steam, άρα μάλλον δεν είμαι καλό παιδί :(
Βέβαια, δεν με απασχολεί τόσο το 17% (lol) γιατί ούτως ή άλλως σκοπεύω να αγοράσω την Legendary μόνο αφού πέσει στο 50% ή και πιο κάτω. Ωστόσο η πρακτική των Bioware/EA είναι για γέλια και για κλάματα.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563


Σε θέματα φωτισμού σκηνών και προσώπων, η ορίτζιναλ έκδοση ίσα που είναι και καλύτερη από το ρημάστερ.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Έπρεπε να δίνουν κι ένα coloring book να το εκτυπώσεις και να το βάψεις ανάλογα με το τέλος που διάλεξες στο ME3.
Missed opportunity.
 

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
Έχοντας λιώσει και τα τρία παιχνίδια με τα DLC's τους, το καθένα στον καιρό τους (το Andromeda απλώς δεν συνέβη ποτέ), η 'Legendary Edition' με αφήνει παγερά αδιάφορο. Καλό είναι πάντως να κυκλοφορούν τέτοια remakes για τους νεότερους, οι οποίοι ενδεχομένως δεν πρόλαβαν συγκεκριμένα παιχνίδια στον καιρό τους.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Να ρωτησω κατι. Αυτη η κοκκινη-ασπρη αρμορ θαναι παλι κοινη σε Mass effect και Dragon age?
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Έχοντας λιώσει και τα τρία παιχνίδια με τα DLC's τους, το καθένα στον καιρό τους (το Andromeda απλώς δεν συνέβη ποτέ), η 'Legendary Edition' με αφήνει παγερά αδιάφορο θα σκάσει και θα πάρει τα λεφτά μου. Καλό είναι πάντως να κυκλοφορούν τέτοια remakes για τους νεότερους, οι οποίοι ενδεχομένως δεν πρόλαβαν συγκεκριμένα παιχνίδια στον καιρό τους, και για όσους αισθάνονται νέοι.
Fixed.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563


Πρέπει να υπάρχουν κάποια θέματα με τα πρόσωπα στην Λέτσεταρη Ετήσιω γενικά.
 
Top Bottom