What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Hogwarts Legacy

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Ξεκίνησα να κατεβάζω όλες τις ταινίες του Χάρη Πότερ για μαραθώνιο οπότε λέω, δε φτιάχνουμε ένα θρεντ για το γκεημ καθ'αυτό ώστε να μην εστιάζουμε μόνο στο δράμα.

https://hogwartslegacy.warnerbrosgames.com



Set in the 19th Century (1800's) Wizarding World, this 3rd person open-world action RPG game centers around your character with unique abilities who has eared a late acceptance to Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry. You are a newly arrived 5th year student to Hogwarts that demonstrates a latent gift for magic with a unique ability to track and identify remnants of a pottant ancient power. Upon arrival, strange events begin to materialize In the Forbidden Forrest and trouble begins o brew within the castle walls. Together with Professor Elezar Fig, you embark on a journey through both familiar and never before seen locations to bring to light the truth behind these mysterious occurrences. On your quest you will craft potions, master new spells, and discover fantastical beasts. You will battle Dark Wizards, Goblins, and other supernatural enemies and uncover the truth about your destiny - the Fate of the Wizarding World lies in your hands.

FEATURES
- Journey to Hogwarts to become one of 8 different Wizard types -Experience Hogwarts, make new friends, uncover new secrets, and change the fate of the Wizarding world.
- Experience a new magic system that creates countless possibilities to master magic.
- Freely explore the Wizarding World for the first time.
- Choose your house and friends at Hogwarts, and decide to pursue a path of good or evil.
- Create your own witch or wizard, and experience a all new story separate from the books or films.

Κυκλοφορεί στις 10 του Φλεβάρη.

Σήμερα ανακοινώθηκε επίσης το voice cast του, με 1-2 ενδιαφέροντα ονόματα.

 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Καλη ιδεα, μολις ειδα οτι θα εχει και denuvo, οποτε θα περιμενουμε να κανουν τα πλειτεστς για κανα χρονο, να βγει το ντενουβο, να φτιαξουν τα εφπιεσια και θα γοσταρομε
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αυτό το παιχνίδι έχει αργίσει να βγει πάνω από μια δεκαετία.

Τότε που περίμενα πότε θα βγει το επόμενο βιβλίο να διαβάσω θα ήταν πολύ καλό timing. Θα ήθελα να το παίξω πως και πως. Οι ταινίες ποτέ δεν με ξετρέλαναν.

Τώρα θα περιμένω κριτικές, γενναία έκτπωση εκτός κι αν είναι ανεπανάληπτο must-have που αμφιβάλλω.
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Το δεύτερο ενδιαφέρον όνομα μετά τον Simon Pegg, ποιο είναι;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Το δεύτερο ενδιαφέρον όνομα μετά τον Simon Pegg, ποιο είναι;

Ένας μαν στο τέλος που έχει κάνει VA στο WoW, στο Diablo III, στα CoD και σε άλλες ραντομιές. Μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρων τύπος, ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Εχω διαβασει ολα τα βιβλια και δει ολες τις ταινιες οταν βγηκαν το καθενα. Ειμαι μεγαλος οπαδος του Voldermort ! Εννοειταιθ α το παιξω αμεσως μολις βγει! Κια θα διαλυσω ολους τους καλους μαγους και θα καταχτησω τον κοσμο των μαγων 1!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το περιμένω με ανυπομονησία επειδή μου αρέσει ο κόσμος της Ρόουλινγκ αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα είναι φόλα.
Κάποτε είχα κάνει έναν μαραθώνιο και είχα παίξει ότι είχε βγεί και μπορούσε να τρέξει σε υπολογιστή, ακόμη και μέσω emulator.
Το μόνο που άφησε κάτι ήταν το Orde of the Phoenix. Κάπου εκεί το βλέπω να προσγειώνεται κι αυτό
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Δεν έχω δει καμία ταινία του Χάρι Πότερ ολόκληρη, μόνο ένα κομμάτι του πρώτου σε ένα κανάλι και το άλλαξα όταν έβαλε διαφημίσεις. Ποιος ξέρει, ίσως το παιχνίδι αν είναι καλό να μου κινήσει το ενδιαφέρον για το franchise.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Το περιμένω με ανυπομονησία επειδή μου αρέσει ο κόσμος της Ρόουλινγκ αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα είναι φόλα.
Κάποτε είχα κάνει έναν μαραθώνιο και είχα παίξει ότι είχε βγεί και μπορούσε να τρέξει σε υπολογιστή, ακόμη και μέσω emulator.
Το μόνο που άφησε κάτι ήταν το Orde of the Phoenix. Κάπου εκεί το βλέπω να προσγειώνεται κι αυτό
προσωπικα μου αρεσαν τα games του game boy color. το prisoner of azkaban μου ειχαν πει οτι ειναι καλο αλλα δεν εκανα τον κοπο για καποιο λογο.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Εγώ εχω μείνει ακόμη κάπου στην Φιλοσοφική Λίθο ή όπως την φωνάζαν τέλος πάντων. Γουτσούνικο φαίνεται πάντως. Αν τα animations βγουν καλά στο τελικό προϊόν και ο κόσμος δεν είναι άδειος, θα τιμηθεί.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Από games έχω παίξει μόνο το Quidditch world cup από EA sports. Το είχα καταχαρει.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Εχω παιξει και ολα τα παιχνιδια οταν βγηκαν μαζι με την καθε ταινια. Ναι αξιζει να διαβασετε τα βιβλια αλλα και να δειτε τις ταινιες και τα παχνιδια. Το μονο προβλημα ειναι τα χαλια γραφικα των παιχνιδιων επειδη ειναι παλια ειδικα το πρωτο δεν βλεπεται αλλα ετσι ηταν τοτε τα γραφικα.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Recommended/ High Specs​


  • OS: 64-bit Windows 10
  • CPU: Intel Core i7 8700 (3.2 GHz) or AMD Ryzen 5 3600
  • RAM: 16GB
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti or AMD Radeon RX 5700 4
  • DirectX Version: DX 12
  • Storage 85 GB HDD
  • Notes: SSD, 1080/60FPS, High-Quality Settings.


Νταξει δεν ειναι τιποτα τρελο για high
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Εγω θα περιμενω την ανακοινωση για ντενουβο η αλλου drm για να δω αν θα παιχτει συντομα η σε βαθος ετων
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Νταξει δεν ειναι τιποτα τρελο για high

Εγώ πάλι θα έλεγα πως είναι αρκετά βαρβάτες, δεδομένου ότι ξεκαθαρίζει ότι στοχεύει στο τίμιο, λαϊκό 1080p, χωρίς raytracing και τέτοια. Θέλω να δω πραγματικά εντυπωσιακό οπτικό αποτέλεσμα για να δεχτώ πως μια 1080Ti έχει γίνει απαραίτητη για 1080p/60.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Εγω θα περιμενω την ανακοινωση για ντενουβο η αλλου drm για να δω αν θα παιχτει συντομα η σε βαθος ετων
Για το ποσο συντομα θα σπάσει, ε;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Τον κανανε μπαν γιατι εφτιαξε νεο θρεντ που λεει οτι θα καθυστερησει το παιχνιδι; Οο
 
Top Bottom