What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

The Football Manager thread

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ισχυει αυτο που λες, αν βρεις και παρεις την ομαδα του χωριου σου ξερω γω.

αλλά και το αλλο εχει τη χαρη του. να ονομασεις ομαδα απ τον αγαπημενο καλλιτεχνη, απο τον ατυχο ερωτα της ζωης σου, ακομα ακομα απο πολιτικο προσωπο ( ω ναι, αρχιζει και σχηματιζεται ιδεαρα στο κρανιο μου. καλα καταλαβατε. σημα, χρωμα, ονομα ετοιμα και θα ονομαζω και τους παικτας με ονοματα υπουργων της ΠΡΩΤΗΣ, ΚΑΛΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (81 - 85).
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

αν μου επιτρεπετε το γαλλικο, πέη μπλέ.
καλα, γουστα ειν αυτα, εγω προσωπικα ολες τις "αλλαγες" που βλεπω τις θεωρω αχρειαστες. βαραινουν και φορτωνουν το παιγνιδι με ανουσια πραγματα.
στο μονο που εχει καθε χρονο καποιο ενδιαφερον και χροοοονια τωρα περιμενουμε ριζικες αλλαγες, στη μηχανη γραφικων δηλαδη, βλεπω λεει κατι για καλυτερο lighting και ανιμεισονς και νεες καμερες. jib cranes λεει. καταλαβες τωρα οτι παλι τρωμε δουλεμα. αλλη μια χρονια χαμενη.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
άλλο οι pays bas, άλλο τα μπλε πεη τομας.

οι μεν ειναι κατω, τα δε πανω, σαν πρωτη χοντρη διαφορά.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Η μόνη σωστή εφέτο ήταν η ΚΟΝΑΜΙ που έβγαλε το PES σε χαμηλή τιμή και είπε οκ μάγκες μου, μία από τα ίδια είναι, ας μην κοροιδευόμαστε.
Ειδικά φέτος με την κορόνα που όλα πήγαν πίσω, δεν υπήρχε περίπτωση να βλέπαμε σημαντικές αλλαγές στα (με προφορά) Sports Games
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ορίστε γιατί το ΦουΜου είναι τόσο ξεχωριστό!

Κάτι αντίστοιχο έχω παρατηρήσει και σε μένα. Το ΦουΜου αν το πάρεις στα σοβαρά μπορεί όντως να σου ακονίσει την μνήμη. Ειδικά όταν ψάχνεις παίκτες στις μικρές κατηγορίες και οι μισοί έχουν το ίδιο επώνυμο.

Α να πω και για την ομάδα μου, Caerau Ely, μιας που λόγω έλλειψης σύνδεσης στο ίντερνετ το ξαναπιασα.
Συνεχίζουμε από την οριακή μας παραμονή στην λιγκα και χρέη μιας που αναβαθμίστηκε η ακαδημία των νέων και με στείλανε για σπουδές γιατί δεν είχα κανένα απολύτως δίπλωμα. Το αποτέλεσμα είναι να πουληθούν όσοι είχαν καλή τιμή γιατί σκαγανε κάτι φήμες περί εξαγοράς της ομάδας από Άραβες και από Ουαλους μετανάστες στην Αμερική.

Ξεκινάμε με στόχο την μέση της κατηγορίας, JD Cymru South στην Ουαλία. Πρώτο ματς ήττα. Επόμενα δύο ισόπαλα. Αρχίζει να πέφτει κράξιμο...
Θυμάμαι έναν επίσης Ουαλό από παλιότερη μου θητεία στις χαμηλές κατηγορίες της χώρας και τον πειθώ να δοκιμάσουμε ξανά.
Φοβερό σουτ. Πάσα πάσα σουτ. 1, 2, 3
Τσιμπάω τους πιτσιρικάδες που ετοίμαζα δύο χρόνια με φιλικά και προπονήσεις, φέρνω κι έναν γέρο αμυντικό του οποίου του έταξα λαγούς με πετραχήλια και βουρ για την δόξα. Με κάθε κόστος.

Το πρωτάθλημα είναι στα μισά. Είμαστε πρώτοι με διαφορά δύο βαθμούς από τον δεύτερο και δεν λέμε να σταματήσουμε. Παίζουμε τα συστήματα στα δάχτυλα, το ίδιο και τους αμυντικούς της Ουαλίας.
Όμορφα πράγματα, σαν αυτά που περιμένουμε στον Παναθηναϊκό.

Τώρα μένει να δω τι θα γίνει έτσι κι ανέβουμε, γιατί δεν πιστεύω να αναπτυχθούν τόσο πολύ τα ταλέντα μας ώστε να αρκούν για την πρώτη κατηγορία
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Σήμερα κυκλοφόρησε το Football Manager 2021, σε 1-2 μέρες θα έχουμε και review. Παίζω εδώ και δέκα μέρες περίπου, σήμερα το παιχνίδι πήρε το launch patch οπότε θα παίξω μερικές ώρες για να δω αν άλλαξε κάτι από την beta και μετά θα δημοσιεύσω το review. Αν δεν άλλαξε κάτι δραστικά με το patch, το φετινό FM έχει τα λιγότερα (και πιο ανούσια) νέα features από κάθε άλλη φορά, αλλά υπάρχει ουσιώδης και πολύ αισθητή βελτίωση στην match engine.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Σήμερα κυκλοφόρησε το Football Manager 2021, σε 1-2 μέρες θα έχουμε και review. Παίζω εδώ και δέκα μέρες περίπου, σήμερα το παιχνίδι πήρε το launch patch οπότε θα παίξω μερικές ώρες για να δω αν άλλαξε κάτι από την beta και μετά θα δημοσιεύσω το review. Αν δεν άλλαξε κάτι δραστικά με το patch, το φετινό FM έχει τα λιγότερα (και πιο ανούσια) νέα features από κάθε άλλη φορά, αλλά υπάρχει ουσιώδης και πολύ αισθητή βελτίωση στην match engine.
Καλημερα. Να περιμενουμε το review για να δουμε αν αξιζει το 50 (35 σε κλειδαδικο) κατα την αποψη σου? Η δευτερη φραση σου ακουγεται σαν 50/50
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Καλημερα. Να περιμενουμε το review για να δουμε αν αξιζει το 50 (35 σε κλειδαδικο) κατα την αποψη σου? Η δευτερη φραση σου ακουγεται σαν 50/50

Είμαι ακόμα σε δίλημμα πάνω σε αυτό. Η φετινή match engine μου αρέσει πολύ γιατί παράγει πολύ πιο ενδιαφέροντα ματς. Σχεδόν όλο το υπόλοιπο παιχνιδι είναι ίδιο και ορισμένες αισθητικές αλλαγές είναι και αμφιλεγόμενες. Η match engine όμως είναι πραγματικά πολύ καλή. Δεν ξέρω, θέλει να σκεφτώ ακόμη!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
καλα, για τα νεα features, μολις τα διαβασα, κλασικα βιαστικος και παρορμητικος, τα εθαψα.
οπότε περιμενα απλα να δω το οπτικο.
ειδα τωρα μολις 2-3 γκειμπλει βιντεο και δεν ξερω ναυαρχε, βλεπω αυτο που λες, οτι οι φασεις ειναι "καλυτερες" και οι κινησεις των παικτων, "ποδοσφαιρικα" πιο νορμαλ, αλλά σα να μου φαινεται πολυ βαρια η μηχανη βρε παιδι μου, εκτος αν ολοι αυτοι οι τυποι εχουν τοσο χαλια πισιά, που δεν το πιστευω.
επισης το γνωστο χαριτωμενο με το πατιναρισμα στον παγο, δεν βλεπω να εξαλειφθηκε.

περιμενω με αγωνια το ρηβιου, ωστοσο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
καλα, για τα νεα features, μολις τα διαβασα, κλασικα βιαστικος και παρορμητικος, τα εθαψα.
οπότε περιμενα απλα να δω το οπτικο.
ειδα τωρα μολις 2-3 γκειμπλει βιντεο και δεν ξερω ναυαρχε, βλεπω αυτο που λες, οτι οι φασεις ειναι "καλυτερες" και οι κινησεις των παικτων, "ποδοσφαιρικα" πιο νορμαλ, αλλά σα να μου φαινεται πολυ βαρια η μηχανη βρε παιδι μου, εκτος αν ολοι αυτοι οι τυποι εχουν τοσο χαλια πισιά, που δεν το πιστευω.
επισης το γνωστο χαριτωμενο με το πατιναρισμα στον παγο, δεν βλεπω να εξαλειφθηκε.

περιμενω με αγωνια το ρηβιου, ωστοσο.

Με 1050 Ti που δεν τη λες και high end στο μέγιστο επίπεδο λεπτομέρειας τρέχει άψογα, για πιο αδύναμα συστήματα και laptops δεν έχω εικόνα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μπραδερ, τα σοσιαλ features είναι όντως για κράξιμο. Προσωπικά τα βρήκα, χωρίς να έχω παίξει, απαίσια. Σε αποσπούν από τα ουσιώδη.
Η μηχανή μπορεί να βελτιώθηκε, αλλά δεν δικαιολογεί κόστος αγοράς πάνω από μία ζαμπονοτυροπιτα μαζί με το μεσαίο σε μέγεθος σοκολατουχο γάλα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
γκειμπλει βιντεος:








κι ενα ρηβιου:



να, π.χ. αυτα ειδα και ΘΟΡΥΒΗΘΗΚΑ (πσσσσσ, δυνατος!).
σπαστη κινηση, κολληματα κλπ. θυμιζει τον σρε να δερνει εξωγηινους σε ουλτρα σπεσιαλ γραφικαρες 19fps.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ορίστε γιατί το ΦουΜου είναι τόσο ξεχωριστό!

Αρχικά το διάβασα ως "Man diagnosed with rare condition. Left doctors "amazed" after playing Football Manager." και είπα γουαδεφά!...

Οι πολλές συζητήσεις με τον @tinapeis φταίνε! 🙃
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Ευχαριστω για το review. Μαλλον θα περιμενω καποια καλη εκπτωση. Ηδη εχω χαλασει πολλα χρηματα στο Ps4 για games(black friday) χωρις να ξερω ποτε θα ασχοληθω μαζι τους. Ερχεται και το cyberpunk.
Γνωριζει κανεις πως κανουμε update τα νεα ροστερ σε παλαιοτερο manager?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ευχαριστω για το review. Μαλλον θα περιμενω καποια καλη εκπτωση. Ηδη εχω χαλασει πολλα χρηματα στο Ps4 για games(black friday) χωρις να ξερω ποτε θα ασχοληθω μαζι τους. Ερχεται και το cyberpunk.
Γνωριζει κανεις πως κανουμε update τα νεα ροστερ σε παλαιοτερο manager?

Δες αυτό:

 
Top Bottom